ژله قلبی
“ژله قلبی” ژله ساده ای می باشد که در مراسمات خاصتان می توانید آن را درست کنید با ما همراه باشید تا طرز تهیه این ژله ساده را به شما آموزش دهیم.

 مواد لازم ژله قلبی ساده 

  • ژله قرمز رنگ :2 بسته
  • ژله آلوورا : 2 بسته 
  • بستنی وانیلی : 2 لیوان

ژله بستنی

ژله قلبی

طرز تهیه ژله قلبی شکل 

برای تهیه این ژله ساده و جذاب ابتدا باید دو بسته ژله قرمز رنگ را درون ظرفی بریزید و به آن سه لیوان آب داغ اضافه کنید. با کمک یک هم زن دستی آن را خوب هم بزنید تا ژلاتین داخل پودر ژله کاملا حل شود. 

زله آماده شده را درون ظرف صافی بریزید و بگذارید درون یخچال تا کاملا خودش را بگیرد. بعد از اینکه ژله قرمز رنگ شما کاملا گرفته شد آن را از یخچال خارج کنید و با استفاده از یک قالب قلبی شکل ژله قرمز رنگ را به قلب های متوسط تقسیم کنید . 

این ژله هایی که برش زده اید را درون ظرف جدا بچینید و درون یخچال بگذارید تا آب نشود.

سپس دو بسته ژله آلوورا را با دو لیوان آب جوش با کمک یک هم زن هم بزنید تا کاملا ژله باز شود بعد از این که پودر ژله کاملا حل شد دولیوان بستنی وانیلی که آب شده باشند را درون مایع ژله آلوورا بریزید و هم بزنید تا کاملا با یکدیگر حل شوند. 

یک عدد قالب لوف را بردارید و مقدار از ژله بستنی که درست کرده اید را درون ظرف بریزید و بگذارید درون یخچال تا خودش را بگیرد.

بعد از اینکه ژله بستنی خودش را گرفت آن را از یخچال خارج کنید و ژله های قلبی شکلی که آماده کرده بودید را به حالت برعکس یعنی طوری که حالت پنج  باشد روی سطح ژله بستنی بگذارید و تا آخر بچینید بعد از این مرحله ژله بستنی باقی مانده را درون ظرف بریزید تا جایی که ژله های قلبی شکل کلا دیده نشوند. 

ژله قلبی

ژله بستنی خاص 

قالب را درون یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد اندازه ژله های قلبی شما می باشد اگر ژله های قلبی شما بزرگ باشد که درون ژله بستنی شناور نمی شود ولی اگر ثلب های شما کوچک بود کمی از ژله بستنی را درون ظرف بریزید تاجایی که کمی از پایه قلب ها درون ژله بستنی باقی بماند سپس بگذارید بگیرد در این حالت قلب های ژله ای درون ژله بستنی گیر می کند و تکان نمی خورد. 

بعد از اینکه ژله بستنی شما به طور کامل بگیرد ژله قلبی شما آماده است می توانید آن را به حالت رولت برش بزنید و زیبایی و طعم آن لذت ببرید.

آموزش درست کردن ژله قلبی خوش رنگ و خوشمزه

3.632
این مطلب مفید بود ؟239
منبع : بخش آشپزخانه نمناک / م.ح
برچسب : ژله
وبگردی