تولد
خواص تخم کدو تنبل
بسیاری از افراد زمانی که کدو تنبل مصرف می کنند، تخم های آن را دور میریزند، اما این کار اشتباه است چرا که تخم های کدو تنبل خواص فراوانی برای سلامتی دارد.

خواص تخم کدو تنبل و ارزش غذایی این خوشمزه مفید

وقتی کدو تنبل می‏ خورید، تخمه های آن را دور نریزید. این تخمه‏ ها علاوه بر مزه‏ ی خوبی که دارند، برای سلامتی نیز بسیار سودمندند. کدو تنبل به طور گسترده برای تهیه دستورالعمل های زیبایی برای مدت طولانی استفاده شده اند. خوشمزه و سالم است.

حتی بذرهای این میوه شگفت انگیز سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی مانند مس، روی، پروتئین، منگنز، آهن، منیزیم و غیره هستند. بسیاری از مردم این دانه های خوش‌مزه را مصرف می کنند؛ اما از این واقعیت که آنها فواید سلامتی و زیبایی متعددی دارند، آگاهی ندارند.

ارزش غذایی تخم کدو تنبل؛

با توجه به تحقیقات بخش کشاورزی، در ادامه ارزش غذایی تهیه شده برای یک فنجان تخم کدو تنبل تعیین شده است.

1 فنجان تخم کدو تنبل (64G) دارای:

 • 285 کالری
 • کل چربی 12.42 گرم
 • چربی اشباع شده 2.349 گرم
 • چربی 3.860 گرم
 • کلسترول 0 میلی گرم
 • سدیم 12 میلی گرم
 • پتاسیم 588 میلی گرم
 • کربوهیدرات 34.40 گرم
 • فیبر رژیمی 11.8 گرم
 • شکر 0 گرم
 • پروتئین 11.87 گرم
 • ویتامین A 40 IU
 • ویتامین C 0.2
 • کلسیم 35 میلی گرم
 • آهن 2.12 میلی گرم

فواید سلامتی تخم های کدو تنبل

1.مانند آنتی اکسیدان عمل می کند:

تخم کدو تنبل شامل ویتامین E، که یک آنتی اکسیدان قوی است. علاوه بر آن، بسیاری از آنتی اکسیدان ها مانند فنول ها، اتانول، روی و منگنز در آن وجود دارند. التهاب و فشار اکسیداتیو مسئول ایجاد بسیاری از بیماری ها هستند که می توانند توسط آنتی اکسیدان های موجود در این دانه های روغنی درمان شوند.

خواص تخم کدو تنبل

2.خواص تخم کدو تنبل برای تقویت بازیابی سلولی:

وجود ویتامین A در تخم کدو تنبل به ترمیم و بازیابی سلول ها کمک می کند. نقش مهمی در تقسیم و تمایز سلولی ایفا می کند. مقدار کافی ویتامین A در بدن برای بهبود زخم ضروری است. ویتامین A به طور فعال در درمان مشکلات پوستی مانند آکنه، آسیب UV و سوختگی ها استفاده می شود.

3. خواص تخم کدو تنبل برای حفاظت از آلاینده ها:

روی و سلنیوم موجود در تخم کدو تنبل تولید کلاژن را افزایش می دهند و مانع عبور آلاینده ها می شوند. کلاژن یک محافظ اضافی برای پوست از اشعه های مضر UV می باشد.

4.خواص تخم کدو تنبل برای کاهش کلسترول:

این یکی از مهم ترین فواید سلامتی تخم کدو تنبل است. بذرها، موهبتی هستند برای کسانی که کلسترول بالا را تجربه می کنند. این بذرها از سطوح کلسترول پایین تری در بدن تشکیل شده اند. کاهش سطح هموگلوبین باعث کاهش سلامت قلبی و عروقی می شود. فیتواسترول، مانند کلسترول در ساختار است؛ که باعث کاهش جذب پروتئین (پروتئین با چگالی کم) در روده می شود. مس، شمارش گلبول های قرمز خون را افزایش و عبور اکسیژن خون را افزایش می دهد. بذرها حاوی سطوح پایین سدیم هستند که فشار خون را کاهش می دهند و سلامت قلب را افزایش می دهند.

کاهش کلسترول با تخم کدو تنبل

5. تخم کدو تنبل برای تقویت عملکرد مجاری ادراری:

تخم کدو تنبل به عنوان یک روش برای درمان مشکلات مثانه و بهبود عملکرد ادراری استفاده می شود. مطالعات نشان می دهد که بخش محلول در تخم کدو تنبل در کاهش مشکلات مجاری ادراری مؤثر است و به راحتی در جریان خون جذب می شود. عصاره کدو تنبل محلول در آب اثر آنابولیک (ساختمان بافتی) بر روی ماهیچه های لگن دارد. این آنزیم، آنزیم آروماتاز را مهار می کند و باعث قوی شدن قدرت عضلات لگن می شود. علاوه بر این، محتوای محلول آب به گیرنده آندروژن موجود در ماهیچه های لگن متصل می شود و بیشتر آنها را تقویت می کند. در این روش تخم کدو تنبل نقش حیاتی در کاهش عفونت های مجاری ادراری دارند.

6. تخم های کدو تنبل ضد افسردگی است:

بر اساس تحقیقی که در نیوزیلند صورت گرفته، تعداد افرادی که از افسردگی رنج می برند به طور قابل توجهی افزایش یافته است. تخم کدو تنبل به استراحت ذهن کمک می کند. تخم کدو تنبل حاوی ال - تریپتوفان است که در کاهش افسردگی و افزایش قدرت ذهن نقش دارد به سنتز گابا کمک می کند که اضطراب را کاهش و حالت روحی را تقویت می کند.

7. خواص تخم کدو تنبل برای تقویت استخوان ها:

پوکی استخوان عمدتاً ناشی از کمبود روی است. تخم کدو تنبل بدن شما را با مقدار کافی روی محافظت می کند. عمدتاً کلسیم مسئول استخوان ها است. اما روی نیز تشکیل استخوان را افزایش می دهد. روی نیمی از وزن استخوان ها را تشکیل می دهد. برای تشکیل استخوان ها و توده های استخوان از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین به ترمیم شکستگی و آسیب استخوان به میزان سریعتر کمک می کند.

تخم کدو تنبل برای استخوان ها

8. تخم کدوتنبل برای تقویت سلامت پروستات:

تخم کدو تنبل به عنوان یک خوراکی سالم مورد استفاده قرار می گیرد و برای سالم نگه داشتن پروستات از زمان های قدیم استفاده می شوند. این دانه ها در کاهش خطرات مرتبط با سرطان و با از بین بردن اثرات خطرناک از روی سلول های پروستات، مؤثر هستند. روغن دانه های کدو تنبل در درمان BPH مفید است.

9. خواص تخم کدو تنبل برای تقویت حافظه :

مقدار زیادی از منیزیم موجود در تخم کدو تنبل، این گیاه را در درمان مشکلات یادگیری مفید می سازد. دانه هایش همچنین به عنوان غذای مغذی شناخته می شوند. آنها حافظه را افزایش می دهند و تمرکز را به خاطر حضور روی افزایش می دهند، که عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد و سلامت کلی را تحت تاثیر قرار می دهد.

10. خواص تخم کدو تنبل برای افزایش منیزیم:

یک فنجان تخم کدو تنبل حاوی بیش از نصف مقدار منیزیمی است که باید توسط یک زن در یک روز مصرف شود. منیزیم یک عنصر اساسی است که به تنظیم ماهیچه و عملکرد عصبی کمک می کند، پروتئین و DNA را کنترل می کند، سطح گلوکز خون را کنترل می کند و ریتم عادی قلب را حفظ می کند.

خواص بی نظیر تخم کدو تنبل

11. تخم کدو تنبل غنی از پتاسیم است:

پتاسیم، نقش مهمی در انقباض ماهیچه ها، تنظیم مایعات، کنترل فشار خون و تعادل مواد معدنی دارد. پتاسیم بیماری دردناک سنگ کلیه و از دست رفتن استخوان به دلیل پیری را درمان می کند. تخم کدو تنبل (261 میلی گرم) تقریباً مقدار معادل پتاسیم موز (268 میلی گرم) است که به عنوان منبع غنی پتاسیم در نظر گرفته می شود.

12. خواص تخم کدو تنبل برای درمان دیابت:

این دانه ها دارای اثر ضد دیابتی هستند. یک تحقیق نشان داده است که تخم کدو تنبل و عصاره آنها سطح انسولین را ارتقا داده و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهند. اثر ضد دیابتی آنها می تواند به حضور فنول ها، فلاونوئید، و ساپونین ها کمک کند. مطالعات نشان داده اند که ترکیب تخم کدو تنبل در رژیم غذایی منجر به سطح پایین دیابت می شود.

13. تخم کدو تنبل برای تقویت سیستم ایمنی:

روی، برای بهبود ایمنی بدن یک ماده معدنی حیاتی است. توصیه برای مصرف روی 6.8 میلی گرم برای زنان بالغ است. یک فنجان آب کدو 6.59 میلی گرم تقریباً همان مقدار را تامین می کند.

تقویت سیستم ایمنی با تخم کدو تنبل

14. تخم کدو تنبل برای کمک به خواب راحت:

تریپتوفان که در تخم کدو تنبل یافت می شوند به "ملاتونین" تبدیل می شوند که یک هورمون خواب است و بی خوابی مزمن را درمان می کند. قبل از رفتن به رختخواب، یک مشت تخم کدو تنبل بخورید. حتی مقدار کمی از 1 گرم تریپتوفان می تواند کیفیت خواب را بهبود ببخشد. علاوه بر آن، منیزیم موجود در دانه ها، تاخیر خواب را افزایش می دهد.

15. اطمینان از بارداری سالم:

فواید مختلفی در تخم کدو تنبل در طول دوران بارداری به خاطر حضور روی وجود دارد. اکثر زنان از کمبود روی رنج می برند. کاهش سطح روی، می تواند منجر به اختلال در هورمون های مختلف مسئول شروع کار شود. نشان داده شده است که فقدان روی در حیوانات بر رشد فرزندانشان اثر می گذارد.

16. تخم کدو تنبل یک عامل ضد التهابی مؤثر:

مطالعات نشان داده اند که تخم کدو تنبل فعالیت های ضد التهابی در بدن دارند. گاهی التهاب به خاطر کمبود مواد معدنی و پروتئین ها رخ می دهد. خوردن دانه ها، مقادیر کافی از پروتئین ها را برای جلوگیری از وقوع التهاب حفظ خواهند کرد. این دانه ها ورم مفاصل را تسکین می دهند. دانه های کدو تنبل به خاطر حضور کلروفیل در آنها سبز به نظر می رسد. کلروفیل بدن و خون را با تمیز کردن آنها آلکالوز می کند. این کار از هر گونه التهاب ناشی از اسیدی شدن جلوگیری می کند.

فواید تخم کدو

17. تخم کدو تنبل برای افزایش تستوسترون:

تخم کدو تنبل یک منبع مواد مغذی است که به همراه بسیاری از مواد معدنی دیگر ویتامین K، C و D است. وجود روی، میزان تستوسترون را کاهش می دهد. فقدان روی می تواند منجر به افزایش غلظت DHT شود که منجر به کچلی زودرس و پروستات بزرگ می شود. سرشار از روی، منیزیم و چربی سالم هستند، یکی از بهترین غذاها برای افزایش میزان تستوسترون می باشد.

18. تخم کدو تنبل برای حفظ متابولیسم بدن:

آمینو اسیدها به عملکردهای متابولیکی که می توانند در بسیاری از واکنش های متابولیکی و آنزیمی مورد استفاده قرار می گیرند، کمک می کنند. 30 درصد تخم کدو تنبل از پروتئین ساخته شده اند. بنابراین، مصرف تخم کدو تنبل، مقدار زیادی پروتئین به بدن می دهد که باعث تقویت متابولیک می شود.

19. تخم کدو تنبل برای کمک به کاهش وزن:

به منظور کاهش وزن، غذاهای مختلفی با چربی بالا را کاهش می دهیم. تخم کدو تنبل، منبع غنی از مواد مغذی مانند یک اسنک غذایی بسیار متنوع است. بدن را با ویتامین ها و مواد معدنی تامین می کند. علاوه بر آن، بدن را با فیبری تامین می کند که نقش کلیدی در کاهش گرسنگی و سیر نگه داشتن ایفا می کند و کمک به کاهش چاقی دارد و آهن را جذب می کند.

کمک تخم کدو تنبل به کاهش وزن

20. تخم کدو تنبل ضد انگل و ضد میکروب است:

کدوتنبل طبیعتا ضد انگل است. آنها برای بیرون کردن کرم ها و انگل های دیگر موجود در بدن به کار می روند. کدوتنبل در مورد کودکانی که در برابر کرم آسیب پذیر هستند به طور خاص مفید است. تخم کدو تنبل در برابر کرم ها و میکروب های مضر یک سیستم دفاعی خوب ایجاد می کند که می تواند منجر به سوء تغذیه و الگوهای رشد نادرست شود. علاوه بر آن، برای جلوگیری از عفونت های قارچی مفید است و رشد آنها را مختل می کند.

21. تخم کدو تنبل برای کاهش ریسک ابتلا به سرطان:

تخم کدو تنبل احتمال ابتلا به سرطان معده، روده، سینه، ریه و سرطان پروستات را کاهش می دهد. یک مطالعه نشان داده است که خوردن منظم دانه های کدو تنبل به رهایی از سرطان پستان در زنان یائسه کمک می کند. تحقیقات دیگر ثابت کرده اند که لیگناهای موجود در تخم کدو تنبل نقش حیاتی در درمان سرطان پستان ایفا می کنند. مطالعات لوله آزمایشی ثابت کرده است که مکمل های حاوی عصاره تخم کدو تنبل برای کمک به تسکین سرطان پروستات مشاهده شده است.

22. تخم کدو تنبل غنی از فیبر است:

تخم کدو تنبل غنی از فیبر هستند. فیبر برای حفظ سیستم گوارشی مناسب ضروری است. برای داشتن فیبر بیشتر، دانه ها را با صدفشان مصرف کنید. یک رژیم غذایی با فیبر بالا یبوست را از بین می برد و اختلالات شکم را درمان می کند.

تخم کدو تنبل غنی از فیبر است

23. تخم های کدو تنبل مفید برای زنان یائسه:

مقدار زیادی از فیتو - استروژن گیاهی منجر به افزایش سطح کلسترول HDL می شود و فشار خون، گرگرفتگی، درد مفاصل و سایر علایم درد آور ناشی از یائسگی را کاهش می دهد.

24. خواص تخم های کدو تنبل برای محافظت از کبد:

محتوای پروتئین تخم کدو تنبل به کاهش سمیت کبد کمک می کند. تخم کدو تنبل در محافظت از بدن در برابر آسیب ناشی از کربن در کبد مؤثر بوده است. یک مطالعه نشان داد که بذرهای کدو تنبل به نفع آنزیم های کبد و کاهش سطح سمیت در کبد خواهد بود.

25. تخم کدو تنبل مفید برای دید چشم:

تخم کدو تنبل حاوی مقدار بالایی از ویتامین A است که دید را بهبود می بخشد، به خصوص در نور کم.

علاوه بر آن، روی به ویتامین A اجازه می دهد تا شبکیه چشم را از کبد بگیرد و ملانین ایجاد کند که چشم را محافظت می کند. مطالعات نشان داده اند که مشکلات از دست دادن بینایی عمدتاً به خاطر کمبود روی رخ می دهد.

فایده تخم کدو برای چشم

26. آلکالوز بدن:

وقتی بدن تحت تاثیر ماهیت اسیدی قرار می گیرد، ممکن است بیماری هایی مثل پوکی استخوان، سرطان و دیابت را توسعه دهد. برای کاهش اسیدیته در بدن، مهم است که چنین غذاهایی که دارای خاصیت قلیایی هستند را در بدن افزایش می دهد. pH ایده آل خون برای بدن 7.35 - 7.45 است. تخم کدو تنبل یکی از بهترین غذاها برای حفظ چنین pH قلیایی در بدن هستند.

27. خواص تخم کدو تنبل برای درمان کم خونی:

کم خونی، ناشی از کمبود آهن در بدن است. تخم کدو تنبل منبع خوبی از آهن است. طبق یک مطالعه، مصرف منظم تخم کدو تنبل باعث افزایش غلظت آهن در زنان و نوجوانان می شود.

28. مرطوب‌کننده پوست:

این یکی از مزایای اصلی تخم کدو تنبل برای پوست است. سبوم، تولید ترشحات چربی است. تولید چربی اضافی منجر به پوستی چرب و کدر می شود که در معرض جوش و آکنه است. از طرف دیگر، مقدار کم چربی، پوست را خشک و شکننده می کند. بنابراین، حفظ میزان مناسب چربی بر روی پوست بسیار مهم است. اسیدهای چرب ضروری موجود در دانه ها مقدار صحیح روغن و رطوبت را حفظ می کنند. برای داشتن یک پوست بی نقص، خمیر تخم کدو تنبل له شده را روی صورت خود بمالید. تخم کدو تنبل سالم خیلی بهتر از کرم و لوسیون های سمی هستند. کدو تنبل حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده است که پوست را تغذیه و انعطاف‌پذیر می سازد. مخلوط یک فنجان تخم کدو تنبل و یک تخم مرغ همزده شده و مقداری روغن را به صورت خمیر ضخیمی در آورید. به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بمالید و با آب بشویید تا یک پوست صاف و درخشان به دست آورید.

خواص تخم کدو تنبل برای پوست

29. تخم کدو تنبل مفید برای مو:

ریزش مو می تواند به خاطر التهاب مزمن صورت بگیرد. تخم کدو تنبل با ویتامین A، K، روی و اسیدهای چرب امگا 3 غنی هستند. تمام اینها برای سلامتی مو و پوست سر عالی هستند. اسیدهای چرب امگا 3 در رشد مو مفید است چون التهاب را کاهش می دهد. به جای استفاده از مکمل های روی برای مو، تخم کدو تنبل را مصرف کنید که مقدار زیادی از مواد معدنی برای تغذیه موی شما را دارند. کدوتنبل موهای شما را محکم تر و درخشان تر و ضخیم‌تر می کند.

30. فواید تخم کدو تنبل برای درمان جوش:

تخم کدو تنبل حاوی روی، که دارای خواص ضد التهابی است، غنی هستند. روی با کاهش قرمزی و زخم روی صورت به درمان آکنه کمک می کند. خاصیت ضد باکتری روی، بر روی غدد چربی پرفعال تاثیر دارد و فعالیت آنها را کاهش می دهد، در نتیجه ترشح چربی و احتمال وقوع آکنه را کاهش می دهد.

31. تخم کدو تنبل برای توقف پیری زودرس:

هیچ کس نمی خواهد پیر شود و بمیرد. مردم مبلغ هنگفتی پول برای درمان ضد پیری خرج می کنند. تخم کدو تنبل، توانایی این را دارد که فرایند سالخوردگی را معکوس کرده و درخشندگی جوانی پوست را حفظ کند. اشعه UV و سبک زندگی ما از یک استرس اکسیداتیو پیروی می کنیم که منجر به شکل گیری چین و چروک و تجمع رنگ‌دانه ها می شود. این آنتی اکسیدان های قوی در مبارزه با رادیکال های آزاد وجود دارند. روی، باعث حفظ کلاژن می شود و رشد پوست را تقویت می کند.

توقف پیری زودرس

32. تخم کدو تنبل برای جلوگیری از شوره سر:

روی، یک جز فعال شامپو است که برای شوره سر به کار می رود. روی از خارش پوست سر، سوزش و تحریک پذیری به خاطر خواص ضد قارچی جلوگیری می کند. هر روز تعدادی تخم کدو تنبل بخورید و یا موهایتان را با روغن آن ماساژ دهید. علاوه بر این، دانه های کدو تنبل منابع غنی بتاکاروتن هستند. بتاکاروتن وقتی مصرف می شود به ویتامین A تبدیل می شود. عدم وجود ویتامین A در بدن می تواند منجر به موی خشک و کدر شود.

پوست سر خشک منجر به خارش و رشد شوره سر می شود.

نکته

 1. در تخم کدو تنبل ماده ای آلرژی زا نیست، اما هنوز برخی افراد ممکن است احساس خارش، گرفتگی بینی، تورم و یا مشکل تنفس داشته باشند.
 2. دانه های کدو تنبل غنی از فیبر هستند. اما جویدن آنها می تواند منجر به سوء هاضمه شود که با خوردن آب از آنها اجتناب می شود.
 3. وجود بیش از حد فیبر در این دانه ها ممکن است به خوبی توسط بدن کنترل نشود و ممکن است منجر به رشد اسهال شود.
 4. افرادی که مبتلا به میگرن می شوند، باید قبل از مصرف این دانه ها با پزشک مشورت کنند.
 5. دسترسی به تخم کدو تنبل باید قبل از مصرف به درستی چک شود و این امر ممکن است منجر به مسمومیت غذایی شود.
 6. دانه کدو تنبل را در دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار ندهید زیرا ممکن است آنها را خفه کند.

عوارض جانبی تخم کدو تنبل

در اینجا چند نکته وجود دارد که شما باید قبل از اینکه تخم کدو تنبل را مصرف کنید، در ذهن خود داشته باشید:

خطر ایجاد آلرژی با مصرف تخم کدو تنبل:

اگرچه آلرژی تخم کدو تنبل نادر است، اما وقوع آنها هنوز امکان‌پذیر است. اگر علائمی مانند ورم، خارش پوست، گرفتگی بینی و یا مشکل تنفسی در مصرف تخم کدو تنبل را تجربه کردید، فوراً با پزشک مشورت کنید.

عوارض تخم کدو تنبل

احتمال سوء هاضمه و معده درد با مصرف تخم کدو تنبل:

هر چند تخم کدو تنبل میزان فیبر بالایی دارد، اما جویدن آنها می تواند کمی سخت باشد و در نتیجه می تواند باعث سوء هاضمه شود. یکی از بهترین راهها برای جلوگیری از سوء هاضمهف ترکیب کردن مصرف آنها با مقدار زیادی آب است.

آب به تحریک فیبر محلول در روده شما کمک می کند، در نتیجه در حرکات روده و جلوگیری از سوء هاضمه تاثیرگذار است.

میگرن:

میگرن، سردردهای دردناکی هستند که اغلب با سبک زندگی و انتخاب های غذایی شروع می شوند. مواردی از افرادی وجود دارند که تخم کدو تنبل را به عنوان محرک سردردهای میگرنی گزارش می کنند. اگر مستعد میگرن هستید قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید. با این حال بعید است که میگرن ناشی از مصرف بذر کدوتنبل باشد.

افزایش اسهال با خوردن زیاد تخم کدو تنبل:

از آنجا که تخم کدو تنبل غنی از فیبر است، خوردن بیش از حد آنها می تواند منجر به اسهال شود.

عوارضی که تخم های کدو تنبل دارد

مسمومیت غذایی:

خوردن تخم کدو تنبل پوسیده می تواند باعث افزایش تشکیل رادیکال های آزاد در بدنتان شود. تنها در مورد مصرف دانه ی تازه بسیار محتاط و مراقب باشید.

خطر خفگی برای نوزادان و حیوانات خانگی:در دسترس آنها قرار ندهید.

انتخاب و ذخیره‌سازی بذرهای کدو تنبل:

شما می توانید تخم کدو تنبل را از بخش غذاهای طبیعی در هر هایپرمارکت بخرید. تخم کدو تنبل ها به رنگ سبز تیره هستند و در گونه های سرخ شده،نمک سود یا خام موجود هستند.

تخم کدو تنبل تازه و سالم را انتخاب کنید. انواع ارگانیک را انتخاب کنید چون آنها عاری از آفت کش های مضر هستند.

ذخیره‌سازی تخم کدو تنبل:

شما می توانید تخم کدو تنبل بو داده و خشک شده را در یک بطری محفوظ از هوا در مکانی سرد و تاریک برای چند روز نگهداری کنید. اگر می خواهید بذرها را طولانی تر نگه دارید، آنها را در فریزر نگهداری کنید.

نحوه ذخیره سازی تخم کدو تنبل چگونه است؟

مصارف تخم کدو تنبل

در این جا تعدادی از بهترین استفاده ها از تخم کدو تنبل را بررسی می کنیم؛

تخم کدو تنبل را خام بخورید:

اگر می خواهید از تمام مواد مغذی آن بهره‌مند شوید، آنها را بعد از تمیز کردن و شستن خام بخورید.

بو دادن:

شما می توانید از دانه ها پس از بو دادنشان لذت ببرید. می توانید کمی چاشنی مانند مرزنجوش، سیر، پودر دارچین و چیلی برای طعم آنها اضافه کنید.

جوانه:

یک روش سالم دیگر برای لذت بردن از دانه های کدو تنبل، جوانه آنها است. انجام این کار به دریافت مواد غذایی مانند اسید فیتیک که در تمام بذرها وجود دارد کمک می کند.

این مواد مغذی، جذب مواد غذایی ضروری موجود در بذرهای کدو تنبل مانند منیزیم، آهن، مس و روی را با اتصال به آنها مشکل می سازد.

تمام خواص و فواید تخم کدو برای بدن + مضرات مغز تخم کدو تنبل

4.8546
این مطلب مفید بود ؟51927
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : homeremedyhacks / stylecraze / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : کدو تنبل
وبگردی