تولد
رفع بوی بد عرق بدن

رفع بوی بد عرق بدن بدون استفاده از اسپری

کد مطلب : 7142تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 6 دقیقه
عرق یک پدیده طبیعی است که موجب دفع مواد زاید بدن می شود، اما عرق در فصل گرما بدبو و برای فرد و اطرافیان غیرقابل تحمل می شود. آیا می دانید برای رفع بوی بد عرق بدن چه باید کرد؟

دستور العمل های خانگی برای رفع بوی بد عرق بدن

در فصول گرم و همچنین گاهی با افزاش فعالیت های جسمی تعریق به صورت سریعتر و با دفعات بیشتر اتفاق می افتد که حالتی ناخوشایند از لحاظ بهداشت به وجود می آورد.

رفع بوی بد عرق بدنتان عذاب میکشید این کار ها را انجام دهید

خوشبو کردن بوی عرق

خوشبو کردن بوی عرق بدون استفاده از اسپری

پیشگیری از بوی بد عرق با شستشوی روزانه بدن

بهترین روش برای مبارزه با بوی بد عرق پیشگیری است زیرا اگر عرق روی بدن نماند، بو نیز نمی گیرد. برای بسیاری از افراد شستشوی مرتب بدن باعث رهایی از شر بوی بد عرق می شود البته شستشوبدن با آب خالی کفایت نمی کند و باید بخوبی با شامپو وصابون عرق را از سطح پوست پاک کنید.

بهترین درمان های خانگی و گیاهی برای رفع بوی بد عرق

رفع بوی عرق

گیاهان دارویی برای رفع بوی عرق

رفع بوی عرق با سرکه سیب

سرکه سیب علاوه بر خاصیت لاغر کنندگی به عنوان مایعی در از بین بردن بوی عرق هم موثر است. برای استفاده بهتر است ابتدا محدوده زیر بغل را تمیز کرده و بعد پنبه ای آغشته به سرکه سیب را به محل بمالید و اجازه دهید خود به خود جذب شده و خشک شود .

سرکه سیب سبب از بین بردن باکتری های آن محدوده شده و همینطور نوعی خاصیت خشکی می بخشد که نه تنها عرق کردن به مراتب کمتر می شود بلکه بوی بد آن تا حد چشمگیری از بین می رود .

نعناع روشی طبیعی برای رفع بوی عرق

برای رفع بدبویی و کم کردن ترشح غدد عرق از دم کرده نعناع جهت شستشوی پوست بدن استفاده کنی د تا باعث خوشبو شدن بدن شود .

 درمان بوی عرق بدن

 درمان بوی عرق بدن با گیاهان دارویی مفید

برای رفع بوی عرق بدن قبل از خواب آبلیمو مصرف کنید

قبل از اینکه به رختخواب بروید محلی که بیشتر عرق می کند را با آب لیمو مرطوب کنید .

مصرف گوجه فرنگی برای رفع بوی عرق بدن

مصرف گوجه فرنگی به صورت خوراکی می تواند نقش مثبتی در از بین بردن بوی بد عرق داشته باشد اما برای نتیجه بهتر باید محل تعریق را با گوجه فرنگی مرطوب کنید و بعد از مدت 15 دقیقه آن را آبکشی کنید .

درمان بوی بد عرق با نمک

درمان بوی بد عرق

درمان بوی بد عرق بدن در طب سنتی 

مقداری نمک را به صورت مرطوب شده به محل تعریق بزنید و منتظر بمانید . ممکن است نمک در محل تعریق احساس خارش ایجاد کند اما تا حد امکان صبر کنید و بعد از 20 دقیقه آبکشی کنید .

برگ شیرین بیان درمان کننده عالی بوی بد عرق بدن

حدود 50 گرم شیرین بیان را در یک لیتر آب جوش ، به مدت 15 دقیقه دم کنید و از آن جهت شستشوی موضع عرق روزی 2 تا 3 بار استفاده نمایید .

رفع بوی عرق با جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت ضدعفونی کنندگی فراوان دارد و از رشد باکتری ها پیشگیری می کند، بنابر این برای رفع بوی بد عرق بسیارموثر است .مقداری جوش شیرین را مانند پودر به زیر بغل هایتان بزنید و یا مقداری از آن را در آب حل کنید و به زیر بغل ها بزنید . همچنین جوش شیرین برای رفع بوی بد پا نیز موثر است .

رفع بوی عرق بدن یا عرق بهارنارنج

رفع بوی عرق

خواص عرق بهار نارنج در رفع بوی بد عرق

بهار نارنج خاصیت آرامبخشی و با بوی بد عرق مقابله می کند . برای این کارلازم است مقداری پنبه را به عرق بهارنارنج آغشته کنید و به زیر بغلتان بزنید .

روغن درخت چای و تاثیر آن در رفع بوی بد عرق

درخت چای یک گیاه مفید برای کشتن قارچ و باکتری روی پوست است که بوی مطبوعی نیز دارد وبه همین سبب از آن برای رفع بوی بدن نیز می توان استفاده کرد . برای استفاده، به چند قطره روغن درخت چای و چند قاشق غذاخوری آب را با هم مخلوط کنید و زیر بغلتان بزنید ، شما می توانید روغن و آب مخلوط شده را در یک اسپری بریزید و اینگونه زیر بغلتان اسپری کنید.

روغن های گیاهی و معطر برای رفع بوی عرق بدن

 بوی عرق بدن

رفع بوی عرق بدن با روغن های معطر گیاهی

روغن گیاهی اسطوخودوس (لوندر) یا روغن گیاهی پرتقال را با جوش شیرین مخلوط کنید و خمیر درست کنید و از این خمیر زیر بغل تان بمالید سپس اجازه دهید خمیر روی پوست تان خشک شود و آن گاه، آن را بشویید. هنگام تهیه این خمیر دقت کنید که خمیر تهیه شده باید بوی قوی روغن گیاهی بدهد. این کار باعث کنترل باکتری های عامل بوی بد می شود و در رفع عرق بسیار موثر است.

گل سرخ یکی از روش های سنتی برای رفع بوی بد عرق

یکی از روش های سنتی برای رفع بوی بد عرق گذاشتن گلبرگ های تازه گل سرخ روی موضع عرق یا شستشوی بدن با گلاب یا پاشیدن پودر گل سرخ زیر بغل است.

رفع عرق بدن با نوشیدن روزانه چای سبز

بوی بد عرق بدن

آشنایی با درمان های خانگی برای بوی عرق بدن

گاهی اوقات کشمکش های عصبی باعث افزایش تعرق و افزایش بوی عرق بدن می شود. در این هنگام نوشیدن چای سبز موجب آرامش ورفع عرق می شود. یک قاشق چایخوری چای سبز خشک یا 2 عدد چای کیسه ای را در یک فنجان آب بریزید و بگذارید به مدت 10 دقیقه خیس بخورد ودر طول روز آن را بنوشید.

تاثیر گل رس در میزان تعریق بدن

استفاده از حمام گل رس برای رفع عرق بسیار موثر است برای این کار لازم است مقداری آب درخاک رس پودر شده ریخته شده و با آن قسمت های عرق کرده خود را شست وشو دهند. پس از یک هفته خواهید دید از میزان تعرق بالاتنه کاسته می شود و به مرور از شربوی بد عرق راحت می شوید.

برای رفع بوی عرق بدن با سدر بدن تان را ماساژ دهید

سدر می تواند مقاومت بدن را در برابر گرما و افزایش دمای هوا بیشتر کند. با ماساژ خمیری که طرز تهیه آن را برایتان خواهیم گفت می توانید کمک زیادی به افزایش مقاومت پوست بدن به ویژه در ناحیه کف پا، دست ها و زیربغل در برابر گرمای هوا کنید .

تهیه خمیر : برگ های خشک شده گیاه سدر را پودر کنید و با آب ترکیب کنید تا مخلوطی نرم به دست آورید و این مخلوط را در زمان حمام کردن به بدن خود بمالید و آن را ماساژ دهید.

از بین بردن بوی عرق

چه کنیم تا بوی عرق ندهیم

پرهیز از این مواد غذایی برای رفع بوی عرق بدن

برخی از غذاها می تواند تاثیر زیادی بر بوی بدن شما داشته باشد. اگر می خواهید با تعریق زیاد و بوی بد آن مقابله کنید، از مصرف زیاد قهوه، نوشیدنی های الکلی، مواد غذایی چرب، پرادویه و داغ بپرهیزید . همچنین غذاهای تند و تلخ، با بوهایی نافذ معمولاً تاثیری منفی بر بوی بدن دارند. سیر، زیره، شنبلیله و کاری نمونه هایی از آن هستند. 
کمبود روی نیز می تواند در ایجاد بوی بد بدن موثر است زیرا این ماده به دفع سمومات بدن کمک می کند. همچنین عدم توازن قند و کافئین بدن نیز عواملی تاثیرگذار در میزان عرق بدن هستند.

اگر شما گوشت و مرغ می خوریدو با مشکل بوی بد بدن مواجه هستید رژیم غذایی خود را عوض کنید. مصرف گوشت و مرغ را کاهش دهید و خود را به خوردن سبزیجات عادت دهید .

بنابر این لازم است علاوه بر رعایت نکات بهداشتی و مقابله با عوامل خارجی، به تغذیه ی خود نیز دقت داشته باشید و با رعایت این نکات تغذیه ای بوی بد عرق خود را دفع کنید.

توصیه هایی برای رفع بوی بدن و زیر بغل

درمان بوی عرق بدن

 با رعایت این نکات بوی عرق نمی گیرید 

  • در هوای گرم از لباسهای نخی و نسبتا آزاد برای کاهش تعریق بدن استفاده کنید زیرا لباس های نخی اجازه میدهند که پوست شما به تنفس ادامه دهد.
  • برای رفع بوی بدن و زیر بغل استحمام روزانه با یک صابون ملایم بسیار مفید است.
  • از اقدامات مفید برای کاهش بوی بد عرق تعویض سریع لباسهای زیربه عرق آلوده است .
  • یکی از دلایل عمده در پیدایش بوی بد عرق این است که به میزان کافی و درست حمام نمی کنیم بنابر این لازم است برای رفع بوی بد عرق بدن خود را مرتب با صابون یا شامپو بشوئید.
  • بعد از شستشوی بدن با آب و صابون و خشک کردن کامل بدن، بلافاصله از ترکیبات ضد عرق برای زیر بغل خود استفاده کنید .
  • حتما بدن خود را مرتب خشک کنید زیرا باکتری ها به سختی در مناطق خشک بدن زنده می مانند .
  • سیگار نکشید زیرا مصرف سیگار علاوه بر بدبو کردن دهان، موجب بدبو شدن عرق نیز می شود .
  • موهای زیر بغل و کشاله ران خود رااصلاح کنید زیرا وجود مو در این مناطق سبب رشد باکتری ها می شود .

 

رفع بوی بد عرق بدن بدون استفاده از اسپری

4.6551
این مطلب مفید بود ؟50348
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
1 نظر به ثبت رسیده است
زهرا1396-07-11
عالی بود
4414
وبگردی