نمناک سبک زندگیخانه داری لوسترهای کریستالی را چگونه تمیز کنیم + تصاویر
لوسترهای کریستالی ، انواع لوسترهای کریستالی
یکی از کارهای سخت و وقت گیر خانه تمیز کردن لوسترهای کریستالی است ، در هنگام تمیز کردن لوسترهای کریستالی هم باید خیلی دقت کرد که کریستال ها نشکند و هم اینکه دوباره تمام کریستال ها را در جای اصلی خود قرار دهیم.

روش هایی برای تمیزکردن لوسترهای کریستالی

 لوسترهای کریستالی جز آن دسته از وسایل خانه هستند که معمولا در آخر کارها تمیز می شوند. تمیز کردن لوسترهای کریستالی کاری مشکل است و احتیاج به ظرافت و دقت زیادی دارد تا هم کار را به درستی انجام دهیم و هم اینکه اتفاق بدی نیفتد.

تمیز کردن لوسترهای کریستالی

تمیزکردن لوستر های کریستالی

 

با توجه به کارهایی که در ادامه گفته شده است لوسترهای کریستالی خود را به راحتی تمیز کنید و از درخشش آنه در منزل لذت ببرید.

1-  لوستر را از منبع انرژی قطع کنید. سیم وصل کردن لوستر را از جا در بیاورید یا برق کلی اتاقی که لوستر در آن است را خاموش کنید. در حینی که اجازه می‎دهید لامپ ها خنک شوند، تمام وسایل شکستنی و مبلمان را از ناحیه ی کاری‎تان دور کنید.

 

مرحله اول تمیز کردن لوسترهای کریستالی

برق لوستر را قطع کنید 

2- روی زمین، پتویی بندازید. زیر محل قرار گیری لوستر روی زمین، پتویی ضخیم قرار بدهید. این کار باعث می‎شود در صورت افتادن بلورهای کریستالی، شیشه روی سطح نرمی بیفتد و نشکند.

 

3- قبل از اینکه قطعات لوستر را از هم جدا کنید، از شکل کامل شده‎ی آن عکس بگیرید تا بعدا هنگام سوار کردن دوباره، کمکتان کند.

 

 مرحله سوم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

4- لامپ‎ها را در بیاورید. از نرد‎بان بالا بروید و همه‎ لامپ‎هایی را که بدون نیاز به ابزار خاصی، جدا می‎شوند، جدا کنید.

• آنها را کنار بگذارید.

• اگر می‎توانید کل لوستر را از قلابش روی سقف جدا کنید و آرام روی میز یا سطحی که با پتو پوشیده شده، قرار دهید.

• مراقب قطعات قدیمی و شکستنی باشید. معمولا بازوهای لوستر به قسمت وسطی پیچ شده اند. برای این قسمت شما نیاز به پیچ گوشتی دارید. پیچ‎ها را آزاد کرده و بازوهای لوستر را تا جایی که می شود - بدون وارد کردن فشار بیش از حد - تا کنید.

• سیم‎های کوچکی که بلورها را به قالب وصل می‎کنند، کمی جدا کردنشان سخت است. یک انبردستی با نوک سوزنی می‎تواند در این زمینه کارساز باشد. مراقب باشید که تا جای امکان سیم‎ها را بی دلیل خمیده یا غیر خمیده نکنید، زیرا خیلی سریع شکسته می‎شوند.

 

مرحله چهارم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

5- راه آبِ داخل سینک ظرفشویی را بپوشانید. روی کانتر دو حوله ی بزرگ حمام یکی برای کریستال‎های کثیف و یکی برای تمیزها قرار دهید.

• قبل از شستن بلورها را در یک صافی پلاستیکی داخل سینک بگذارید. این هم راه دیگری است برای محافظت از بلورها قبل از اینکه آنها را بشویید.

 

 مرحله پنجم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

6- تمیزکاری را قسمت به قسمت انجام دهید. با احتیاط، کریستال‎های یک قسمت از لوستر را بیرون آورده و آنها را روی اولین حوله قرار بدهید.

• آنها را در آب صابونی بشویید.

• سپس با آب داغ آبکشی کرده و کامل خشکشان کنید.

• سپس آنها را روی حوله‎ی دوم قرار بدهید.

• وقتی کارتان با اولین قسمت تمام شد، قبل از رفتن به قسمت بعدی، بلورها را سر جایشان برگردانید. این کار را تا تمیز کردن بلورهای کل لوستر ادامه دهید.

 

 مرحله ششم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

7- قاب لوستر را تمیز و براق کنید. پارچه‎ای کهنه را در آب صابونی مرطوب و سپس قاب لوستر را با آن تمیز کرده، سپس خشک و براقش کنید.مراقب باشید تا سیم کشی‎ها را خیس نکنید. قاب‎های آهنی باید با یک تمیزکننده‎ی مخصوص آهن تمیز شوند.

• بگذارید قاب لوستر کاملا خشک شود.

 

مرحله هفتم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

8- لوستر را دوباره به پایه‎اش روی سقف برگردانید، مواظب باشید تا زیاد چرخ نخورد چون این ممکن است باعث شل شدن لوستر روی سقف بشود. حالا از انرژی بی‎نظیر موجود در اتاقتان حیرت زده شوید!

• اگر سیم‎ها را از لوستر جدا کرده‎اید، پس بهتر است فرآیند وصل کردن لامپ‎ها به لوستر توسط یک متخصص الکتریکی انجام شود.

 

مرحله هشتم تمیز کردن لوسترهای کریستالی

 

 

لوسترهای کریستالی را چگونه تمیز کنیم + تصاویر

لوسترهای کریستالی را چگونه تمیز کنیم + تصاویر
:
امتیاز : 2.4 تعداد رای : 25
برگرفته از سیمرغ -/ ن.م
این مطلب مفید بود ؟ 12 13
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف