حسن معجونی
امروز 28 دی ماه سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 28 دی متولد شده اند؟

روز تولد چهره های مشهور یکی از روزهای مهم برای طرفداران آنهاست. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام چهره های مشهور ایرانی در 28 دی ماه متولد شده اند یا سالروز تولد شما با کدام یک از هنرمندان در یک روز است.

همراه ما باشید تا به شما بگویم سالروز تولدتان با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است.

حسن معجونی

حسن معجونی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون متولد 28 دی 1346 در زنجان است.

حسن معجونی از اواسط دهه 71 بود که با بازی در نمایش هایی همچون عروسی خون (دکتر علی رفیعی)، شب های آوینیون(کورش نریمانی) و… به عنوان بازیگری مستعد مطرح شد.

حسن معجونی

حسن معجونی/ عکس از نسیم خاصی

 او با ایفای نقش در سریال مسافران به کارگردانی رامبد جوان فعالیتش در تلویزیون را آغاز کرد و در بین مردم شناخته تر شد. حسن معجونی در سریال شمعدونی دومین تجربه بازی در سریالهای تلویزیونی را در سال 93 رقم زد. سریال نون خ 4 جدیدترین فعالیت تلویزیونی این هنرمند است.

رسول نجفیان

رسول نجفیان بازیگر، خواننده و کارگردان کشورمان در 28 دی 1338 در تهران به دنیا آمد. 

او بازی در تئاتر را از سال 1348 و بازی در سینما را از سال 1363 با فیلم صف ساختهٔ علی اصغر عسگریان آغاز کرد و در آثاری همچون رعنا، همسران، ستایش 3، داستان یک شهر، معمای شاه، در حاشیه و ... به ایفای نقش پرداخت.

رسول نجفیان

رسول نجفیان در برنامه کتاب باز

رسول نجفیان با همسرش در دانشگاه روانشناسی سال 1356 آشنا شده و در آبان 57 با یکدیگر ازدوج کردند و صاحب دو فرزند یکی دختر و یکی پسر هستند.

عبدالله بوتیمار

عبدالله بوتیمار بازیگر و دوبلور مطرح کشورمان در سال 1312 در شهر باکو (بادکوبه قدیم) دیده به جهان گشود و در 28 دی ماه 1390 درگذشت.

وی در سال 1315 به ایران مهاجرت کرد و از سال 1340 به فعالیت هنری پرداخت.

عیبدالله بوتیمار

عبدالله بوتیمار یکی از پرکارترین بازیگران دهه های چهل و پنجاه سینمای ایران بود و موهای روشن و چشمان آبی اش، وی را از دیگر بازیگران مطرح سینمای ایران در آن روزگار متمایز کرده بود.

شهرت عبدالله بوتیمار به خاطر ایفای نقش در فیلم های پلیسی و جنایی دهه چهل و پنجاه سینمای ایران بود.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 28 دی ماه + تصاویر

424
این مطلب مفید بود ؟195
وبگردی