دیسک کمر

دیسک کمر را با این خوراکی ها درمان کنید

کد مطلب : 9778تعداد نظرات : 3 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
دیسک کمر مشکلی است که در سنین مختلف افراد را دچار می کند و به دلیل مرکزیت کمر تقریبا انجام تمام فعالیت های بدنی مشکل می شود. از انجا که جراحی ها و درمان دیسک کمر ساده نیست مصرف برخی خوراکی ها توصیه می شوند.

درمان دیسک کمر با مصرف این خوراکی ها:

 

دیسک کمر مشکلی است که در سنین مختلف افراد را دچار می کند و به دلیل مرکزیت کمر تقریبا انجام تمام فعالیت های بدنی مشکل می شود. از انجا که جراحی ها و درمان دیسک کمر ساده نیست مصرف برخی خوراکی ها توصیه می شوند. در ادامه تعدادی از بهترین خوراکی ها برای درمان و تسکین درد دیسک کمر را به شما معرفی می کنیم.

نعناع 

جویدن نعناع باعث تسکین درد به خصوص در ناحیه کمر که مرکز تجمع رگ های عصبی است می شود.

 

زنجبیل

زنجبیل در طب سنتی بسیار توصیه می شود و حتی در کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی از زمان های قدیم برای تسکین درد به صورت خوراکی و حتی تهیه پمادهایی برای مصرف موضعی استفاده می شده است.

 

چای سبز

چای سبز به دلیل داشتن میزان بالایی آنتی اکسیدان در کاهش فاکتورهای منفی در تمام بخش های بدن تاثیر دارد. چینی ها از چای سبز به عنوان یکی از بهترین نوشیدنی ها برای تسکین دردهایشان به خصوص در نواحی کمر استفاده می کردند.

درمان دیسک کمر 

فواید بینظیر سیر برای بدن

 

سیر

از خواص سیر هر چه بگوییم کم است . سیر را به عنوان یکی از پایه های ثابت درآشپزی و برنامه غذایی خود استفاده کنید . بهترین نوع مصرف سیر به صورت خام است اما به دلیل ساختاری که دارد هضم آن کمی مشکل است پس بهتر است ان را به صورت ریز شده و یا رنده شده مصرف کنید.

 

مصرف پای مرغ برای افراد مبتلا به پوکی استخوان، کمر درد یا دیسک کمر یا افرادی که دچار شکستگی استخوان هستند، توصیه می شود. این بخش از مرغ خاصیت غضروف سازی دارد و برای رشد کودکان بسیار مفید است اما برای افراد دارای  چربی خون بالا و بیماران قلبی و عروقی توصیه نمی شود.

 

دیسک کمر را با این خوراکی ها درمان کنید

4.5774
این مطلب مفید بود ؟69183
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
برچسب :
نظرات3 نظر به ثبت رسیده است
مهدی1397-04-28
اگر تاثیر خوردنی ها 5 درصد باشه تاثیر ورزش فیله کمر بصورت خم و راست شدن روی صندلی به تعداد زیاد تا ماهیچه ها درد بگیرن 95 درصده.
4934
محمد1397-06-04
من بیست ساله دیسک دارم شدید باطرز خوابیدن صحیح روی دست چپ وراست بصورت قیچی وقراردادن یه بالش بزرگ ززیر پای قیچی2استفاد از کفش سبک وطبی3ورزش کردن فقط پیاده روی ودوچرخه سواری میتونید باهاش زندگی کنید بدون درد
5416
میلاد بیانی1397-06-24
انجام حرکات اصلاحی بسیار تاثیر دارد ولی من با رفتن به پیش شکست بند بهترین وضعیت رو پیدا کردم و دیسکم در جای خود قرار گرفت.
9330
وبگردی