نمناک بهداشت و سلامتپوست و مو چقدر به شستشوی دستهایتان مطمئن هستید؟
شستشوی دست ، شستن دستها
میکروب ها و عوامل بیماری زا همیشه انسانها را تهدید می کنند و رعایت بهداشت و تمیزی می تواند تا حدودی از بروز بیماری ها جلوگیری کند.یکی از روشهای رعایت بهداشت شستشوی دست ها با صابون است که آن هم اصول و مدت زمان خود را دارد.
بازدید : 4,118 نفر

شستشوی دست ها با صابون

دستها معمول ترین راه انتقال پاتوژن های بیماری زا هستند. با دستهای آلوده خیلی راحت در این فصل مثلاً سرما می خورید اما چقدر دست هایتان را درست می شوئید ؟»

ساده ترین و کم هزینه ترین راه پیشگیری و جلوگیری از انتقال بیماری شستشوی دست است.محققان به همین خاطر تحقیق تازه ای را انجام داده اند تا متوجه شوند میانگین آدم ها چطور دستهایشان را می شویند.

صرف گرفتن دست زیر آب یا صابون زدن به معنای تمیز شدن دستها نیست. محققان برای هشدار در این رابطه از اشعه ماوراء بنفش برای نشان دادن میزان باکتری ها و عوامل بیماری زای دیگر روی دستها پس از روش های مختلف شستشوی دست استفاده کرده اند.

 آزمایش شستشوی دست

دستها قبل از شستشو؛بخش های سفید نشان دهنده باکتری ها و عوامل بیماری زا هستند

 آزمایش شستشوی دست

شش ثانیه شستشو بدون صابون؛تغییر محسوسی در میزان عوامل بیماری زا دیده نمی شود

 آزمایش شستشوی دست

15 ثانیه شستشو با صابون؛ میزان حداقل شستشوی توصیه شده. باز هم عوامل بیماری زا دیده می شوند اما کمتر شده اند

 آزمایش شستشوی دست

30 ثانیه با صابون؛تقریبا عوامل بیماری زا دیده نمی شوند. این شستشو اما 6 برای میانگین زمانی است که افراد دستهایشان را می شویند

 

چقدر به شستشوی دستهایتان مطمئن هستید؟

چقدر به شستشوی دستهایتان مطمئن هستید؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از خبرآنلاین-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف