طراحی داخلی
طراحی داخلی خانه از اهمیت بالایی می تواند برخوردار باشد که شاید در انجام این امر بسیاری اوقات خود ما موفق نباشیم.

 طراحی داخلی و تعمیرات ساختمان

ما در  شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو  قصد داریم پروژه هایی که در جهان معماری با طراحی های خود باعث ایحاد فضایی مناسب برای افراد شده اند را بررسی کنیم و جنبه های برتری و ویژگی های خاص آنها را معرفی کنیم. در این مقاله یک پروژه بازسازی ساختمان خانه ای در میلان ایتالیا را بررسی خواهیم کرد که این پروژه به این دلیل حائز اهمیت است که در فضای اندکی به مساحت تنها 30 متر مربع معمار توانسته است از تمام فضاها به خوبی استفاده کند و ایده های درخشان خود را در این پروژه به کار ببندد و منزلی کوچک و مناسب با تمام امکانات و دور از اضافات برای افراد مجرد فراهم کند . این خانه یکی از برترین پروژه ها در سبک خانه سازی پیشرفته در سال 2018 در کشور ایتالیا بوده است.

بیاید با هم این پروژه بازسازی و تعمیرات ساختمان را بررسی کنیم . 

(( شرکت بازسازی ساختمان هیرادکو مجری پروژه های دکوراسیون اداری تجاری و مسکونی از صفر تا صد )

هیرادانا

این آپارتمان که در اتاق زیر شیروانی یک ساختمان مسکونی قدیمی در میلان واقع شده است ، در ابتدا یک فضای تاریک و کوچک بود . بازسازی منزل این پروژه به منظور گسترش فضای داخلی با تغییر شکل هندسه خانه و افزایش میزان نور طبیعی طراحی شده است .

چیدمان آپارتمان بر اساس یک طرح صلیبی بود با چهار منطقه برجسته که شامل آشپزخانه ، حمام ، فضای نشیمن و فضای کار بود که همه ی این فضا ها در اطراف یک عنصر مرکزی که یک راه پله استیل ضد زنگ سفید رنگ جمع شده بودند . این راه پله که به یک نیم طبقه میرسد و در این نیم طبقه فضای خواب و استراحت قرار دارد و در زیر این فضای استراحت نیز ، سرویس بهداشتی و حمام طراحی شده است و معمار بیشترین استفاده را از این فضا ها کرده است .

اما نکته ای که این راه پله در خود دارد این است که این پله های نیمه استوانه ای از سه عنصر ساده تشکیل شده است . اولین عنصر سنگ مرمر طبیعی است که در دو پله ی اول به منظور معرفی پله جایگذاری شده است . دومین عنصر فولاد است که قست میانی و ستون های پله را شکل میدهد و عنصر آخر چوب هایی که در دو پله ی آخر قرار دارد که به اتاق خواب میرسد.

دکوراسیون داخی

به دلیل وسعت کم آپارتمان ، مبلمان داخلی در امتداد حاشیه ها و چسبیده به دیوار طراحی شده است تا از یک سو بتوان فضای خالی در داخل خانه ایجاد کرد و از طرفی دیگر تداوم فضایی بین مناطق مختلف را فراهم کرد . 
انتخاب مواد و متریال نیز با هدف برجسته کردن هندسه نامنظم آپارتمان و خنثی کردن آن است  به همین جهت مواد اصلی به کار رفته در این فضا شامل گپ سفید خشن برای دیوارها و سقف ، و پارکتی چوبی و استفاده از مبلمان سبکی از جنس چوب است .
دلیل استفاده از این رنگ ها و متریال ها این است که این فضای کوچک را آرام و به دور از هرج و مرج و شلوغی نشان دهد و با انتخاب یک رنگ ساده و یک متریال برای سطوح ، علاوه بر حفظ سادگی ، از شلوغی دوری کند.
همین مواد برای ایجاد یکپارچگی بصری در سایر سطوح نیز استفاده شده است . کانتر چوبی که در حمام قرار دارد.
 
درب کشویی حمام که از همین جنس است . فضای داخلی حمام نیز سفید است و در کف آن از کاشی های مربعی سفید با خط هایی آبی استفاده شده است که این همان رنگی است که در قاب پله ها از آن استفاده شده است و طراح خواسته است که با حداقل متریال و رنگ در قسمت های مختلف ارتباط بصری در کل فضای خانه ایجاد کند که به این امر نیز دست پیدا کرده است .
در بازسازی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  نیز با یک ردیف کابینت و طراحی میز ناهار خوری به گونه ای که در مواقع لزوم از فضای تعبیه شده در بین کابینت ها بیرون می آید و در غیر این صورت دوباره در جایی که برایش تعبیه شده است ، قرار میگیرد و فضای بیشتری برای قسمت آشپزخانه فراهم میکند.
دکوراسیون منزل

طراحی داخلی و بازسازی خانه ای در میلان

3.18
این مطلب مفید بود ؟53
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی