برو به :
نمناک دین و مذهبداروخانه معنوی
سوم محرم با یاد حضرت رقیه

شب سوم محرم، یادآور حضرت رقیه(س)


نام گذاری روز سوم محرم به نام حضرت رقیه(س) دُردانه سه ساله امام حسین(ع) به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت وی یادی شود.
خداوند

مهم ترین راههای تقرب به خداوند


بهترین چیزی که به وسیله آن می توان به خدا نزدیک شد ایمان به خدا و پیامبر اوست. زیرا ریشه اصلی حرکت های سازنده و مثبت، ایمان است .
رفع غم واندوه

رفع غم واندوه از نگاه امام صادق (ع)


طلب بخشش از خداوند، علاوه بر آنکه موجب عفو گناهان و زمینه رضایت الهی را فراهم می کند، سبب می شود تا غم واندوه حاصل از برخی معاصی نیز برطرف شود.
میت

تلقین میت برای چیست؟


تلقین علاوه بر آرامشی که به میت می دهدبه دلیل موضوعاتی که در آن بیان می شود،نوعی تذکر و هشدار برای انسان هایی است که در تشییع جنازه حضور دارند و این صحنه ها را می بینند.
نماز توبه

نحوه خواندن نماز توبه


حقیقت توبه، پشیمانی قلبی از گناه است، پشیمانی که در عمل خود را نشان می‏دهد که مهم‏ترین نمُود آن انجام واجبات و تدارک و قضای آن چه عمل نشده و ترک محرّمات است. با همین مقدار توبه تحقق پیدا می‏کند.
هدیه

هدیه ای که باعث رفع گرفتاریها میشود


در اسلام هدیه دادن به دوستان و عزیزان سفارش شده است. هدیه دادن باعث نزدیکی قلوب و از بین رفتن کدورت ها و محکم شدن دوستی ها و ایجاد و محکم شدن محبت می شود.
دعای مجرب

3 دعای مجربی که بدون شک مستجاب می شوند


دعا درخواستی خالصانه از حضرت پروردگار است که از عمق دل برمی آید و پس از پروازی شگفت، بر عرش الهی فرود می آید. با این حال برخی از دعای سفارش شده ، مجرب تر بوده و بدون تردید مستجاب خواهند شد.
دعاي طلوع و غروب

بهترین دعای وقت طلوع و غروب آفتاب


حضرت رسول اکرم (ص) در روایات و احادیثی بهترین و مجرب ترین دعای طلوع و غروب خورشید را برای سعادت و برآورده شدن حاجات به مومنان سفارش فرمودند.
تاثیر حسادت

تاثیرات حسادت باورنکردنی است


شنیده ایم که می گویند حسد ایمان را می سوزاند . از آنجایی که ایمان بخشی از جسم و روح ما را در برگرفته است اثرات ویران کننده آن موجب نابودی می شود.