نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد راه های افزایش هوش جنین در طب سنتی
هوش جنین ، سلامت جنین
اگر فرزندی باهوش میخواهید باید بدانید که در طب سنتی راه هایی برای افزایش هوش جنین وجود دارد که واقعا تاثیرگذار است.

نکاتی برای باهوش شدن جنین در دوران بارداری

محققان انگلیسی معتقدند تغذیه مناسب تا زمانی که مغز بچه ها در حال رشد و تکامل است، نقشی اساسی در افزایش میزان هوش ایفا می کند بنابراین هر مادری که دوست دارد فرزند باهوش تری داشته باشد، باید به نوع خورد و خوراک خود در دوران بارداری اهمیت زیادی بدهد

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه اگر مادران تدابیر بارداری را رعایت کنند، جنین به سلامت دوره رشد خود را می گذراند، گفت:مادرانی که این تدابیر را رعایت نکنند، نباید انتظار داشته باشند با خوردن چند میوه یا غذا هوش فرزندشان زیاد شود.

تاثیر کندر بر جنین

این متخصص با اشاره به اینکه برای افزایش هوش و سلامت جنین باید اصول کلی رعایت شود، اظهار کرد:در احادیث آمده «کُندر» برای افزایش هوش جنین مفید است.

هوش جنین

افزایش هوش جنین در بارداری

وی افزود:بر روی تاثیرگذاری کُندر تحقیقات اساسی صورت نگرفته، اما توصیه می شود مادران باردار از هفته 12 تا 14 بارداری کُندر به اندازه یک نخود بجوند تا به طور کامل با بزاق دهان مخلوط شود. در طول 9 ماه بارداری بهتر است کُندر مورد استفاده قرار نگیرد به غیر از زمانی که اشاره شد چرا که استفاده زیاد آن عوارض خاصی به همراه دارد.

وی تصریح کرد:با توجه به اینکه ممکن است جنس تقلبی کُندر در بازار عرضه شود یا به علت مشابهت افراد گیاه دیگری را خریداری کنند، بهتر است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد تا از عوارض آن جلوگیری شود.

عضو هیئت مدیره و مسئول کمیته روابط عمومی انجمن علمی طب سنتی ایران، خاطرنشان کرد:همچنین گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش بر افزایش هوش جنین تأثیر مثبتی دارد.

هوش جنین

تاثیر موسیقی بر هوش جنین

وی گوش سپردن به قرائت قرآن در تقویت هوش جنین را مهم دانست و ادامه داد:بوییدن عطرهای طبیعی مانند گل محمدی و بهارنارنج نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

او با بیان اینکه بوییدن لیمو علاوه بر افزایش هوش جنین، بر رفع ویار بارداری هم تاثیرگذار است، گفت:هِل را هم می توان در افزایش هوش جنین مهم دانست.

وی قرار داشتن مادر در حالت آرامش و به دور از تنش و اضطراف را در افزایش هوش جنین قابل اهمیت دانست و عنوان کرد:بخش زیادی از هوش پس از تولد جنین شکل می گیرد. بر این اساس باید تقویت هوش پس از تولد هم مدنظر مادر قرار داشته باشد.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه ماساژ آرام نوزاد در ساعات اولیه تولد بر هوش تأثیر دارد، ورزش را دارای اهمیت دانست و یادآور شد:در دوران بارداری مادران باید ورزش معتدل داشته باشند؛ به ویژه افرادی که دچار فشارخون، دیابت یا افزایش وزن هستند؛ چرا که ورزش علاوه بر قوت عضلات، به زایمان طبیعی کمک کرده و روی افزایش هوش جنین تاثیر می گذارد.

اعتیاد مادر، یکی از علل سقط جنین

او موادمخدر را تهدیدی جدی برای جنین عنوان و اعلام کرد:مصرف موادمخدر همچون سیگار باعث می شود جنین اکسیژن کمتری دریافت کند.

وی با تأکید بر اینکه مصرف موادمخدر اثرات منفی بر روی جنین می گذارد، گفت:علاوه بر وزن کم نوزاد، بروز انواع تشنج ها و آسیب های مغزی از دیگر معایب مصرف موادمخدر است.

وی با بیان اینکه به لحاظ نوع ماده مخدر مصرفی مادر، عوارض متفاوت است، خاطرنشان کرد:حتی ممکن است این امر به سقط جنین یا مرده زایی منجر شود.

راه های افزایش هوش جنین در طب سنتی

برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 42 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف