قنداق كردن نوزاد
قنداق کردن نوزاد باعث جلوگیری از رشد طبیعی استخوان ها میشود و در آینده مشکلاتی برای مفصل زانو خواهد داشت.

عوارض جدی قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن نوزادان روشی معمول در زمان های گذشته بود که هنوز هم در برخی مناطق رایج است . نکات متعددی درباره مزایا و معایب قنداق کردن نوزاد وجود دارد و برخی هنوز هم بر مزایاز قنداق کردن تاکید دارند اما باید بدانید که قنداق کردن باعث اسیب دیدن مفاصل زانو میشود . بنابراین هیچگاه کودک را قنداق نکنید . چرا که قنداق کردن کودک سبب ایجاد احتمالات مفصلی بخصوص مفصل لگن در کودک می شود . قنداق کردن دختر بچه ها خطر ناکتر بوده چرا که خطر دررفتگی مادرزادی لگن و احتمالات مفصل لگن در دختربچه ها بیشتر است و قنداق کردن باعث ایجاد اختلال در رشد لگن و بعدها در راه رفتن کودک می شود .
متخصص و جراح ارتوپدی در خصوص عمل تعویض مفصل زانو گفت:تعویض مفصل زانو یکی از روش های موثر و دائمی برای درمان و ترمیم مفصل آسیب دیده است که فرد پس از انجام این عمل می تواند برای مدت زمان طولانی به زندگی عادی خود برگردد.

معایب قنداق کردن نوزاد

قنداق کردن نوزاد ، به حالتی گفته می شود که دست و پای نوزادان با استفاده از یک پارچه در کنار بدنشان محکم نگه داشته می شود. قنداق کردن نوزادان شاید در آنها آرامش لحظه ای ایجاد کند اما به مرور زمان ممکن است صدمات جدی و جبران ناپذیری به نوزاد وارد کند. حالت طبیعی پاهای نوزاد باعث می شود که استخوان های ران و مفاصل به درستی رشد کنند که قنداق کردن نوزاد باعث جلوگیری از رشد طبیعی استخوان ها خواهد شد.
قنداق کردن نوزادان

قنداق کردن نوزاد باعث آسیب دیدن مفاصل زانو میشود

وی در خصوص عمل جراحی تعویض مفاصل توضیح داد:تعویض مفاصل زانو یکی از روش های موثر و دائمی برای درمان و ترمیم مفصل آسیب دیده است؛ جراحی تعویض مفصل زانو شامل تعویض چند بخش از مفصل زانو یا کل اجزای آن به منظور ترمیم مفاصل تحمل کننده وزن که باعث درد می شوند، است.

این متخصص ارتوپد ادامه داد:تعویض مفاصل زانو در مواقعی که هیچ یک از روش های درمانی مانند فیزیوتراپی، داروها و تزریقات نتیجه ندهد انجام می شود. در این عمل جراحی استخوان یا مفصل آسیب دیده تراشیده شده و به جای آن وسایل مصنوعی کار گذاشته می شود. باید توجه داشت که ایمپلنت ها انواع مختلفی دارد که استفاده آنها با توجه به ناحیه آسیب دیده و سن افراد متفاوت است. بعد از تعویض مفصل فرد می تواند تمام کارهای روز مره خود را به طور عادی انجام دهد.

وی توصیه کرد:توصیه می شود افراد از انجام این عمل ترس نداشته باشند و بدانند با عمل تعویض مفاصل می توانند برای مدت زمان طولانی به زندگی عادی خود برگردند.

هشداری جدی درباره قنداق کردن نوزادان

3.719
این مطلب مفید بود ؟145
برگرفته از فارس / م.ف
برچسب :
وبگردی