چای
زنانی که عادت به مصرف نوشیدنی چای دارند، 21 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند. این خاصیت چای به دلیل وجود پلی فنول در آن است.

مصرف چای زنان را از مبتلا شدن به برخی سرطان ها محافظت می کند

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد مصرف کنندگان چای سیاه کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند چون این نوشیدنی، عملکرد رگ های خونی را افزایش می دهد.

چای موجب تغییرات ژنتیکی مرتبط با سرطان در زنان می شود، اما هنوز در مورد خوب یا بد بودن این مسئله شک و تردید وجود دارد.
طبق نتایج جدید محققان، چای تاثیر به مراتب بیشتر از آبرسانی به بدن دارد. طبق یافته های اخیر، چای قادر به تغییر نحوه تجلی برخی ژن ها در زنان می شود، فرایندی که به «وراژنتیک» معروف است.
در عین حال نوشیدن چای می تواند سطح ژنتیکی بدن را تحت تاثیر قرار دهد و گاهی منجبر به تغییر DNA در افراد شود و تغییر ژن ها در نهایت منجر به تغییر در رفتار فرد می شود.
قهوه نیز یکی دیگر از نوشیدنی هایی محسوب می شود که سرشار از آنتی اکسیدان است، اما در عین حال نیز می تواند تغییرات زیادی را در DNA به وجود بیاورد.

چای

نوشیدن چای برای زنان

مصرف چای سبز برای مردان چندان نمی تواند تغییری در ‍ژنتیک آن ها ایجاد کند و این موضوع به میزان استروژن موجود در بدن هر دو جنس (مردان و زنان) مربوط می شود.
مطالعه ای توسط محققان اروپایی بر روی بیش از 3000 نفر از بزرگسالان صورت گرفت. این مطالعات در زمینه بررسی تاثیر نوشیدنی هایی همچون چای و قهوه بر روی افراد (با در نظر گرفتن عواملی همچون سن، جنسیت و سیگار کشیدن) صورت گرفت تا بتوان تاثیر این نوشیدنی ها را بر روی DNA تشخیص داد.
در این مطالعه، همچنین مشخص شد چای موجب تغییرات وراژنتیک در برخی ژن های مرتبط با متابولیسم استروژن می شود. این تغییر در ژن ها فقط در زنان یافت شده است. محققان همچنان در حال بررسی تاثیر این تغییرات بر سلامت هستند.
با این حال، اکثر مطالعات قبلی ارتباط بین نوشیدن چای و کاهش ریسک ابتلا به شماری از سرطان ها نظیر روده، سینه، تخمدان، پروستات و ریه را نشان می دهند.

ارتباط بین نوشیدن چای و سرطان در زنان

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی