دوری از اینترنت
در این مطلب می توانید اتفاقات مهمی که در طول یک هفته دوری از اینترنت رخ می دهند و باعث افزایش انرژی در محل کار و داشتن زندگی سالم می شوند را مشاهده نمایید.

اتفاقات مهم در صورت نداشتن یک هفته اینترنت

 با پایان یافتن ترافیک اینترنت تلفن همراهتان و پیامی که مرتبط با این موضوع از اپراتور برای شما ارسال می شود ، ممکن است باعث وحشت زده کردن شما شود چرا که در برنامه خود داشته اید که برای مثال امروز با یکی از دوستانتان در شبکه های اجتماعی مکالمه کنید یا منتظر یک ایمیل بوده اید و باید ایمیلتان را چک کنید یا باید یک مقاله ایی در مورد موضوع مورد نظرتان پیدا کنید و اطلاعاتی از ان کسب کنید و... که ناگهان با دریافت پیام پایان ترافیک اینترنت از اپراتور می تواند باعث ایجاد احساس بد وناخوشایندی در شما شود و زمانی این وحشت بیشتر می شود که شما بودجه کافی برای خرید مجدد بسته های اینترنتی نداشته باشید و یا اصلا ممکن است بخواهید خودتان را وارد یک آزمایش کنید که بدون اینترنت چه اتفاقاتی برای شما می افتند ؟!
قطعا اتفاقات زیادی برای شما خواهند افتاد و حتی ممکن است شیوه و سبک زندگی تان تغییر کند . به همین جهت از نتایج این آزمایش که توسط یک خانم انجام شده ، آگاه شوید .
اینترنت

شبکه های مجازی

روز اول ؛ عادتی بسیار سخت برای ترک کردن

6:35 - صدای زنگ هشدار موبایلتان را خاموش می کنید و طبق عادت قبلی که هر روز صبح صفحه مجازی اینستاگرام خود را چک می کردید را نمی توانید به دلیل تصمیمی که گرفته اید استفاده نمایید و به محض اینکه وارد منو موبایلتان می شوید تا اینکه اینترنت دستگاه را فعال کنید و به سراغ اینستاگرام بروید ، ناگهان به خاطر می اورید که شما هیچ بسته اینترنتی ندارید و تصمیم دارید که از آنها فاصله بگیرید . بنابراین بدون چک کردن اینستاگرام و تلگرام از تخت به پا میخیزید .
 
اینترنت

اتفاقاتی که در طی دوری از اینترنت رخ می دهند

8:15 - برای رفتن به محل کارتان آماده می شوید و صبحانه را کمی با دغدغه اینکه هنوز نتوانسته اید تلگرام و اینستاگرام را چک کنید ، می خورید و به بیرون می آیید تا به محل کارتان برسید
 
13:45 - اینک بعد از گذشت چند ساعت ، به این دلیل که نتوانسته اید گروه همکاران خودتان را چک کنید و از اتفاقات داخل آن آگهی ندارید کمی احساس بی قراری می نمایید چرا که امروزه با وجود شبکه های اجتماعی 50% از مکالمات با تلگرام رخ می دهند و 50% دیگر بصورت حضوری رخ می دهند و بنابراین آن 50% اول را از دست می دهید و 50% دوم برای شما باقی می مانند و در نتیجه کمی کم حرف خواهید شد و یک احساس تنهایی شاید در شما ایجاد شود.
 
18:35 - در حالی که در مسیر برگشت به خانه تان هستید ، می توانید کتابی که همیشه به همراه خود می آوردید ولی نمی توانستید آنرا مطالعه کنید را می توانید مطالعه کنید .
 
21:25 - عجیب است!چرا که هنوز تلفن همراه شما فول شارژ است و یا حداکثر 30% از شارژ آن(70%باقیمانده) کاهش یافته است .

روز دوم ؛ تستی خسته و کسل کننده

8:00 - معمولا قبل از رفتن به محل کار ما یک عادت داریم که برای پیش بینی آب و هوا سری به برنامه های مختص این موضوع بزنیم و از آنجایی که آنها نیاز به اتصال به اینترنت هستند ، نمی توانیم استفاده کنیم و به همین منظور تلاش می کنیم از پنجره لباس عابران پیاده را مشاهده کنیم که اگر آنها لباس گرم پوشیده باشند ، شما هم مجبور به پوشیدن لباس های گرم هستید و بلعکس.
 
آب و هوا

پیش بینی وضعیت آب وهوا بدون اینترنت

13:14 - همکارانتان باید دوبار یک موضوع را به اطلاع شما برسانند! یکبار در گروه همکاری تان که شما به دلیل عدم فعالیت نمی توانید آنرا بخوانید و در سری دوم باید به شما بصورت حضوری اعلام نمایند که از تصمیمات و اطلاعیه های شرکتی که در آن عضو هستید آگاه شوید .

14:35 - در طول نهار بنابر عادت قبلی خود ، سعی در آگاهی از فضای مجازی خود دارید که دوستانتان به چه کاری مشغول هستند و مجددا به دلیل تصمیمی که گرفته اید نمی توانید از تلفن همراهتان استفاده نمایید .
 
20:00 - در خانه ماندن کمی ممکن است برای شما کسل کننده باشد و این میزان کسل کنندگی اگر تلویزیون نداشته باشید می تواند بیشتر و بیشتر شود و برای اینکه به این کسل بودن خاتمه دهید یا به بیرون می روید یا شروع به نوشتن پایان نامه می کنید!
 
22:45 - شارژ تلفن همراهتان 56% می باشد 

روز سوم ؛ بیشتر از 8 ساعت نمی توانید در روز کار کنید !

7:30 - باور نکردنی است ، چرا که میزان خواب شما تصحیح می شود و می توانید انرژی بیشتری برای کار داشته باشید و هر روز صبح برای صبحانه بیدار می شوید .
 
محل کار

افزایش انرژی در محل کار ، بدون استفاده از اینترنت

15:00 - یک کمبود زیادی را احساس می کنید ، چرا که نمی توانید به اینترنت متصل شوید و آهنگ های مورد نظر خود و به روز را دانلود کنید و به شنیدن آنها بپردازید ولی می توانید از آهنگ های قبلی موجود در تلفن همراهتان استفاده کنید و با خیالی آرام  نفس عمیقی بکشید و ذهنیتتان را تغییر دهید.
 
17:30 - با گذشت 3 روز احساس می کنید که برای کارتان بیشتر وقت می گذارید و کارهایتان زودتر تمام می شوند و این درحالی است که قبل از تصمیماتان نمی توانستید به تمام کارهایتان برسید و آنها را موکول به روزهای دیگر می کردید و اکثر وقتتان در شبکه های اجتماعی به هدر می رفت.
 
19:15 - روز گذشته در این زمان احساس عذاب داشتم ولی امروز تصمیم گرفتم که شروع به مطالعه یک کتاب کنم تا اطلاعاتم بیشتر شود.

روز چهارم ؛ بدون چک کردن صفحه مجازی چه حسی دارید؟

12:16 - در روز چهارم فقط متوجه شدم که به مدت چند روز ایمیلم را به همراه صفحات مجازی ام چک نکرده ام و بطور کل نمی دانستم که در دنیا چه اتفاقاتی رخ داده است و در واقعیت با مطالعه و ورق زدن تعدادی روزنامه متوجه شدم که اتفاقات زیادی رخ نداده است . 
 
اتصال اینترنت

احساس آرامش بدون اتصال پیاپی به اینترنت

22:30 - مجددا نتوانستم در خانه بیکار بنشینم و با دوستم هماهنگ کردم که هم دیگر را ببینیم و در طی این ملاقات با یکدیگر بسیار حرف زدیم و من بسیار خوشحال شدم و یکی از نتایجی که توانستم بگیرم این بود که توانستم بجای مکالمه در تلگرام با دوستم ، او را به صورت حضوری ملاقات کنم .
 
23:15 - اینک در اتوبوس در مسیر برگشت به خانه ام هستم .

روز پنجم ؛ ارتباطات کلامی و حضوری چند برابر شد

16:48 - دیگر با دوستانم همانند گذشته در صفحه های مجازی صحبت نمی کنم و با این حال فقط با آنها قرار می گذارم و همدیگر را ملاقات می کنیم و در مورد خاطرات گذشته باهم حرف می زنیم و این بصورت غیره منتظره برایم بسیار خوشحال کننده و خوشایند بود و برایم یک نکته غاقل گیر کننده ایی بود و به تجربیاتم افزوده شد .
 
ملاقات دوستان

ملاقات با دوستانمان در زمان عدم وجود اینترنت

22:30- شب ها این موقع احساس تنهایی می کردم و شروع به مطالعه می کردم .

