برو به :
نمناک دین و مذهباصول و فروع دین
ابلیس

ابلیس جن است یا فرشته ؟


اکثرا عقیده دارن و تصور میکنند که ابلیس از فرشتگان است اما در آیات و روایات آمده است که ابلیس از جن است .
فشار قبر

چه کنیم فشار قبر نداشته باشیم؟


سوال های زیادی درباره اینکه چرا فشار قبر داریم یا اینکه مردن بدون فشار قبر وجود دارد؟ در این مطلب با اعمالی آشنا میشوید که در کاهش فشار قبر تاثیر دارند.
عربی بودن قرآن

دلیل عربی بودن قرآن چه بود؟


حتما شما هم سوالاتی علت درباره عربی بودن قرآن و نازل شدن آن در عربستان دارید و جوابشان را نمیدانید . پاسخ تمام سوالات خود را در نمناک بیابید.
جهنم

شلوغ ترین جای جهنم مخصوص چه کسانیست؟


عده ای از مسلمانان هستند که نماز را قبول دارند؛ ولی سهل انگاری می کنند، اینها از نمازشان غافلند و اهتمامی به امر نماز ندارند و از فوت شدنش باکی ندارند، چه اینکه به کلی فوت شود و چه اینکه بعضی از اوقات فوت شود.
قبولی نماز

قبولی نماز در گرو 8 خصلت است


برای قبولی نماز احادیث بسیاری ذکر شده است، در میان آنها امام صادق (ع) از فرمایشات خداوند هشت خصلت را راز اصلی قبول شدن نماز معرفی کردند.
زنان بی حجاب

مجازات زنان بی حجاب پس از مرگ چیست؟


زنانی که در این دنیا حجاب خود را رعایت نمیکنند و بد حجابی را سرلوحه خود قرار می دهند،در دنیای آخرت عذاب های شدیدی در انتظار آن هاست.آنقدر شدید که رسول خدا(ص) به حال آنان گریه کرده است.
آخرالزمان

3 دقیقه مانده به ساعت آخرالزمان


دانشمندان اتمی گروهی که در سال 1947 ساعت پایان دنیا را ابداع کرد و در بیانیه ای گفته شد : این گروه عقربه های ساعت را در زمانی خاص از نیمه شب تنظیم کرده اند.
آخرت

آخرت چه شکلیه !


این سوال را همه ی انسان ها در ذهن دارند که آخرت چه جور جایی هست ؟ اصلا آخرت چیست ؟ احادیث قرآنی و روایت معراج چه رازهایی را در رابطه با آخرت فاش کردند؟
شکسته خواندن نماز

شروط لازم برای شکسته خواندن نماز


یکی از مسائل دینی پیرامون نماز دانستن شرایط شکسته خواندن آن در زمان مسافرت است.در اسلام 8 شرط برای الزام خواندن نماز شکسته توسط مسافر بیان شده است.
خواندن نماز قضا

بهترین زمان برای خواندن نماز قضا


آیا هر نماز قا را باید در زمان خود ادا کرد ؟ کیفیت خواندن نماز قضا به چه صورتی باید باشد؟فراموشی در زمان خواندن نماز چه حکمی دارد؟ پاسخ این سوالات را توسط مراجع تقلید بدانید.
قضا شدن نماز

روایتی درباره عواقب قضا شدن نماز صبح


یکی از نمازهای واجبی که در طول روز خوانده شده و فضیلت بسیار دارد نماز صبح است که دلایل قضا شدن آن بیشتر به خود فرد بازگشته و عواقب سخت آن را امام صادق (ع)بیان می کنند.
12