بارش باران

بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور تا 3 روز آینده

تاریخ انتشار : 24 اسفند 1398کد مطلب : 27141زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا روز دوشنبه 26 اسفند ماه شاهد بارش برف و باران پراکنده در نقاط مختلف کشور خواهیم بود.

بارش باران در نقاط مختلف کشور

ایرنا:کبری رفیعی افزود:امروز در نیمه شرقی کشور آسمان صاف و آرام است، اما به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب و شمال غرب کشور بارش در این نواحی آغاز می شود، امروز فعالیت این سامانه به تمام نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز و استان های قزوین، البرز و تهران و برخی مناطق مرکزی، جنوب و شرق کشور گسترش می یابد. 

وی اظهار داشت:در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و شمال خوزستان بارش باران شدت خواهد داشت و به صورت باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات برف پیش بینی می شود، یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تداوم داشته و به مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز گسترش می یابد، در شمال در شمال غرب و سواحل شمالی کشور نیز بارش های پراکنده رخ می دهد و در جنوب ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان بارش شدت خواهد داشت. 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد:دوشنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی و دامنه های جنوبی البرز در سمنان فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می شود و در شمال غرب دامنه های زاگرس مرکزی در غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود، سه شنبه این سامانه در نوار شمالی کشور فعال است. 

به گفته وی اواخر وقت جمعه تا ظهر شنبه در استان های خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست. 

تهران ابری گاهی وزش باد 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:امروز آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی ورزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز تهران 16 درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت 20 درجه بالای صفر خواهد شد. 

رفیعی گفت:بندرعباس با دمای 29 درجه بالای صفر و بجنورد دو درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در 24 ساعت گذشته بودند.

انتهای پیام/م

بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور تا 3 روز آینده

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : هواشناسی
وبگردی