روز ششم ؛ توانستم مزه و طعم غذا را بطور کامل احساس کنم

12:35 - امروز در محل کارم در جلسه ایی دعوت بودم و متوجه شدم که تلفنم را در خانه جا گذاشته ام و با کمی فکر متوجه شدم که واقعا به آن نیازی ندارم .
 
16:45 - بعد از جلسه به خانه ام رسیدم و در مسیر خانه ام بودم و به درها نگاه می کردم و در این بازدید متوجه شدم که یک نانوایی در اطراف خانه من وجود دارد که هیچ وقت اورا ندیده بودم و این نیز به دلیل استفاده بی رویه من از تلفن همراه در طول مسیر بود که من را از آن مغازه نانوایی غافل کرده بود و به مدت 20 دقیقه در صف انتظار بودم تا نوبتم برسد و بتوانم از آنجا یک نان بخرم و در نهایت نوبتم شد و توانستم یک نان بخرم و آنرا به خانه آوردم و یک فنجان قهوه تهیه کردم و آلبوم عکس هایم را در مقابل خود قرار دادم و شروع به مشاهده وتماشای آنها کردم و این در حالی بود که یک فنجان قهوه در دست داشتم و نانی که از مغازه کنار خانه ام تهیه کرده بودم ، در دستم بودند.
 
نوشیدنی قهوه

گذراندن زمان با استفاده نوشیدن قهوه همراه با کیک

21:30 - پایان نامه ام در نهایت به پایان رسید و برای ارسال آن به استاد دانشگاه ام نیاز به اینترنت داشتم که متاسفانه نتوانستم آن فایل را برایش ارسال کنم .

روز هفتم ؛ ملاقات با دوستان

11:30 - یک کتاب آشپزی در قفسه کتاب هایم داشتم و با کمی جستجو در آن ، دستوالعمل تهیه کیک را یافتم و شروع به درست کردن کیک کردم تا از دوستانم که امروز به خانه ام می آیند ، پذیرایی کنم .
 
کیک

درست کردن کیک برای گذراندن زمان با دوستانم

12:45 - کیک من بسیار خوشمزه و زیبا به نظر می رسد و از آن عکس انداختم ولی نتوانستم آنرا با دوستانم به اشتراک بگذارم .

روز هشتم ؛ زمان استفاده از اینترنت رسیده است!

8:30 - در این ساعت از خواب بیدار شدم و با هیجان تلفن همراه خود را برداشتم و می دانستم که پیام های بسیار زیادی از شبکه های مجازی و ایمیل های متعددی برایم خواهند آمد و یک لحظه چشمانم را بستم و به این فکر کردم که شاید لازم نیست به اینترنت متصل شوم؟!
 
اینترنت

فرا رسیدن زمان استفاده از اینترنت

- مودم خانه ام را روشن می کنم و تقریبا به آنها میخندم و پیام های فراوانی از دوستانم دریافت می کنم و با این حال که من به مدت 8 روز از اینترنت دور بودم ، هیچ چیزی را از دست ندادم و با دوستانم در شب گذشته دیدار داشتیم و توانستم یکدیگر را مشاهده کنیم . داشتن اینترنت هیچ مشکلی ندارد و تنها میزان استفاده و اعتیاد ما به آن مهم است و همانطور که در بالا خواندید من کمبود اینترنت را در این چند روز متوجه شدم . من وقت آزاد زیادی داشتم و در این زمان 7 روزه توانستم هم مطالعه کنم ، هم کارای دانشگاه ام را انجام دهم ، در شهر و اطراف شهر پیاده روی کردم ، با دوستانم ملاقات داشتم و توانستم احساس کنم که زندگی من بدون اینترنت بسیار بهتر و جذاب تر از زمانی است که اینترنت داشتم .

روز پانزدهم ؛ زندگی من پس از تجربه ایی که اخیرا کسب کردم.

15:30 - پس از گذشت پانزده روز دیگر به اندازه گذشته از صفحه مجازی استفاده نمی کنم و به مدت نیم ساعت در روز مجاز به استفاده از اینترنت می باشم و اکثر وقت اضافه خود را صرف مطالعه و ملاقات با دوستان صمیمی ام می نمایم .
زندگی سالم
رسیدن به زندگی سالم و استفاده بهینه از اینترنت

اتفاقاتی که در مدت یک هفته دوری از اینترنت رخ می دهند!!

518
این مطلب مفید بود ؟180
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ ف.ن
وبگردی