نمناک اخبارپزشکی و سلامت کشف درمان مولکولی بیماری ام اس
درمان ام اس ، درمان بیماری ام اس
دارویی موثر در درمان بیماری ام اس به نام داروی مولکولی کشف شد. این دارو با سرکوب التهاب بدن همانند ترمزی در برابر پیشرفت بیماری ام اس عمل می کند.
تاریخ انتشار : 1 فروردین 1394

 درمان ام اس با داروی مولکولی محقق شد. این داروی مولکولی با سرکوب التهاب بدن، مانند ترمز برای پیشرفت بیماری ام اس محسوب می شود. 

 مولتیپل اسکلروزیس یا MS، یک بیماری مزمن عصبی است که در آن سیستم ایمنی بدن به بافت های سالم سیستم عصبی مرکزی حمله می کند. ام اس بر اثر پاسخ سیستم ایمنی بوجود می آید و باعث التهاب در سیستم عصبی مرکزی می شود. التهاب، باعث نابود شدن میلین می شود. میلین یک بافت چربی است که از رشته های عصبی محافظت می کند. 

 درمان ام اس

محققان برای درمان این بیماری داروی خاصی تولید کرده اند که شبیه مولکول است و WEHI-345 نام دارد. این دارو با مهار پروتئین RIPK2، مانع از انتشار سایتوکاین های التهابی می شود. سایتوکاین به موادی گفته می شود که توسط سلول های سیستم ایمنی ترشح می شوند و سلول های دیگر را تحت تاثیر قرار می دهند. فاکتور رشد یکی از مهمترین انواع سایتوکاین محسوب می شود.

 یکی دیگر از مهمترین کاربردهای این داروی جدید، بازکردن مسیر سیگنالینگ برای کنترل التهاب است.

 نتایج این تحقیقات در نشریه Nature Communications منتشر شده است.

 

کشف درمان مولکولی بیماری ام اس

کشف درمان مولکولی بیماری ام اس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 181
برگرفته از ایرنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 164 17
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف