آیفون

چرا نباید آیفون خود را به هر کامپیوتری متصل کنیم؟

کد مطلب : 67177تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
شرکت Symantec در مورد خطرات اجازه دادن اتصال آیفون به کامپیوتر با استفاده از کابل USB ، هشدار داد

اتصال آیفون به کامپیوتر ناشناس

هنگامی آیفون خود را به یک رایانه ناشناس و غیر قابل اعتماد متصل می کنید مراقب باشید چرا که ممکن است آی فون شما در شروف یک هک غیر منتظر باشید
در روز چهارشنبه، محققان Symantec نشان دادند که چگونه می توانید با استفاده از مجوزی که هر زمانی که آیفون را به یک لپ تاپ از طریق کابل USB متصل می کنید، مخفیانه از آی فون جاسوسی کنید.

دسترسی آیفون به کامپیوتر

آیفون می پرسد:آیا به این رایانه اعتماد دارید؟ با کلیک بر روی بله ممکن است احساسی کنید کار بسیار مهمی نباشد، اما در واقع صاحب ایفون ، اطلاعات آیفون خود را در اختیار مالک کامپیوتر قرار می دهد و حتی مالک کامپیوتر میتواند ، نرم افزارهای مخرب را در قالب برنامه های تروجانا بارگذاری کند.
itunes 

اجازه دسترسی آیفون به کامپیوتر

طبق گفته Symantec، این می تواند با بهره برداری از یک ویژگی iTunes که ارتباط یک کامپیوتر با یک آیفون را بر روی یک اتصال Wi-Fi انجام می دهد، یا قابلیت ITunes wifi sync انجام شود.
با این حال ، صاحب بایستی ابتدا گوشی را به وسیله یک کابل USB به کامپیوتر وصل کند. آنگاه می تواند محتوا را از دستگاه اپل به یک دستگاه دیگر به اشتراک بگذارند.

نظر محققان سیمانتک

روی یارشی، محقق سیمانتک، در یک پست وبلاگ، گفت که هکرها با یک شارژر یا رایانه مخرب، می توانند همان ویژگی را برای دسترسی به داده های داخل آیفون
از این ویژگی یعنی ITunes wifi sync بهره برداری کنند.
تنها حفاظت از آیفونی که هک می شود ، بازپخش مجوزی است ، که به وضوح بیان می کند، " تنظیمات و داده های شما هنگام اتصال کامپیوتر قابل دسترسی خواهد بود"
اگر روی اعتماد کلیک کنید ، ممکن است آی فون شما در شروف یک هک غیر منتظر باشید
قربانیان ممکن است این هشدار را نادیده بگیرند و فرض کنند هنگامی که اتصال تلفن آنها از کامپیوتر قطع شود، تمام دسترسی به داده ها قطع خواهد شد.

اتصال آی فون ITunes

اما در واقع، قابلیت همگام سازی iTunes می تواند اجازه دهد کامپیوتر هکر همچنان به آی فون دسترسی پیدا کند تا زمانی که هر دو دستگاه به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند
در حال حاضر و با گسترش تکنولوژی هکر ها می تواند دستگاه را از راه دور کنترل کند.
با دسترسی به آی فون، هکر می تواند داده ها را از طریق دستگاه با پشتیبان گیری iTunes از راه دور یا با جایگزین کردن برنامه های موجود در آی فون با برنامه های مخرب، سرقت کند.
اتصال آیفون به آیتونز

وارد کردن پسورد آیفون

رفع مشکل از سوی اپل

سیمانتک این مشکل را به اپل واگذار کرده است، که اپل تصمیم گرفت آن را با افزودن گام دیگری در فرایند مجوز حل کند. هنگامی که یک آیفون به یک کامپیوتر متصل می شود،
مالک آیفون حتما باید کد عبور آی فون خود را در هنگام اجازه دادن دسترسی به رایانه وارد کند ، یک راه ساده برای جلوگیری از هک این است که دسترسی را غیر فعال کنید .
در صورت اینکه مجوز داده اید ، به سادگی می توانید دسترسی را لغو کنید.
اما با این وجود ، آیفون شما هنوز هم میتواند با استفاده از رایانه، بدون ارائه هر گونه اطلاعات، شارژ شود.
سیمانتک همچنین می گوید صاحبان آیفون می توانند با رفتن به
Settings > General > Reset > Reset Location & Privacy
بازنشانی موقعیت مکانی و حریم خصوصی، آنچه که در اختیار کامپیوترهای مورد اعتمادشان قرار میگرد را مشاهده کنند.

چرا نباید آیفون خود را به هر کامپیوتری متصل کنیم؟

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : pc mag / بخش تکنولوژی نمناک/ ع.ب
برچسب : آیفون
1 نظر به ثبت رسیده است
حمید1397-01-30
راهکاری امن برای اینکه گوشی رو به تعمییر کار بدیم نیست ؟
10
وبگردی