انتخاب فرش
انتخاب فرش برای دکوراسیون قسمت های مختلف منزل قائده و قانون دارد، برای اینکه بتوانید بهترین فرش را برای منزل تان بخرید باید نکات مهمی را بدانید.

نکات انتخاب فرش برای منزل

فرش یکی از اجزای مهم دکوراسیون منزل است مخصوصا برای ما ایرانی ها به نوعی میتوان گفت فرش اصلالت فرهنگ ایران زمین را یادآوری میکند. هنگام انتخاب و خرید فرش باید حسابی حواس تان را جمع کنید و با رعایت برخی نکات مهم بتوانید بهترین فرش را برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کنید.

در انتخاب فرش باید به چند نکته دقت کنید از جمله رنگ، طرح، جنس، تراکم، شانه، دستبافت یا ماشینی بودن و... همچنین باید فرشی را انتخاب کنید که با رنگ دکوراسیون منزل ست باشد .

فرش 1500 شانه

نکات انتخاب فرش برای پذیرایی

برای نحوه پهن کردن فرش در دکوراسیون منزل همه چیز برمیگردد به سلیقه شما، مثلا خیلی از افراد هستند که ترجیح میدهند کل مبلمان و پایه های میز آنها روی فرش قرار بگیرد ولی برخی از افراد دوست دارند فرش وسط مبلمان قرار بگیرد طوری که اصلا پایه های مبل روی فرش نباشد.

بد نیست این نکته را نیز بدانید که اگر خانه شما همیشه پر از مهمان است و رفت و آمد زیاد دارید بهتر است فرش های ساده و رنگ روشن نخرید زیرا زود کثیف میشوند ولی فرش هایی با طرح های شلوغ و یا گلدار انتخاب کنید زیرا این کار باعث می شود که آلودگی کمتری را نشان دهد.

انتخاب فرش دستباف

نکات خرید فرش برای دکوراسیون منزل

1 -برای فرش اتاق غذاخوری باید این نکته را بدانید که فرش آن باید به اندازه ای باشد که عرض آن، حداقل 70 سانتی متر از عرض میز ناهارخوری بیشتر شود به این دلیل که پایه های میز دقیقا روی فرش قرار بگیرد.

2 -برای جلوی کاناپه و مبل ها، بهتر است که از یک جفت فرش که دقیقا مثل هم هستند استفاده نکنید، بلکه از فرش های تک استفاده کنید اینطوری خیلی زیباتر است.

انتخاب فرش دستباف

انتخاب فرش برای قسمت های مختلف خانه

3 - اگر برای اتاق خواب میخواهید فرش مناسب انتخاب کنید، بهتر است به جای استفاده از یک فرش بزرگ، از چند قالیچه کوچک استفاده کنید.

4 - اگر مبلمان استیل دارید، از فرش های اسلیمی گلدار باید در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید.

 5 - فرش هایی که ترنج دار هستند، برای پذیرایی و اتاق نشیمن که وسط آن لوستری آویزان باشد معرکه هستند.

 

قوانین مهمی که برای انتخاب فرش باید بدانید + عکس

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش دنیای مد نمناک /ح
برچسب : مدل فرش
وبگردی