نمناک سرگرمیاتومبیل چرا شیشه پنجره ی اتومبیل نقطه های مشکی دارد؟
شیشه پنجره اتومبیل ، ساخت پنجره
هدف جای گذاری نقاط سیاه درشیشه پنجره اتومبیل کنترل دماست ،نقاط مشکی زودتر از دیگربخش های پنجره گرما میبینند وگرما را به طور مساوی توزیع میکنندکه این موضوع خودرو را از مچاله شدن در گرما حفظ میکند.

علت جای گذاری نقطه های مشکی رنگ در شیشه پنجره اتومبیل

احتمالا تابحال به نقاط سیاه رنگی که در حاشیه پنجره های ماشین یا اتوبوس هستند فکر نکردید؟ برایتان سوال نیست که دلیل قرار گرفتن این نقاط چیست؟ البته ؛ بنظر جالب می آیند ولی آیا کار خاصی میکنند؟ پاسخ را در ادامه این بخش از نمناک خواهید خواند.
 
شیشه پنجره ی اتومبیل

قرار گرفتن نقاط سیاه رنگ در شیشه پنجره اتومبیل چه دلیلی دارد

علت قرار گرفتن نقاط سیاه رنگ در شیشه پنجره اتومبیل و پنجره ها

نقاط سیاه رنگ در شیشه جلو اتومبیل و پنجره ها ،و حاشیه ی مشکی رنگی که اطراف آن را گرفته است ،به دلیلی بجز دکوراسیون در آنجا موجود هستند (بجز دکوراسیون) و مربوط می شود به چگونگی ساخت پنجره های اتومبیل ؛ از دهه های 1950 و 1960 به بعد ، تولیدکنندگان خودرو به منظور نگه داشتن پنجره های اتومبیل در جای خود ، شروع به استفاده از چسب به جای لبه ای فلزی کردند.
این چسب ها خوب بودند ،اما چندان زیبایی خشنود کننده ای نداشتند. لبه های سیاهی که در اطراف پنجره خودرو مشاهده میکنید، فریتس خوانده می شد. فریتس ( و نقطه هایی که آن را مرز آن هستند) از رنگ سرامیکی ساخته شده اند. فریتس ها برای پنهان کردن چهره ناخوشایند هستند همچنین ، از آنجایی که این حاشیه ها در داخل پنجره پخته شده اند ، بله پخته شده اند ، از بین رفتنی نیستند ، آن ها چسب را در همان جا نگه میدارند، که در آن صورت موجب ایستادن پنجره ها را در جای خود میشوند.
 
شیشه پنجره اتومبیل

کنترل دما هدف اصلی جای گذاری نقاط سیاه درشیشه پنجره اتومبیل

دلیل علمی و جالب قرار گرفتن نقاط سیاه در شیشه پنجره خودرو

درمورد نقطه ها باید گفت که ، آن ها به دنبال ایجاد ظاهری زیبا و خوشایند تشکیل شده اند. از نقطه های بزرگ موجود در خطوط بزرگتر تا وقتی دیگر نا پیدا و کمرنگ میشوند ،هستند. این نقاط به صورت تصادفی قرار داده نمیشوند، آن ها باتوجه به به الگوی "Hafton " قرار میگیرند، که کوچکتر و دور تر از نقاط سیاهرنگ اولیه میشوند. این الگو های hafton انزجار بصری کمتی نسبت به نقاطی ک کنار هم قرار میگیرند ، ایجاد میکند. اگر چه این نقاط فقط به علت دکوراسیون خودرو آنجا قرار نگرفته است. هدف دیگر از جای گذاری آن ها ، کنترل دماست ، که در شیشه ماشین همانطور که هست خمیدگی ایجاد کند. شیشه حرارت دیده است. نقاط مشکی زودتر از دیگربخش های پنجره گرما میبینند. این نقاط برای این در آنجا هستند که گرما را به طور مساوی توزیع کنند ، که این موضوع خودرو را از مچاله شدن در گرما حفظ میکند.

هدف جای گذاری نقاط سیاه درشیشه پنجره اتومبیل چیست؟

چرا شیشه پنجره ی اتومبیل نقطه های مشکی دارد؟
: امتیاز : 2.5 تعداد رای : 10
منبع : بخش سرگرمی نمناک / ن / ف
این مطلب مفید بود ؟
5 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف