نیلوفر پارسا
در این مطلب شما را با چند تن از چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 27 فروردین بیشتر آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 27 فروردین متولد یا درگذشتند؟

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 27 فروردین ماه رسیدیم. امروز 27 فروردین سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما با تعداد معدودی از آنها آشنا هستیم. اگر شما هم امروز 27 فروردین ماه متولد شده اید و دوست دارید بدانید که تاریخ تولدتان همزمان با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

محمدعلی بهمنی

محمدعلی بهمنی شاعر غزلسرای کشورمان 27 فروردین 1321 در اندیمشک متولد شد.

محمدعلی بهمنی

محمدعلی بهمنی اولین شعرش را درحالی سرود که تنها 9 سال داشت، این شعر به چاپ رسید و همکاری وی با رادیو از سال 1354 آغاز شد.

کاوه سماک باشی

کاوه سماک باشی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 27 فروردین 1359 در تهران متولد شد.

کاوه سماک باشی

کاوه سماک باشی تقریبا از سال 81 وارد دنیای بازیگری شد و بیشتر با ایفای نقش در تلویزیون شناخته شد و سریال ریحانه ، پیله های پرواز ، میکائیل ، عملیات 125 ، گسل و بچه مهندس از جمله مهم ترین سریال های او محسوب می شوند.

رضا بانکی

رضا بانکی مدیر فیلمبرداری ، بازیگر و تهیه کننده کشورمان 27 فروردین 1318 در اصفهان متولد شد.

رضا بانکی و پسرش

این چهره مشهور دنیای هنر کشورمان از سال 1338 وارد این حرفه شد و تاکنون تهیه کنندگی ، فیلمبرداری و بازیگری آثاری زیادی را برعهده داشته است.

محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو بازیگر کشورمان 27 فروردین 1385 در تهران متولد و از 6 سالگی وارد دنیای بازیگری شد.

محمدرضا شیرخانلو

چک برگشتی اولین کار تلویزیونی محمدرضا شیرخانلو بود و بعد از درخشش در این فیلم برای بازی در سریال دودکش انتخاب شد و بازی فوق‌العاده ای در فیلم سینمایی دهلیز از خود برجای گذاشت.

شوکت حجت

شوکت حجت دوبلور و صداپیشه کشورمان 27 فروردین 1345 در تهران متولد شد.

شوکت حجت

شوکت حجت صداپیشه شخصیت های معروف کارتونی، کار دوبله را از سال 63 آغاز کرد و صداپیشگی شخصیت های کارتونی معروفی چون ایشی زاکی در فوتبالیست ها، نیلز در ماجراهای نیلز، آلیس در بچه های کوه تاراک، اسکند در شکرستان و .... را برعهده داشته است.

پوپک گلدره

پوپک گلدره بازیگر مشهور سینما و تلویزیون کشورمان 8 مردادماه سال 1350 متولد شد و 27 فروردین 1385 بعد از مدت زمان زیادی که در حالت کما به سر برد درگذشت.

پوپک گلدره

پوپک گلدره یکی از چهره های سرشناس بازیگری در تلویزیون بود که بازی در دنیای شیرین دریا یکی از شاخص ترین های آن است. سریال نرگس آخرین بازی پوپک گلدره در تلویزیون بود که با مرگش ناتمام ماند.

نیلوفر پارسا

نیلوفر پارسا بازیگر سریال آوای باران 27 فروردین ماه 1369 متولد شد.

نیلوفر پارسا

این بازیگر جوان که با بازی در نقش بیتا در سریال آوای باران به شهرت رسید، بازیگری را در کلاس های امین تارخ آموخت و در سریال برنا هم ایفای نقش کرد.

سیامک شایقی

سیامک شایقی کارگردان و نویسنده سینما سال 1333 متولد شد و 27 فروردین 1399 بر اثر بیماری درگذشت.

سیامک شایقی

سیامک شایقی کارگردانی آثاری چون ابرهای ارغوانی، خواب زمستانی، مادرم گیسو، جهیزه ای برای رباب، باغ فردوس پنج بعدازظهر و... را در کارنامه هنری اش دارد.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 27 فروردین + تصاویر

4.354
این مطلب مفید بود ؟468
وبگردی