بستنی سنتی زعفرانی

بستنی و نکات بهداشتی

کد مطلب : 2726زمان مطالعه : 1 دقیقه
با آغاز فصل گرما گرایش به سمت مصرف بستنی بیشتر می شود. اما برای آنکه با خوردن بستنی مشکل بهداشتی برای شما پیش نیاید توجه شما را به چند نکته سلامت در مصرف بستنی جلب می کنیم.

هنگام خرید بستنی به این نکات توجه کنید.

مصرف کنندگان، بستنی های بهداشتی که دارای مشخصاتی با عنوان پروانه ساخت وزارت بهداشت، تاریخ تولید، تاریخ انقضاء، سری ساخت و ظاهری مناسب هستند، استفاده کنند.
بستنی سرشار از مواد معدنی کلسیم، فسفر و حاوی ویتامین های E ،D ،A و K است.

بستنی

رعایت نکات بهداشتی در خرید بستنی


وی بیان کرد:ماده اصلی تشکیل دهنده بستنی شیر است و در صورتی که شیر پاستوریزه و بهداشتی نباشد، می تواند ناقل بیماری هایی مثل تب مالت شود.
زرده تخم مرغ که از مواد تشکیل دهنده بستنی است به عنوان یکی از اصلی ترین منابع آلوده کننده بستنی می باشد که می تواند انتقال سالمونلا را به شدت افزایش دهد و در مدت 12 تا 72 ساعت بعد از مصرف، علائمی مانند تب، دل پیچه، اسهال به وجود آورد.
بستنی های سنتی اغلب به دلیل نگهداری نامناسب شیر و عدم بررسی دقیق تخم مرغ به کار رفته در آن غیر بهداشتی هستند و توصیه می شود این گونه بستنی ها را از مکان هایی که دارای مجوز هستند و در محل کارگاه تولید، خریداری کنند.

با شروع فصل گرما استفاده از محصولات دست ساز نیز در بین مردم بیشتر می شود. بنابراین توصیه می شود حتما از محصولات بسته بندی شده و مورد تایید وزارت بهداشت و همچنین دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضاء استفاده کنید تا از بروز هرگونه مشکل در سیستم سلامت بدن خود جلوگیری شود.

بستنی و نکات بهداشتی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از hamshahrionline.ir
وبگردی