نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روش تشخیص سریع ایست قلبی بدون حضور اورژانس
ایست قلبی ، ایست قلبی چیست
ایست قلبی حالتی است که ضربان قلب کاملا از بین می رود که علت آن عدم پمپ کامل خون توسط قلب است که دراین حالت یک تست علمی با حساسیت بالا کمک می کند که ایست قلبی ناگهانی اطرافیانشان را در صورت حضور نداشتن اورژانس تشخیص دهند.

تشخیص سریع شناسایی "ایست قلبی" بدون حضور اورژانس

سالانه عده زیادی بر اثر بیماری های قلبی عروقی جان خود را از دست می دهند و معمولا فشار خون، چربی، چاقی، عدم تحرک، سابقه خانوادگی، استعمال دخانیات، سبک زندگی نامتناسب و نداشتن برنامه غذایی سالم و مغذی از مهم ترین عوامل حمله و ایست قلبی است. 

اولین قدم برای شناسایی ایست قلبی پرسیدن پرسشی عملی از فرد است. می توانید از او بخواهید که لبخند یا چشمک بزند یا حتی زبانش را از دهانش بیرون آورد. اگر فرد نتوانست این قبیل از کارها را انجام دهد، ممکن است دچار ایست قلبی شده باشد.
ایست قلبی چیست
در مرحله دوم از فرد بخواهید یک جمله را به طور کامل بگوید، در این حالت اگر جمله ای از دهان او خارج نشد احتمال اینکه فرد دچار ایست قلبی شده باشد، بیشتر است. 
در مرحله آخر از او بخواهید هر دو دست به خصوص دست چپ خود را بالا بیاورد، اگر نتوانست این کار را نیز انجام دهد متاسفانه به احتمال بسیار زیاد دچار ایست قلبی شده است. البته در این شرایط تماس گرفتن با اورژانس اولین و مهم ترین اقدام است و نظر قطعی و نهایی را پزشک اعلام می کند.

روش تشخیص سریع ایست قلبی بدون حضور اورژانس

روش تشخیص سریع ایست قلبی بدون حضور اورژانس
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 5
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف