معرفی 4 برنامه تست گوشی
اگر شما به دنبال برنامه تست گوشی دست دوم و هر مدل گوشی اندرویدی هستید در این گزارش از نمناک با 4 برنامه دقیق برای تست سلامت و سخت افزار گوشی آشنا می شوید.

6 برنامه تست گوشی

گاها برای هر یک از ما هم پیش آمده است که بعد از خرید گوشی یا تبلت اندرویدی دست دوم، این احساس به ما دست خواهد داد که دستگاه دچار مشکل است یا خیر؟! آیا سخت افزار گوشی یا تبلت خریداری شده سالم است؟! سنسورهای گوشی چطور؟! و امثالهم سوال هایی خواهند بود که می توانند برای هر یک از ما پیش بیایند.

اگر شما به دنبال چنین چیزهایی هستید، لازم به ذکر است که شما به آسانی می توانید به تمام اطلاعات گوشی خود برسید. با این وجود اگر به دنبال برنامه های تست سخت افزار، سنسور، سلامت و... گوشی و تبلت های اندرویدی هستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با یک سری برنامه کاربردی و تست شده آشنا خواهیم کرد که در این رستا می توانند به شما کمک کنند. همراه ما باشید.

توجه : تمامی برنامه های معرفی شده از فروشگاه معتبر و جهانی گوگل پلی هستند.

1- برنامه تست صفحه نمایش گوشی اندروید

قطعه یا قسمتی از گوشی که همیشه در ظاهر است و هر مشکلی که در آن رخ دهد می تواند نسبت به قسمت های دیگر گوشی، بیشتر نمایان شود، صفحه گوشی نمایش می باشد که حتی یک پیکسل از آن هم خراب شود، وقتی با دقت به آن نگاه کنیم متوجه این مشکل خواهیم شد. با این وجود به پیکسل هایی که خاموش هستند و دیگر کارایی ندارند، پیکسل های مرده می گویند.

این در حالی است که یک برنامه قدرتمند اندرویدی به نام Dead Pixels Test and Fix طراحی شده است که با استفاده از تست های مختص خودش، پیکسل های مرده را شناسایی می کند و سپس آنها را با استفاده از قابلیت های خود تعمیر می کند و در کل این برنامه سعی دارد نقص جزئی که شاید به خوبی با چشم قابل دید نیستند را شناسایی و تعمیر و ترمیم کند.

صفحه نمایش 

با این حال گرچه این فرایند کمی طول می کشد، اما نتایج امیداور کننده ای دارد. توجه داشته باشید زمانیکه صفحه نمایش به دلیل برخورد با زمین خورد شده باشد یا در طی اتفاقات دیگر بجای چند پیکسل، هزاران پیکسل از کار بیافتند، این برنامه قادر به تعمیر آنها نخواهد بود و در چنین موارد مجبور خواهید بود تا صفحه نمایش گوشی را عوض کنید. از این رو برای دانلود این برنامه بر روی لینک زیر از فروشگاه گوگل پلی، کلیک کنید؛


2- برنامه (Phone Check (and Test

در پشت زیبایی و ظاهر گوشی های اندروید، سخت افزار وجود دارد که مهم ترین قسمت یک گوشی است چرا که بدون آن انجام کارهای مختلف با گوشی ممکن نخواهد بود و گوشی دقیقا همانند یک پاره آجر بی کاربرد خواهد بود. از این رو اگر به دنبال برنامه ای مناسب برای تست صفر تا صد سخت افزار گوشی های اندروید هستید، ما برنامه (Phone Check (and Test را به شما معرفی می کنیم چرا که یک برنامه واقعا کامل در این زمینه می باشد.

رابط کاربری برنامه فوق دقیقا مطابق با خواسته های کاربری که به دنبال تست سلامت سخت افزار گوشی است، طراحی شده است که بعد از نصب این برنامه می توانید متوجه رابط کاربری جذاب و موثر آن شوید. با این حال در منو اصلی این برنامه چند گزینه وجود دارد که با کلیک بر روی دکمه Test می توانید گوشی را بصورت صفر تا صد مورد تست سخت افزاری و عملکردها قرار دهید.

 تست گوشی

این تست ها بر روی آنتن دهی، وای فای، صفحه نمایش، صفحه لمسی، GPS، صدا، دوربین، سنسورها، حافظه، CPU، باتری، NFC و موارد بسیار دیگر است که تنها با نصب این برنامه می توانید به تمام اطلاعات گوشی خود برسید. بنابراین این برنامه، یک برنامه تست سخت افزار گوشی می باشد که استفاده از آن رایگان می باشد و نیاز به پرداخت هزینه ای ندارد که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید آنرا دانلود کنید؛


3- برنامه Phone Doctor Plus

Phone Doctor Plus یک برنامه کامل دیگر است که توسط مجموعه iDea Mobile Tech Inc طراحی شده است و یک برنامه آزمایش سخت افزاری گوشی اندرویدی است که سلامت گوشی شما را تحت پوشش قرار می دهد. از ویژگی های آن می توان به گزینه های مختلف و متعدد آن اشاره کرد که واقعا یک برنامه کامل دیگر برای تست سلامت گوشی می باشد که دارای ده ها کاربرد است.

لازم به ذکر است که این برنامه می تواند 25 تست مختلف را بر روی گوشی یا کامپیوتر شما انجام دهد و به اندازه کافی و یا حتی بیشتر هم گوشی شما تحت کنترل بگیرد و تمام مشکلات آنرا پیدا کند! این برنامه نمایش اطلاعات گوشی می تواند صفحه اصل، سخت افزار، وای فای، CPU و ده ها قسمت دیگر گوشی شما را نیز آنالیز کند.

برنامه تست گوشی

از این رو ابتدا به سمت چپ بکشید و لیستی از تست هایی را که می توانید پیدا کنید که با کلیک بر روی هر یک از آنها می توانید شروع به تست کردن آن قسمت از گوشی کنید. یکی دیگر از قابلیت های این برنامه، هشدار در حین گرم شدن باتری گوشی است که اگر شما از دسته از افراد هستید که نگران گرم شدن گوشی هستید، کاربرد خواهد داشت که با کلیک بر روی لینک زیر می توانید آنرا دانلود کنید؛


4- برنامه تست سنسور گوشی

همانطور که می دانید تمام گوشی های هوشمند دارای سنسورهای هوشمندی هستند که شاید ما از تمام آنها مطلع نباشیم و تنها یکی دوتا از آنها را مطلع باشیم. با این وجود گوشی های هوشمند به مراب دارای سنسورهای مختلف هستند که با ضربه گوشی می توانند قابلیت های خود را از دست بدهند و در نهایت وقتی شما گوشی را خریداری می کنید، طبیعتا نمی توانید آنها را تایید سلامت کنید تا زمانیکه بعدها خودتان به آن پی ببرید!

تست گوشی

اما آیا واقعا ابزاری وجود دارد که ما با استفاده از آن بتوانیم سلامت سنسورهای گوشی را چک کنیم؟! بله! برنامه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارند که شما با استفاده از آنها می توانید سنسورهای گوشی را تست کنید. برنامه ای که ما برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم، برنامه Sensor box است که یک برنامه کامل دیگر برای تست سنسورهای گوشی است که در منو آن قابلیت های مختلف جای گرفته است که می توانید از آنها اقدام به تست کنید.

برای دانلود این برنامه بر روی لینک زیر کلیک کنید؛

4 برنامه قدرتمند تست سلامت، سخت افزار و باتری گوشی اندروید

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی