آبمیوه

آبمیوه برای کودک زیر 1 سال ممنوع

کد مطلب : 50020زمان مطالعه : 2 دقیقه
نوشیدن آبمیوه برای کودکان زیر 1 سال اصلا توصیه نمیشود و والدین هرگز به کودک زیر یک سال خود نباید آبمیوه بدهند.

آبمیوه برای کودکان زیر 1 سال ممنوع

قبل از اینکه به نوزادان آب میوه بدهید، بهتر است صبر کنید تا به 1 سالگی برسند. پزشکان توصیه می کنند که بعد از 1 سالگی نیز به طور مکرر به آن ها آب میوه ندهید چون با این کار به کالریِ مصرفی او می افزایید و تعادل او را مختل می کنید.

آکادمی پزشکان اطفال آمریکا اعلام کرد:والدین باید از خوراندن آب میوه به نوزادان و کودکان زیر یک سال خودداری کنند.
طبق اعلام آکادمی پزشکان اطفال آمریکا این نوع نوشیدنی نه تنها خاصیت تغذیه ای ندارد بلکه می تواند به سلامت نوزادان هم آسیب وارد کند.

آبمیوه

آبمیوه برای کودک بعد از یک سالگی

پیش از این، کارشناسان این آکادمی در دستورالعمل خود مصرف آب میوه برای نوزادان کمتر از شش ماه ممنوع اعلام کرده بودند. در حالی که برخی از انواع آب میوه ها به طور طبیعی سرشار از مواد معدنی و ویتامین ها همچون ویتامین C و پتاسیم هستند اما حاوی مقدار زیادی مواد قندی بوده و مقدار دیگر انواع مواد مغذی همچون فیبر خوراکی نیز در آنها پایین است.

طبق مطالعه انجام شده در سال 2015 میلادی آب میوه یکی از عاملان اصلی پوسیدگی دندان در کودکان عنوان شده و بررسی های دیگر نیز نشان می دهند که مصرف آبمیوه با خطر ابتلا به چاقی در دوران کودکی ارتباط دارد.
دکتر "ملوین بی هیمن" یکی از متخصصان این مطالعه گفت:والدین تصور می کنند آب میوه، نوشیدنی سالمی است اما نمی توان آن را با میوه تازه جایگزین کرد زیرا حاوی مقدار زیادی قند و کالری بوده و حجم فیبر آن که برای سلامت بدن مفید و ضروری است کمتر است.

آبمیوه برای کودک زیر 1 سال ممنوع

54
این مطلب مفید بود ؟40
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی