دکوراسیون آشپزخانه
انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون آشپزخانه میتواند با الهام گرفتن از طبیعت و یا ترکیب رنگهای مختلف و پیشنهادهایی که ما در اختیارتان قرار میدهیم باشد.

انواع رنگها در دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب رنگ در دکوراسیون هر قسمتی از خانه مهم است و اینکه رنگهایی که انتخاب میکنیم با هم هماهنگی داشته باشند از اهمیت ویژه ای برخوردار است . انتخاب و ترکیب رنگها در دکوراسیون آشپزخانه هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر کمی حوصله به خرج دهید و کمی هم سلیقه را چاشنی آن کنید میتوانید بهترین ترکیب رنگ را در دکوراسیون آشپزخانه تان داشته باشید.

رنگ‎های مورد علاقه‎تان بیانگر شخصیت شما هستند؛ این رنگ ها با روحیه‎تان سازگاری بیشتری دارند, پس از آن‎ها برای رنگ آمیزی آشپزخانه منزل‎تان استفاده کنید.
برای جزئیات پر هزینه (کابینت‎ها، سقف، سنگ روی کانتر و لوازم آشپزخانه) رنگ‎های خنثی را انتخاب نمایید تا در آینده پشیمان نشوید. در، دیوار و پنجره‎ها را به دل خواه‎تان رنگ آمیزی کنید. این کار هزینه کمتری در بر خواهد داشت و به این ترتیب با گذشت زمان می توانید رنگ آن را تغییر دهید.
در این جا چند ترکیب رنگ‎ مناسب با فضای دکوراسیون آشپزخانه ارائه می‎شود. درباره کاشی های رنگارنگ آشپزخانه این مطلب را بخوانید و دکوراسیون آشپزخانه خود را دگرگون کنید.

رنگهای مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه

سبز و نارنجی:
با این دو رنگ پر انرژی، زندگی را به آشپزخانه خود بی آورید. نارنجی رنگی شادابی و رنگ مرکبات است که برای دکوراسیون آشپزخانه بسیار مناسب است. هم چنین هر دوی این رنگ‎ها با وسایل چوبی بسیار هماهنگ هستند و در مقابل رنگ‎های تیره، جنب و جوش طراحی مدرن را به‎وجود می‎آورند.

دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه

زرد و قرمز:
ترکیب رنگ زرد و قرمز، سال‎هاست که در اروپا محبوب و متداول است. قرمز تیره به همراه زرد مات، حال و هوای اروپایی به آشپزخانه شما می‎بخشد. برای بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه‎تان، زرد را به عنوان رنگ غالب استفاده کنید. (رنگ‎های روشن‎تر فضا را بزرگتر نشان می‎دهند.) سپس از قرمز برای نقاط و وسایل کوچک‎تر بهره ببرید. در این سبک، طرح‎های راه راه، گل‎دار و شطرنجی مرسوم است که برای حواشی و تزیینات به‎کار می‎رود.
آبی و قهوه‎ای:
این رنگ مناسب انواع خانه‎هاست، خانه شما مدرن باشد یا سنتی فرقی نمی کند. رنگ قهوه‎ای شکلاتی و آبی آسمانی و فیروزه ای را با چند رنگ روشن به‎کار ببرید. برای القای حال و حوای سنتی می‎توانید از آبی و قهوه‎ای تیره‎تر استفاده نمایید و در دکوراسیون اشپزخانه کمی هم از رنگ‎های طلایی و سفید نیز بهره ببرید.

دکوراسیون آشپزخانه

کاربرد رنگ خاکستری در دکوراسیون آشپزخانه

خاکستری با تمام رنگ‎ها سازگار است:
با استفاده از رنگ خاکستری روی سفید، به آشپزخانه‎تان طرح امروزی بدهید. برای القای حس آرامش از زمینه خاکستری به همراه کابینت‎های سیاه، سفید و حتی قهوه‎ای استفاده کنید. ترکیب خاکستری با آبی ملایم یا سبز کم‎رنگ نیز آرامش بخش است. برای جنب و جوش بخشیدن به فضای آشپزخانه، رنگ‎های روشن و جسورانه‎ای را با خاکستری هماهنگ نمایید؛ از صورتی گرفته تا زرد.

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون آشپزخانه

56
این مطلب مفید بود ؟60
برگرفته از پارسه گرد / م.ف
وبگردی