علائم بیماری دندان
دندان با سر رابطه مستقیمی دارد اگر شما مدام سردرد می گیرید احتمالا در خواب دندان قروچه هم می کنید پس فورا به دندان پزشک مراجعه کنید و از سلامت خود مطمئن شوید.

علائمی که نشان می دهد ، شما نیاز به مراقبت های دندان پزشکی اضطراری و اورژانس دندانپزشکی دارید

دهان و دندان این اعضای مهم و حساس با هر تغییر می توانند علامتی برای مراقبت یا حتی نگرانی بیشتر باشند ، علائمی که گاها بی توجهی به آنها می تواند عواقب سنگینی برای سلامت کلی بدن داشته باشد پس هر تغییر باید جدی گرفته شود به خصوص تغییراتی که در ادامه این بخش از سلامت دهان و دندان در نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.

علائم مشکلات دندان

1. داشتن دندان لق از علائم بیماری دندان:

اگر شما یک بزرگسال هستید، نباید هرگز دندانهای شکننده و لق را تجربه کنید؛ به عنوان یک بزرگسال، دندان های شما به طور صحیح بالغ شده و به ابزارهای محکم تبدیل شده اند ،تا به خوردن، صحبت کردن و یک سبک زندگی سالم کمک کنند پس اگر متوجه شده اید که دندان های شما شروع به احساس سستی می کنند، چند چیز وجود دارد که می توانند رخ دهند.

دندان های شل ممکن است آسیب دندان را نشان دهند، این برای بیماران واقعا دردناک است و شما باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

این که آیا دندان در یک تصادف یا هنگام ورزش آسیب دیده است یا خیر مهم نیست، شما می خواهید مطمئن شوید که دندان هایتان قوی و سالم هستند.

حتی اگر دندانهای شما به نظر سالم میرسند، ممکن است برای بررسی هر صدمه عصب یا فک به اورژانس مراجعه کنید در حالی که آسیب عصب یا فک ممکن است علائم فوری را ایجاد نکند، اما درمان ضروری است قبل از اینکه وضعیت شما بدتر شود ، در این مورد، بهتر است که ایمن باشیم تا متاسف.

علامت دیگری برای دندان های شل می تواند یک عفونت موضعی باشد برای دانستن اینکه چه نوع عفونت اتفاق افتاده است، یک دندانپزشک باید فورا آن را ببیند. اگر دندان های لق و شل ایجاد درد کنند، ممکن است علائم عفونت را تجربه کنید - بیماری لثه یا پوسیدگی دندان.

در مراقبت های دندانپزشکی اضطراری ممکن است از امتحان دهان و اشعه ایکس برای تعیین علت عفونت استفاده شود ، درمان سریع مانع از گسترش عفونت میشود.

  علامت مشکل دندان

2 .درد دندان شما شدید است:

شدت دندان درد شما نیز می تواند نشانه ای باشد که به دندانپزشک خود مراجعه کنید ؛اگر دندان درد کم باشد، گزینه های درمان متعددی وجود دارد که می توانید در خانه آنها را امتحان کنید اگر نه، باید سعی کنید که دندانپزشک خود را در اسرع وقت ببینید، زیرا علت های مختلفی در پشت دندان درد وجود دارد.

درمان به علت بستگی دارد، بنابراین تشخیص مناسب برای تسکین درد دندان ضروری است و پیشگیری از درد دندان در وهله اول برای بیماران ایده آل است.

انتخاب شیوه زندگی و عادت های غذایی می تواند در این مورد تاثیر گذار باشند،و موجب دندان درد شوند اگر دندان درد شدیدی دارید، و درد نسبت به لمس حساس شده است، زمان ملاقات با دندانپزشک است.

 درد دندان زیاد

3 .علائم بیماری در دهان و دندان با درد و خونریزی لثه:

وقتی بعد از نخ دندان لثه خونریزی کند موضوع نرمالی نیست،این می تواند نشانه هایی از بیماری لثه را نشان دهد با این حال، اگر خونریزی لثه های شما بیش از حد، و مکرر است و حتی لثه ها را می سوزاند - شما باید هشیار باشید این ها بعضی از نشانه های رایج بیماری های صمغی هستند.

اگر قبلا از تکنیک های صحیح مسواک زدن و نخ دندان استفاده کرده اید و به طور منظم آنها را در خانه برای مراقب از دهان و دندان انجام می دهید، کار مفیدی را پیش گرفته اید، زیرا از بیماری های لثه پیشگیری میکنند با این حال، اگر لثه ها درد و تورم داشته باشند، دندانپزشک شما باید بررسی کند که چه اتفاقی افتاده است.

انواع بیماری لثه و دندان چک خواهد شد، به خصوص با بیماری لثه، علائم درمان نشده میتوانند به نقطه بازگشت برسند ؛ اگر بیماری لثه اتفاق افتاده باشد و درمان صورت نگیرد، شاید دندان ها به حالت سالم قبلی خود برنگردند. درمان بیماری پریودنتال به طور کامل بستگی به مرحله ای که در آن هستید دارد.

 خونریزی در دهان

4. شما یک فک متورم دارید پس در دهان و دندانتان بیماری به وجود آمده:

تورم فک می تواند نشانه ای جدی از عفونت باشد. یکی از آن، عفونت غدد بزاقی است. اگر در حال تجربه فک متورم هستید، همراه با طعم بد در دهان، تب، مشکل تنفس یا بلع شما باید بلافاصله به اورژانس دندانپزشکی مراجعه کنید.

عفونت غدد بزاقی، معمولا یک عفونت باکتریایی است که موجب انسداد غدد میشود، انسداد می تواند از کار کردن بزاق جلوگیری کند - کمک به تجزیه مواد غذایی و دفع باکتری ها در حالی که این نوع عفونت غیرعادی است، حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

 علت فک متورم

5. شما یک آبسه دندانی دارید:

علائم آبسه دندانی شاید شما را مجبور به ملاقات با دندان پزشک کند ، آبسه دندان عفونتی ،بسیار دردناک است که معمولا در ریشه دندان شما یافت می شود.

به طور معمول، این باعث می شود که یک حفره یا بیماری شدید لثه ایجاد شود. و می تواند به دلیل هر گونه ضربه ای به دندان اتفاق بیافتد. علائم آبسه دندان ،شامل مواردی از تب، طعم و مزه ناخوشایندی در دهان، ورم، و تورم غدد است. به طور معمول، یک آبسه دندان ، به نوعی از جراحی نیاز دارد تا مطمئن شود که عفونت تخلیه شده و به درستی درمان می شود.

6. زخم دهانی شما بهتر نمیشود پس در دهان یا دندانتان بیماری یا مشکلاتی وجود دارد :

این ،معمولا ضایعه ای است که در دهان شما رخ می دهد و از بین نمی رود، زخم های خفیف ،معمولا طبیعی است و می تواند به یکباره اتفاق بیافتد. تنها زمانی که این امر موجب نگرانی می شود، این است که زخم ها دچار آلرژی یا آلوده شدن می شوند.اگر دچار درد شدید در دهان خود شده اید که در عرض دو هفته بهبود نیافته است، با پزشک یا دندانپزشک خود تماس بگیرید.

7 .سردرد دائمی از علائم وجود بیماری در دندان ها:

دلایل زیادی برای سردرد وجود دارد -استرس، بیماری، یا خوردن یک چیز یخ با این حال، اگر سردرد مزمن است، می تواند نشانه ای از یک مشکل دیگر باشد.دندان و سر به هم متصل هستند، بنابراین هر گونه درد در دهان یا فک شما ممکن است منجر به سردرد شود. اگر ثابت بماند، می توانید برکسیسم داشته باشید، یا دندان قروچه میکنید. بیمارانی که دائما دندان قروچه میکنند معمولا سردرد را تجربه می کنند.

اگر فکر میکنید این مورد است، با دندان پزشک در مورد علائم بروکسیسم مانند آسیب به مینای دندان یا حساسیت دندانی مشورت کنید.گاهی اوقات درمان ممکن است به همان اندازه ساده باشد ،مثل استفاده از محافظ دندان.

 سردرد و دندان قروچه

8. دندان شما بی حس شده است:

اگر دندان درد دردناکی را تجربه کرده اید و بعد درد از بین برود، ممکن است نشانه ای از عفونت به ریشه دندان شما باشد،که هیچ نشانه خوبی نیست این، می تواند نشان آن باشد که آبسه به ریشه شما رسیده است. دندانهایتان را با دقت بررسی کنید، زیرا می توانند علت اصلی بالقوه دندانپزشکی را که نیاز به مراقبت اورژانس دارند، مشخص کنند.

9. فوق العاده خسته شده اید:

این ،می تواند علامت سختی برای تشخیص باشد ؛ خستگی می تواند به دلیل بسیاری از چیزها اتفاق بیافتد.اگر به شدت خسته شده باشید، یک دلیل می تواند به علت عفونت دهان باشد. احساس خستگی ،علامت بسیاری از انواع مختلف عفونت است.

این می تواند یک ایده خوب برای بازدید از دندانپزشک شما باشد و مطمئن شوید که خستگی شما ناشی از بیماری دندان آبسه یا لثه نیست ؛ با تشخیص درست، مشکل آن را سریعا درمان کنید.

 خستگی زیاد

10. دهان شما مزه فلز میدهد:

آیا قبلا دندان خود را پر کرده اید و اگر دهان شما طعم و مزه فلز می دهد، این می تواند نشانه ای باشد که پرکننده های قدیمی شما ترک خورده یا سست شده اند. اگر علائم شبیه این را می بینید، مهم است که مراقب دندان ها باشید، زیرا دندانی که مواد آن خالی شده است، شما را مستعد ابتلا به عفونت ها و حفره های جدید قرار میدهد.

اگر به این مشکل رسیدگی نکنید، احتمالا دندان درد، حفره یا بدتر شدن - کانال ریشه را تجربه خواهید کرد. دندان خود را دوباره پر کنید تا هر گونه عفونت و باکتری را پشت سر بگذارید.

بی حسی دندان

 

اگر این نشانه ها را دیدید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنید!

4.433
این مطلب مفید بود ؟294
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب :
وبگردی