پاک کردن تاتو ابرو
برخی از خانم هایی که بعد از مدتی از تاتو ابروهای خود ناراضی هستند میتوانند برای پاک کردن آن از روش های خانگی و طبیعی استفاده کنند.

روش های پاک کردن تاتو ابرو

امروزه روش های زیادی برای زیباتر شدن ابرو ها وجود دارد که یکی از این روش ها تاتو ابروها می باشد اما متاسفانه بسیاری از خانم ها سریعا پس از تاتو ابروهایشان به دلیل ناقص بودن و متفاوت بودن دو ابرو پشیمان می شوند و خواهان پاک کردن آن هستند .

برای حل این مشکل ، راهکارهایی وجود دارد که میتواند نواقص ابرو را برطرف کند. اگر شما نیز ابروهای خود را تاتو نموده اید و به هر دلیلی از تاتو ابرو خود راضی نیستید ، این مطلب از دنیای مد نمناک را از دست ندهید.

علت پشیمان شدن افراد از تاتو ابرو

  • عدم قرینگی ابرو ها و یا عدم تطابق آن با طرح ایده آل مراجعه کننده
  • حساسیت به رنگ تاتو
  • تغییر سلیقه فرد و دلزدگی آنها از تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو

علت پشیمانی از تاتو ابرو چیست؟

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از نمک

ابتدا محل تاتو را به خوبی مرطوب نمایید و سپس نصفه فنجان نمک را بر روی آن بریزید. در مرحله بعد، با یک پارچه استریل گرم، شروع به ساییدن محل تاتو کنید. آرام آرام آن محل، شروع به قرمز شدن می کند؛ نمک، یک لایه بردار عالی است که می تواند چندین لایه از پوست را پاکسازی کند؛ مخصوصا زمانی که با آب مورد استفاده قرار گیرد.

به همین دلیل، قبل از آن که دچار خونریزی شوید، نمک را با آب بشویید. در غیر این صورت، محل دردناک می شود. برای پیشگیری از هرگونه عارضه ای، از پارچه استریل و ضدعفونی شده و نمک های بهداشتی استفاده نمایید.

در محل زخم حتما از ویتامین E استفاده کنید که به راحتی قابل تهیه از تمامی داروخانه ها می باشد. ویتامین E، باعث بهبود زخم و کاهش درد می شود. در نهایت گاز پانسمان پزشکی را در محل زخم بگذارید. هنگامی که محل زخم بهبود یابد، شاهد کم رنگ شدن رنگ جوهر تاتو خواهید بود. پس از گذشت چند روز، این عمل را تکرار کنید و تا زمانی این کار را ادامه دهید که به نتیجه مطلوب برسید.

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از عصاره آلوئه ورا:

عصاره طبیعی آلوئه ورا را به مقدار مساوی با اسکراب زردآلو و روغن ویتامین E به خوبی با هم مخلوط نمایید. این ترکیب را به صورت دورانی بر روی محل تاتو قرار دهید. مطمئن شوید که تمامی محل تاتو بخوبی پوشش داده شده است.

اجازه دهید 5 دقیقه آن ترکیب بر روی محل تاتو بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. دقت نمایید که کاملا آن را از روی پوست پاک کنید. این کار را به مدت یک ماه و حداقل روزی 5 بار انجام دهید. این روش بسیار ساده ای برای پاک کردن تاتو است و خواهید دید که کم کم جوهر تاتو محو می شود.

آلوئه ورا برای تاتو ابرو

استفاده ار آلوئه ورا بهترین روش برای از بین بردن تاتو ابرو

استفاده از لیزر جهت ریموو تاتو ابرو :

در پاسخ به سوالات شما کاربران از دنیای مد نمناک باید بگوییم که راه حل نهایی و قطعی پاک کردن هاشور ابرو و تاتو در هر جای بدن استفاده از لیزر میباشد که مورد تایید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا میباشد .

استفاده از این روش به دلیل حساسیت و نیاز به داشتن علم و تخصص مربوط باید حتما در مطب ها انجام شود. از لیزرهای که از طریق تکه تکه کردن قطعات رنگ موجود در پوست بدون ایجاد زخم ، به زدودن رنگ تاتو کمک می کند ، لیزر Q- suitched است . تعداد جلساتی که برای پاک نمودن تاتو با این لیزر لازم است ، ده جلسه می باشد.

لیزرهای اربیوم و CO2 ازدیگر لیزرها برای پاک کردن تاتو می باشند که لیزرهای لایه بردار نیزهستند. جلسات کمتری برای پاک نمودن تاتو با این لیزر احتیاج است.

نکته :

اگر برای ریموور تاتو خود قصد استفاده از این روش را دارید نباید به مدت یک ماه سولاریوم رفته باشید. برای محو تاتو غالبا 20-5 جلسه لیزر درمانی لازم است . برخی مواقع پس از جلسات متعدد بعضی تاتوها با تکنیک های فعلی لیزر کاملا از بین نمی روند و از شکل اصلی تاتو یک هاله «روح مانند» از رنگها به نظر می رسد.

استفاده از کرم برای پاک کردن تاتو ابرو:

کرم های پاک کننده تاتو که جایگزین لیزر یا جراحی هستند اغلب دو شکل اصلی دارند:

کرم های حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید):

کرم های حاوی TCA (تری کلرواستیک اسید) به شکل محلول ، ژل یا کرم وجود دارند که لایه فوقانی پوست را می سوزانند و اینگونه تاتو ابرو را پاک می کنند اما استفاده از آنها به دلیل ایجاد اسکار مناسب نیست و تنها برای افرادی با پوست بسیار روشن مناسب است.

کرم های غیر TCA:

کرم های غیر TCA که حاوی ترکیبات روشن کننده، لایه بردار و سفید کننده می باشند. برای روشن کردن تاتو در مدت زمان طولانی از این کرم ها استفاده می شود و با هل دادن جوهر تزریق شده به سطح پوست تاتو را محو می سازند. اما این نوع کرم ها اثر بخشی کمتری دارند و برخی از آنان که حاوی هیدروکینون هستند احتمال بروز سرطان را به همراه دارند.

 کرم غیر TCA برای تاتو ابرو

پاک کردن تاتو ابرو با استفاده از کرم ها

روش های پاک کردن تاتو ابرو

تاتوی همرنگ پوست :

آرایشگران برای اصلاح تاتو قدیمی ابرو یک تاتو جدید با رنگ پوست می زنند تا تاتو کمرنگ تر شودو. اما در این روش جای تاتو معمولا باقی می ماند .

تاتو ریموور:

در این روش با استفاده از نوعی اسید یا ماده شیمیایی رنگ تاتو را حل و خارج میسازند . این روش زمانبر است و گاهی ممکن است تاتو به طور کامل پاک نشود و یا ممکن است پاک کردن تاتو را با استفاده از روش های دیگر غیر ممکن یا سخت سازد.

عسل 

عسل یکی از مواد موثر در پاک کردن تاتو ابرو می باشد. برای پاک کردن تاتو ابرو ابتدا محل تاتو را بشویید و سپس کمی نمک، ژل آلوئه ورا، عسل و ماست بدون شکر را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را روی محل ابرو بزنید و ترکیبات روی پوست را به خوبی ماساژ دهید تا عصاره آن به عمق پوست نفوذ کند و سبب از بین بردن جوهر هاشور ابرو گردد.

پودر چوب صندل و سنگ های آسیاب شده

پودر چوب صندل و سنگ های آسیاب شده را به خوبی ترکیب کرده و ژل آلوئه وار را به ترکیب اضافه کنید تا خمیری سفت ایجاد شود سپس این مخلوط را روزانه روی تاتوبمالیدتا تاتو ابروی شما برای همیشه پاک گردد.

لیمو ترش

یکی دیگر از روش های خانگی پاک کردن تاتو ابرو که در بخش های قبلی نمناک هم در موردش توضیح دادیم استفاده از آب لیمو ترش است . برای اینکار ابتدا باید محل تاتو را با آب ولرم تمیز کنید و سپس کمی آب لیموی طبیعی روی آن بمالید. سپس بعد از خشک شدن آب لیمو روی پوست صورتتان را با آب ولرم بشویید.

 لیمو برای تاتو ابرو

بهترین روش پاک کردن تاتو ابرو در خانه با لیموترش

عوارض پاک کردن تاتو ابرو

پوست در معرض خطر عفونت قرار می گیرد و زخم می شود وممکن است این زخم ها دائم روی پوست باقی بمانند . در پاک کردن تاتو ابرو ممکن است رنگدانه ها به طور کامل محو نشوند و جای تاتو به صورت یک سایه باقی بماند.

هر چه رنگ های بکار رفته در تاتو ابرو حرفه ای تر باشد، پاک کردن آن سخت تر است . اگر پوست شما مستعد ایجاد کلوئید یعنی به وجود آمدن گوشت های اضافه است سراغ تاتو نروید . 

 

پاک کردن تاتو ابرو با تمام روش های خانگی و کلینیکی

3.9329
این مطلب مفید بود ؟25871
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : تاتو
وبگردی