تولد
درمان تاول پا
تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است که بسیار ناخوشایند و دردناک است و باید هرچه زودتر درمان شود ، ما برای “درمان تاول پا” پیشنهاد های خوبی برای شما داریم.

15 درمان خانگی برای تاول پا

هیچ چیزی بیشتر از یک تاول پا نمی تواند آدم را اذیت کند ، زود خوب شدنشان ،یک اتفاق خیلی خوب است و ما 15 درمان خانگی برای کمک برای اینکه بتوانید زود از شرشان خلاص شوید، را در این بخش از سلامت نمناک آورده ایم.

چه چیزی موجب به وجود آمدن تاول پا می شود و علت تاول پا چیست

درمان سریع تاول پا

علت و درمان خانگی تاول پا

تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است و یا نوع دیگری از اصطکاک است ؛ این اصطکاک، باعث ایجاد یک برآمدگی نرم در پوست می شود، که از سرم و آب یا پلاسمایی شفاف پر شده، که در برابر عفونت زیر پوست محافظت می کند. این 15 درمان سریع برای بهبود تاول های پا هستند، اما بهبود همه تاول را شامل نمی شوند، موارد شدید ناشی از سوختگی، نیاز به مراقبت بهداشتی و درمان های پزشکی دارند.

درمان های خانگی برای تاول پاها

1. ژل دئودورانت :

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از تاول پا، استفاده از ژل دئودورانت به همراه کفش های جدید یا مناسب است.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با ژل دئورانت

چه کاری باید انجام دهید:

قبل از پوشیدن جوراب و / یا کفش، حتما پاهایتان را تمیز باشد.ژل دئودورانت را به پای خود بزنید.کفش هایتان را بپوشید.تاول ها در اثر رطوبت و اصطکاک، پدید می آیند.با استفاده از دئودورانت پاهایتان خشک می شود، و از تاول زدن جلوگیری می کند.

چطوربا چای سبز تاول پا را بهبود دهیم

2. چای سبز:

شما همچنین می توانید با استفاده از چای سبز از دست تاول ها خلاص شوید.سه کیسه چای سبز را در یک چهارم لیتر آب در حال جوش، بجوشانید.یک قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید.اجازه دهید که چای سرد شود، سپس آن را در یک ظرف کم عمق ریخته، و چند تکه یخ اضافه کنید تا سریعتر خنک شود.پاهای تاول زده خود را به مدت 15 تا 20 دقیقه در ظرف نگه دارید.با خواص ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی چای سبز، پاهایتان تسکین می یابند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با چای سبز

درمان خانگی تاول زدن پا با سرکه سیب

3. سرکه سیب:

این یکی، کمی سوزش دارد، اما برای یک تاول ترکیده هیچ چیزی بهتر از سرکه سیب نمی تواند، از عفونت آن جلوگیری کند و بهبودش را سرعت ببخشد.یک تکه پنبه بردارید و سرکه سیب را روی تاول ها بمالید.این کار را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.سرکه سیب، دارای خواص ضد باکتریایی است که باعث سرعت در بهبودی می شود، به خصوص اگر سرم های لنفاوی دیگر در زیر پوست نباشند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با سرکه سیب

بهترین راه درمان تاول  پا با آلوئه ورا

4. آلوئه ورا :

ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان زخم ها، نیش ها و سوختگی ها شناخته شده است.در اصل، تاول یک نوع سوختگی است.یک ژل آلوئه ورا بخرید و آن را دو یا سه بار در روز روی تاول ها بزنید.ساقه گیاه آلوئه ورا را بشکنید.از طول ،ساقه را به تکه های نازک ببرید.ژل را ،روی تاول ها بگذارید.تسکین و بهبودی که آلوئه ورا به پاهایتان می دهند، به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیکی و تسکین دهندگی آن است.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با ژل آلوئه ورا

ویتامین E بهترین راه درمان تاول پا

5. ویتامین E :

ژل داخل کپسول های ویتامین E، یک راه عالی برای از بین بردن زخم تاول ها و بهبود سریع آنها است.شما می توانید کرم یا ژل با روغن ویتامین E، مخلوط کنید.یا اینکه یک در انتهای کپسول، ویتامین E ایجاد کنید تا ژل آن بیرون بیاید.ژل را به تاول های خود بزنید.ویتامین E، به خاطر خواص ترمیم کنندگی و بازگردانندگی حیاتی پوست، شناخته شده است.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با ویتامین ایی

راه درمان خانگی تاول پا با روغن کرچک

6. روغن کرچک :

روغن کرچک ،یکی دیگر از عوامل بهبود دهنده تاول هاست.قبل از رفتن به رختخواب، روغن کرچک را به تاول های خود بزنید.آنها را با باند گاز بپوشانید.روغن کرچک، دارای عامل ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی سه گانه است.به خشک کردن تاول ها کمک می کند، اما همچنان از آنها محافظت می کند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با روغن کرچک

روغن فندق روش سنتی و مفید برای بهبود زخم های پایی

7. روغن فندق :

فندق ،یک روش سنتی و مفید برای بهبود زخم های پایی است که چند روز از آنها گذشته.

چه باید بکنید:

روغن فندق را به وسیله یک تکه پنبه روی تاول های خود بمالید.تاول های خود را بپوشانید و اجازه دهید ،تا شب بماند.روغن فندق، دارای خواص ضد میکروبی است و روی رطوبت تاول ها عمل می کند و به خشک شدنش کمک می کند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با روغن فندق

روغن درخت چای ،یک روغن ضروری در درمان تاول های پا

8. روغن درخت چای:

روغن درخت چای ،یک روغن ضروری است که در درمان تاول های پا تاثیر می گذارد.حتما پای خود را تمیز و خشک کنید.یک تکه پنبه را در روغن درخت چای فرو ببرید و روغن را روی تاول هایتان بمالید.روی آن را بپوشانید و بگذارید، تا بماند.ترپینین-4-اول یک ماده فعال در روغن درخت چای است. خواص ضد میکروبی و خاصیت بهبود دهندگی آن ثبت شده است.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با روغن درخت چای

درمان تاول پاها با نمک سولفات

9. نمک اپسوم یا سولفات:

نمک سولفات، یک روش ساده و ایمن برای درمان تاول پاها است.وان حمام را با آب گرم پر کنید و 1 تا 2 قاشق غذاخوری نمک اپسوم به آن اضافه کنید.اجازه دهید پاهایتان برای 15 تا 20 دقیقه در آب بماند.آب را از پاهایتان پاک کنید، خشک کنید و روغن بزنید.این کار را چند بار در روز تکرار کنید.نمک اپسوم، به دلیل بالا بودن منیزیم اش، باعث کاهش التهاب و درد می شود.همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است ،که از عفونت تاول پا جلوگیری می کند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی و سریع تاول پا بدون دارو

خمیر دندان سفید کننده به درمان تاول ها کمک می کند

10. خمیر دندان سفید کننده:

باور دارید یا نه، خمیر دندان سفید کننده به درمان تاول ها کمک می کند.با انگشت یا یک تکه پنبه، خمیر دندان را روی تاول خود بگذارید.ناحیه آسیب دیده را با خمیر بپوشانید و اجازه دهید به مدت 2 ساعت بماند.سپس آن را با آب بشورید و روی آن روغن بزنید.چند بار در روز، این کار را انجام دهید تا زمانی که تاول از بین بروند.به دلیل ابنکه خمیر دندان، حاوی پراکسید هیدروژن، الکل، اندولول و جوش شیرین است، نه تنها کمک می کند که تاول ها خشک شوند، بلکه می تواند خارش را نیز بهبود بخشد.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با خمیر دندان

روغن اسطوخودوس یکی دیگر از درمان های تاول پا

11. روغن اسطوخودوس :

روغن اسطوخودوس، یکی دیگر از درمان های در نظر گرفته شده برای تاول ها است.می تواند ناراحتی تاول را از بین ببرد و آن را ضدعفونی کند.یک سوزن را با الکل استرلیزه کنید.تاول ها را با سوزن بترکانید.روغن اسطوخودوس را روی تاول ها بزنید و این کار را چند روز تکرار کنید، تا زمانیکه تاول ها خشک شوند.اسطوخدوس، خارش آن را آرام می کند، نرم می کند و از آلوده شدن و عفونت تاول جلوگیری می کند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با روغن اسطوخودوس

راه های عالی برای درمان تاول پا

12. وازلین :

به همان سادگی که به نظر می رسد، وازلین، یکی دیگر از راه های عالی برای درمان تاولها است.یک تکه پنبه را در ژله وازلین، قرار دهید.و پنبه را روی تاولها بمالید.برای نگه داشتن وازلین روی محل برای یک شب، آن را باند گاز بپوشانید.در صورت نیاز تکرار کنید.وازلین، یک مانع جلوی عناصر خارجی تولید می کند ،که به عدم تشدید بیشتر زخم کمک می کند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با وازلین

درمان تاول پا با بابونه

13. بابونه :

بابونه، فقط یک چای مخصوص برای کمک به آرامش و استراحت و خواب بهتر نیست، همچنین می تواند به درمان تاولها نیز کمک کند.چای بابونه را با 3 تا 4 کیسه چای، یا 3 تا 4 قاشق چایخوری چای تهیه کنید.اجازه دهید قدری سرد شود، تا زمانی که لمسش کنید همچنان کمی گرم باشد.کیسه یا چای را دربیارید و رطوبت اضافی آن را از بین ببرید.کیسه یا چای را بر روی تاول بگذارید و 10 دقیقه بماند.برای خلاص شدن از دست زخم و خارش، در صورت نیاز این کار را تکرار کنید.بابونه ،درد را کاهش می دهد، خارش را از بین می برد و التهاب محل را نیز کاهش می دهد.

درمان سریع تاول پا

با درمان خانگی تاول پا آشنا شوید

روغن نارگیل یکی دیگر از درمان های تاول پا

14. روغن نارگیل :

روغن نارگیل، بر روی سوختگی بسیار موثر است.از آنجا که یک تاول اصطکاکی نوعی کوچکتر از سوختگی است، پس برای درمان پاها نیز موثر است.یک تکه پنبه را در روغن نارگیل فرو ببرید.روغن را در اطراف محل آسیب دیده بمالید.در صورت نیاز ، تکرار کنید.ویتامین E، لوریک و اسید اسکوریک، مواد هایی فعال در روغن نارگیل هستند ،که به عنوان یک ضد عفونی کننده و عامل ضد درد و ضد التهاب عمل می کنند.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با روغن نارگیل

درمان تاول پا با روش سنتی و بدون دارو

15. زردچوبه :

اگر یک درمان بدون قرص و دوای ضد التهابی به همراه مقدار زیادی خواص ضد میکروبی برای بوت هایتان می خواهید، از زردچوبه استفاده کنید.می توانید یک خمیر را با مخلوط کردن 1/2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه با کمی آب، عسل، روغن ویتامین E یا روغن نارگیل تهیه کنید.خمیر زردچوبه را بر تاول های خود بمالید و اجازه دهید برای چند ساعت بماند یا آنرا یک شب بپوشانید.خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده کورکومین، ماده ای فعال در زردچوبه، آن را به یکی از مؤثرترین درمان های خانگی برای تاولها تبدیل کرده است.

درمان سریع تاول پا

 درمان خانگی تاول پا با زردچوبه

نتیجه گیری :

پیشگیری از بروز تاولها همیشه بهتر است، اما اگر در فردی این تاول های وحشتناک و دردناک پدیدار شدند، با استفاده از این درمان های سریع خانگی، از تاول هایتان در برابر کاهش عفونت محافظت کنید و ناراحتی و خارش و بهبودی سریع آنها را به وجود بیاورید.اگر درمان های مطمئن و مفید دیگری دارید، یا نگرانی و مشکلی با یکی از درمان های ما دارید، حتما برای ما کامنت و نظر دادن را فراموش نکنید.

تاول پا و درمان تاول پا با روش های فوق العاده خانگی

4.4710
این مطلب مفید بود ؟62189
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
وبگردی