تولد نوزاد از رحم زن مرده
مادر این نوزاد به طور مادرزادی به دلیل مشکلی نادر و عجیب رحم نداشت اما با روشی که تا پیش از این هرگز با موفقیت روبرو نشده بود توانست اولین نوزاد با رحم یک اهدا کننده در دنیا را به دنیا بیاورد.

اولین تولد موفق نوزاد از رحم یک اهدا کننده مرده در بدن زنی که رحم نداشت

پزشکان ادعا می کنند که دنیا برای اولین بار با نوزادی که از رحم مرده متولد شده ، مواجه شده است. طبق آنچه در این بخش از سرگرمی نمناک خواهید خواند پزشک های برزیلی گزارش می دهند که اولین نوزاد متولد شده در رحم زنی که از یک اهدا کننده مرده بوده، به دنیا آمد.

ماجرای اولین نوزاد متولد شده در دنیا با استفاده از رحم یک زن مرده چه بود؟

این مادر در حدود هفت ماه پس از عمل جراحی باردار شد ؛ پس از تولد، پزشکان رحم را از بدنش خارج کردند. انتظار می رود که پیوند رحم به پزشکان در درک بهتر رازهای طولانی مدت در مورد بارداری کمک کند. یازده مورد تولد قبلی از رحم پیوند زده بوده، اما از یک اهدا کننده زنده بود، معمولا از بستگان یا دوستان ولی این دختر بچه در دسامبر گذشته توسط زنی بدنیا آمد که به دلیل سندرم نادری، رحم نداشت. پزشکان پس از 35 هفته و سه روز این نوزاد را در یک عمل سزارین به دنیا آوردند و در همان زمان رحم پیوندی را برداشتند. این نوزاد 2.5 کیلوگرم وزن دارد و در سلامتی کامل به سر می برد.

 نوزادی که از رحم زن مرده متولد شد

نوزادی که از رحم زن مرده متولد شد 

دکتر دنی اجزنبزگ، پزشک تیم پیوند در دانشکده پزشکی سائو پائولو گفت:"این زن روانشناس 32 ساله در ابتدا در مورد پیوندش نگران بود."او گفت:" این مهم ترین چیز در زندگی او بود."هفت ماه پس از این پیوند، این زن باردار شد. اهدا کننده یک زن 45 ساله بود که سه فرزند داشت و در اثر سکته فوت کرده بود.

گیرنده که ناشناس است، با سزارین فرزندش را به دنیا آورد و بعد پزشکان همچنین رحم را برداشتند، تا حدی که آن زن دیگر مجبور نباشد داروهای ضد بارداری مصرف نکند. بعد از گذشت مدت مراقبت تقریباً یک سال ، مادر و بچه هر دو سالم هستند.

این در حالی اولین تولد موفق از رحم زن مرده نام گرفت که ده تلاش پیشین با استفاده از اهدا کنندگان مرده در جمهوری چک، ترکیه و آمریکا شکست خورده بود. پیوند رحم توسط دکتر سوئدی متس برنستورم، که هشت فرزند از زنانی را بدنیا آورده بود که پی وند رحم از اعضای خانواده و یا دوستان دریافت کرده بودند، پیشگام است.دو نوزاد در مرکز پزشکی دانشگاه بایلور در تگزاس و یک نوزاد در صربستان به دنیا آمده اند که از پیوند اهداکنندگان زنده نیز نشات می گیرد.

تولد نوزاد از رحم زن مرده!!

تولد نوزاد از رحم زن مرده برای اولین بار در جهان

در سال 2016، پزشکان کلینیک کلیولند یک رحم را از یک اهداکننده مرده پیوند زدند، اما پس از گسترش عفونت شکست خورد.دکتر توماس فالکون که در پرونده اوهایو دخالت داشت، گفت:" گروه برزیلی ثابت کردند که استفاده از اهدا کنندگان مرده یک گزینه مناسب است."" این کار ممکن است به ما تامین بیشتری از اندام ها نسبت به آنچه که فکر می کردیم، بدهد."

برنامه کلیولند برای استفاده از اهدا کنندگان مرده ادامه دارد و دکتر "فالکون" اظهار داشت پس از اینکه رحم به مدت 8 ساعت در یخ حفظ شد، عمل جراحی موفقیت آمیز بود.پزشکان برای به حداقل رساندن زمانی که یک ارگان فاقد جریان خون است، تلاش می کنند.متخصصان دیگر گفتند که دانش بدست آمده از چنین روش هایی ممکن است برخی اسرار بارداری را حل کند.

دکتر سزار دیاز که یک مقاله همراه در مجله نوشته بود، می گوید:"هنوز چیزهای زیادی وجود دارند که ما درباره بارداری درک نمی کنیم، مثل این که جنین چگونه در رحم جایگزین و کاشت می شود." این پیوند به ما کمک خواهد کرد که کاشت و جایگزنی را درک کنیم و هر مرحله از بارداری را بتوانیم بفهمیم." 

تولد اولین نوزاد در دنیا با رحم یک اهدا کننده مرده

4.122
این مطلب مفید بود ؟184
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی