بردپیت
برد پیت همسر آنجلینا جولی بازیگر سرشناس و سوپراستار سینمای هالیوود در سفری که برای امور خیریه انجام داده بود خالکوبی شعر مولانا روی بازوی دست راستش را نشان داد.

بازیگر یازده یار اوشن دیروز به هوادارنش نشان داد که شعری از مولانا را که شامل این بیت می شود «آنجا دشتی است، فراتر از همه تصورات راست و چپ. تو را آنجا خواهم دید» روی بازوی راستش خالکوبی کرده است.

خالکوبی روی بازوی برد پیت 
صحت انتصاب چنین عباراتی به مولانا را با میر جلال الدین کزازی، ادیب و پژوهشگر نامدار ادبیات فارسی مطرح کرد و وی نیز پس از بررسی هایی در این زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت:به باور من و جمعی از استادان زبان فارسی که با آنها مشورت کردم، تنها سروده ای از مولانا که کمابیش با عبارت درج شده روی بازوی این هنرپیشه سازگاری دارد، چارانه (رباعی) شماره 158 مولاناست که در آن آمده است:
از کفر و ز اسلام برون صحرائیست
ما را به میان آن فضا سودائیست
عارف چو بدان رسید سر را بنهد
نه کفر و نه اسلام و نه آنجا جائیست
کزازی ادامه داد:این رباعی با مهوم آن ترجمه سازگار است. عبارت صحرا در این رباعی اشاره ای به دشت در آن ترجمه است. تعبیر نه راست و نه چپ هم در این چارانه با عبارات کفر و اسلام آمده است.
 
برد پیت با متیو مک کاناهی در حال توپ بازی در محله ای در نیواورلئان بود که دستش را به سمت هوادارانش بلند کرد و خالکوبی جدیدش را به آنها نشان داد.
 
شعر مولانا روی دست برد پیت
 
متیو مک کاناهی که برای بازی در فیلم تحسین شده «کلوپ خریداران دالاس» وزن زیادی کم کرد و با این فیلم جایزه اسکار را نیز برد، در این فیلم تصویر ران رودروف را که سال 1992 درگذشت، تصویر کرد.
 
بردپیت
 
این دو از بالای بالکن اتاق های هتلشان با هم توپ بازی کردند.
 این دو بازیگر برای شرکت در پروژه سالانه برد پیت در زمینه ساخت خانه برای نیازمندان نیواورلئان در این شهر حضور دارند. بنیاد برد پیت که در سال 2007 تاسیس شده با ساخت خانه به کمک نیازمندانی شتافته که بر اثر توفان کاترینا زندگی خود را از دست داده اند.
 در این سفر متیو مک کاناهی را همسر و فرزندانش همراهی کرده اند.  
ویلیام بردلی پیت 50 ساله یکی از مشهورترین و محبوب ترین بازیگران هالیوود است که در ایالت اوکلاهاما آمریکا متولد شده و از سال 1987 فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده است.
برد پیت در سال 2000 با جنیفر آنیستون ازدواج کرد که این ازدواج 5 سال بیشتر دوام نداشت و در سال 2005 پس از جدایی از همسر اولش با آنجلینا جولی بازیگر زن مشهور و سوپراستار سینمای هالیوود ازدواج کرد.
برد پیت 6 فرزند دارد.

بردپیت ، خالکوبی شعر مولانا روی دست بردپیت

3.980
این مطلب مفید بود ؟6317
برگرفته از مهر - /م
وبگردی