پگاه آهنگرانی
امروز 2 مرداد همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

سالروز تولد و درگذشت هنرمندان مشهور ایرانی در 2 مرداد

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به دومین روز از مردادماه رسیدیم. امروز 2 مرداد همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 2 مرداد می پردازیم.

شقایق فراهانی

شقایق فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 2 مرداد 1351 در تهران متولد شد.

شقایق فراهانی

شقایق فراهانی دختر بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا از بازیگران پیشکسوت کشورمان است که بازی در سینما را از سال 75 با فیلم لیلا آغاز کرد و سریال خانه پدری در سال 80 اولین سریالی بود که با آن به شهرت رسید.

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی بازیگر کشورمان 2 مرداد 1363 در اراک متولد شد.

پگاه آهنگرانی

پگاه آنگرانی دختر منیژه حکمت و جمشید آهنگرانی است و اولین بار در زمانی که تنها 6 سال داشت جلوی دوربین رفت، او با بازی در فیلم دختری با کفش های کتانی بین مردم به شهرت رسید.

احمدرضا درویش

احمدرضا درویش نویسنده و کارگردان کشورمان 2 مرداد 1340 در همدان متولد شد.

احمدرضا درویش

احمدرضا درویش فعالیت هنری را از سال 61 آغاز کرد و 2 بار برای فیلم های دوئل و روز رستاخیز برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر شد.

احمد شاملو

احمد شاملو شاعر و نویسنده کشورمان سال 1304 متولد شد و 2 مرداد 1379 درگذشت.

احمد شاملو

احمد شاملو در سال 1326 کار شاعری خود را با انتشار دفتری به نام آهنگ های فراموش شده که تنها دفتر شعر او در قالب سنتی و موزون است، آغاز میکند. علاوه براین او تهیه کنندگی چند کار تلویزیونی را برعهده داشته است.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 2 مرداد

3.857
این مطلب مفید بود ؟4314
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی