نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت وقتی ادرار این رنگی است نوشیدن آب خطرناک است!
نوشیدن آب ، بدترین زمان نوشیدن آب
نوشیدن آب همیشه توصیه می شود چرا که با هیدراته شدن بدن اعضای مهم بهتر فعالیت می کنند و به طبع سلامتی تهدید نمی شود اما گاهی اوقات نوشیدن آب سلامتی را به خطر می اندازد.
بازدید : 4,358 نفر

زمان هایی که باید از نوشیدن آب خودداری کنید

 
زمان ها و لحظاتی هستند که نباید در آنها آب بنوشید برای اطلاع بیشتر مطالب زیر را بخوانید.
 
تقریبا آب راه حل مناسبی برای همه چیز است . آب می تواند از پرخوری ما جلوگیری کند و همچنین در سوزاندن کالری های اضافی بدن کمک می کند. اما زمان هایی هستند که شما باید این ذهنیت که آب می تواند از پرخوری ما جلوگیری کند را کنار بگذارید.
 
همانگونه که میدانید آب یکی از بهترین نوشیدنی ها از زمانهای دیرینه تا به هم اکنون می باشد و درسلامتی شما موثر بوده و می باشد به گزارش نمناک علاوه بر این آب در سیستم گوارش بدن حائز اهمیت بسزایی می باشد و به کار آن کمک می کند و احساس تشنگی را از بین می برد.
 
اما نوشیدن آب در هنگام میل وعده های غذایتان توصیه نمی شود و به شدت خطرناک می باشد، زیرا نوشیدن آب در این زمان آنزیم های گوارشی و اسیدهای معده را رقیق می سازد و در پی این عمل غذایی که میل می کنید سخت تر هضم می شود.
 
با نوشیدن آب در بین میل وعده های غذایتان ، اسید معده ای که در روده وجود دارد را از بین می برد.
نوشیدن آب

زمانی که نوشیدن آب خطرناک است

 

هنگامی که هیچ احساس تشنگی نداری آب ننوشید

نوشیدن مقدار زیادی آب در طی روز خوب است و هیچ مشکلی ندارد اما اگر شما احساس تشنگی نکردید به هیچ وجه آب ننوشید زیرا با نوشیدن بیش از حد آب می توانند باعث رقیق شدن و کم شدن تعادل طبیعی نمک بدن شود
 

هنگامی که ادرار شما روشن بود آب ننوشید

اگر شما می خواهید بدانید و مطمئن شوید که بدنتان به اندازه کافی آب دارد به دستشویی مراجعه کنید و رنگ ادرارخودتان را ببینید.اگر ادرار شما به رنگ زرد تیره بود بدانید که دچار کم آبی هستید ولی ولی اگر زرد روشن بود بدانید که به اندازه کافی آب نوشیده اید و هیچ نیازی به آب ندارید.
 

هنگامی که قصد خوردن غذای سنگین و زیادی دارید ، آب ننوشید

قبل از خوردن غذا یک لیوان آب بخورید و سپس شروع به خوردن غذایتان کنید،اما نوشیدن بیش از حد آب قبل میان و یا بعد از غذا بسیار مضر می باشد و باعث سنگین شدن شما می شود و اسید معده ای که در روده وجود دارد را از بین میبرد این مورد بسیار مهم است است و سعی کنید از این مورد استفاده کنید تا سلامتی بدنتان را به خطر نیندازید.
 

پس از تمرین و ورزش زیاد آب ننوشید

پس از تمرین های نرمال و عادی نوشیدن آب برای بدن بسیار خوب است  اما پس از ورزش های سنگین و تمرین های غیر نرمال الکترولیت های بسیار زیادی را از طریق عرق کردن از دست خواهید داد از این رو برای جبران این فقدان شما می توانید از آب نارگیل و دیگر نوشیدنی های پر انرژی مواد مغذی را مجددا به بدنتان برسانید.
 
نوشیدن آب در این بین برای بدنتان مضر میباشد و در هیچ وجه نوشیدن آّ در این زمان توصیه نمی شود و باید از آن خودداری کنید.

وقتی ادرار این رنگی است نوشیدن آب خطرناک است!

وقتی ادرار این رنگی است نوشیدن آب خطرناک است!
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف