ویتامینB12
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد که مصرف زیاد ویتامین B12 می تواند با بروز آکنه مرتبط باشد.

ویتامینی که پوست صورت را پر از جوش می کند

کارشناسان به تازگی دریافته اند یکی از ویتامین های بسیار ضروری برای بدن به نام ویتامین B12 نقش مهمی در ایجاد آکنه و جوش های پوستی دارد. گفتنی است، یک ارتباط مستقیم بین این ویتامین مهم و بروز جوش صورت وجود دارد.
بررسی ها نشان می دهند، کارشناسان بر این عقیده هستند که مصرف ویتامین B12 سبب تغییر فعالیت باکتری های موجود در روی سطح پوست و بروز جوش می شود.
ویتامین b12 در مواد غذایی مانند جگر گاو و گوسفند، ماهی، تخم مرغ و محصولات لبنی وجود دارد.
آکنه صورت حتی در افرادی که مکمل های ویتامینی حاوی ویتامین B12 مصرف می کنند نیز به وجود می آید.
بر اساس این مطالعه، مصرف ویتامین B12 سبب تغییر متابولیکی بر سطح پوست و ترشح ترکیبات التهابی از سوی باکتری های موجود بر روی پوست می شود.
البته تیم تحقیقاتی از دانشگاه کالیفرنیا که بر روی این پروژه مطالعه می کنند اعلام کرده اند اثر التهابی ویتامینB12 بر روی تمام افراد یکسان نیست.

ویتامین

ارتباط ویتامین B12 با آکنه

ویتامین B12 نقش کلیدی در عملکرد طبیعی مغز و سیستم عصبی بدن دارد و ویتامین مولد سلول های قرمز خونی است.
کارشناسان بروز آکنه تحت تاثیر مصرف ویتامین B12 را بر روی 10 داوطلب آزمایش کرده و بروز آکنه در آنها را مشاهده کرده اند.
بر این اساس کارشناسان امیدوار هستند در آینده نسل جدیدی از داروهای ضد آکنه را تولید کنند که در آن از طریق تغییرات در ویتامین B12 بتوانند اثرات التهابی بر سلول های پوستی و بروز آکنه باکتریایی را مهار و کنترل کنند.
پزشکان در عین حال به افراد توصیه می کنند تا تحت نظارت پزشک از محصولات غذایی طبیعی حاوی ویتامین B12 استفاده کنند اما با شستشوی صورت، عدم مجاورت طولانی با نور خورشید، استفاده مرتب از ضد آفتاب، پرهیز از خوردن غذاهای پرچرب و شیرین و همینطور جلوگیری از بروز استرس، سطح پوست خود را در وضعیت طبیعی نگهداری کنند تا مانع از بروز آکنه های باکتریایی و التهابی شوند.

ویتامین B12 و ایجادآکنه و جوش های پوستی

4.243
این مطلب مفید بود ؟367
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی