انتخاب رشته

کمتر از 50 درصد داوطلبان کنکور انتخاب رشته کردند

تاریخ انتشار : 8 مهر 1399کد مطلب : 57233زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس آمار موجود تنها 46.33 درصد از کل داوطلبان مجاز شده در کنکور 99 اقدام به انتخاب رشته کرده اند.

باشگاه خبرنگاران:فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آمار نهایی انتخاب رشته کنکور سراسری، گفت:فرآیند انتخاب رشته داوطلبان از ساعت 20 روز چهارشنبه شروع شد و مقرر بود ساعت 24 روز، یک شنبه ششم مهر به پایان برسد که به دلیل در نظر گرفتن تسهیلات برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انتخاب رشته نشده بودند و همچنین به دلیل اعمال اصلاحات در دفترچه انتخاب رشته و اضافه شدن کد رشته محل های جدید این مهلت مجددا تا ساعت 24 دوشنبه، 7 مهر تمدید شد.

سخنگوی سازمان سنجش درباره آمار نهایی انتخاب رشته در کنکور سراسری، اظهار کرد:از تعداد یک میلیون و 12 هزار و 406 نفر مجاز شده 469 هزار و 94 نفر اقدام به انتخاب رشته کردند. بر این اساس فقط 46.33 درصد از کل مجاز شدگان اقدام به انتخاب رشته کردند.

او در ادامه گفت:کنکور سراسری از 29 مرداد آغاز شده و 1 شهریور با شرکت یک میلیون و 166 هزار داوطلب به پایان رسید. نتایج اولیه مجاز شدگان برای انتخاب رشته 31 شهریور اعلام شد.

زرین آمیزی در ادامه بیان کرد:نتایج نهایی پذیرفته شدگان برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هفته اول آبان اعلام می شود.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش اضافه کرد:ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو از طریق کنکور 175 هزار و 849 نفر است که از این میزان، تعداد 111 هزار و 9 ظرفیت به دوره های روزانه اختصاص دارد.

سخنگوی سازمان سنجش در ادامه افزود:پس از اعلام نتایج نهایی کنکور درهفته اول آبان 99 امکان تغییر رشته قبولی، در بین مجموعه رشته هایی که انتخاب شده است، وجود ندارد.

زرین آمیزی در ادامه بیان کرد:ظرفیت پذیرش رشته هنر برای دانشگاه ها 6 هزار و 24 نفر، رشته ریاضی 59 هزار و 136 نفر، انسانی 52 هزار و 227 نفر، رشته زبان های خارجی 4 هزار 184 نفر و ظرفیت دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید برای رشته های مختلف علوم تجربی 54 هزار و 278 نفر است.

او در ادامه افزود:اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص مثل دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه هایی که مصاحبه دارند، 13 مهر اعلام می شود و کارنامه نهایی هفته دوم آبان 99 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد:داوطلبانی که متقاضی شرکت در دوره های بدون کنکور برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هستند تا 14 مهر فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. بر اساس آخرین آمار 225 هزار و 430 نفر تاکنون در دوره های بدون آزمون مبتنی بر سوابق تحصیلی دیپلم شرکت کرده اند.

گفتنی است؛ بعد از اعلام نتایج کنکور در هفته اول آبان ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها به صورت مجازی آغاز می شود و دانشجویان جدیدالورود به احتمال زیاد از هفته اول آبان تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شده را شروع کنند.

انتهای پیام/م

کمتر از 50 درصد داوطلبان کنکور انتخاب رشته کردند

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : کنکور
وبگردی