سوالات مهم زوج های خوشبخت
برای اینکه زوج ها بتوانند خواسته های همسرشان را در جهت خوشبختی برطرف کنند باید اول نیازهایش را بشناسند که این امر از پرسش و پاسخ کردن از یکدیگر حاصل می شود.

سوالات مهمی که یک زوج خوشبخت و خوشحال از یکدیگر میپرسند

شروع هر رابطه ای می تواند بی نظیر باشد پیام های بی پایان و گفتگوهای اواخر شب، شما را سبک تر، و شادتر از همیشه خواهد ساخت. متاسفانه، گاهی این مرحله طولی نمی کشد و زمانی که گذشت ،زندگی کمی سخت تر می شود.

به زودی، مکالمات عاشقانه به مذاکرات خسته کننده و روتین تبدیل می شوند، و تمرکز اصلی بر شام و لباس هایتان خواهد بود اکثر جوانان عقیده دارند که رابطه آنها هرگز تغییر نخواهد کرد ، بسیاری از روابط از بین می روند زیرا حتی زوج های خوشبخت گاهی به طور ناخودآگاه از نظر احساسی از یکدیگر جدا می شوند.

روابطی که رشد می کنند هر چند شامل افرادی هستند که رویکرد متفاوت به امور دارند، اما شامل افرادی مصمم هستند که مکالمه طولانی، معنی دار و باز، با یکدیگر به جای بحث در مورد شام، خواهند داشت.

وقتی شروع به این گفتگوها نمودید، دو چیز را به یاد داشته باشید:

در مرحله اول، در زمان تمرکز نکنید، تمرکزتان بر شریک زندگی تان باشد ؛ ثانیا، خود را نسبت به شریک زندگیتان حساس بدانید، زیرا این امر به ایجاد اعتماد و اطمینان کمک می کند و او به شما نزدیک تر خواهد شد. در ادامه این بخش از نمناک 10 سوال که برای حفظ یک رابطه زناشویی خوشحال می توانید از شریک زندگی خود بپرسید، آمده است.

سوال پرسیدن از همسر

سوالاتی که زوج ها باید از یکدیگر بپرسند

سوالات مورد نیاز زوج های خوشبخت

1. سه نیاز اصلی تو با توجه به اولویتهایشان چیست و چگونه می توانم آنها را برآورده کنم؟

در مورد مهم ترین چیزهایی که در رابطه شما را خوشحال می کنند و در مورد راه هایی برای برآورده ساختن نیازهای خود با شریک زندگیتان صحبت و فکر کنید. انجام کارهایی که برای شریک زندگی شما مهم است قطعا رابطه تان را تقویت خواهد کرد.

2. بهترین و بدترین تجربیات دوران کودکی تو چیست؟

دانستن در مورد تجربیات دوران کودکی شریک زندگی شما می تواند به شما در درک آنچه که او را به عنوان یک بزرگسال شکل داده است کمک کند. این درک بهتر میتواند به شما در حل اختلافات کمک کند، که منجر به برقراری رابطه سالمتر میشود.

3. بهترین نکته ی در رابطه بودن، برای تو چیست؟

پاسخ به این سوال ناچیز است که باعث می شود رابطه شما رشد کند، از این رو، این سوال را بطور مکرر بپرسید.

4. کدام رابطه شما در میان دوستان و خانواده تان عاطفی تر است؟

گاهی اوقات زوج ها دشوار می توانند توضیح دهند که چه چیزی در رابطه می خواهند با این حال، شناخت از روابط زن و مرد و دیگران به شما کمک می کند تا به آنچه که می خواهید، واقف شوید و روی آن کار کنید.

5. آیا چیزی هست که من انجام می دهم و شما را می آزارد؟

اکثر زوج ها به این سوال به طور صحیح پاسخ نمی دهند، تا از تعارض جلوگیری کنند ؛ با این حال، مهم است که شریک زندگی شما در این باره نیز صادق باشد .

خوشبختی در زندگی

پرسش های لازم برای زوج های خوشبخت

6. آیا چیزی تو را ناراحت می کند که من از آن بیخبرم؟

شریک زندگی شما ممکن است مشکلات خود را با شما مطرح نکرده باشد تا از وارد آمدن فشار به شما جلوگیری کرده باشد. این که از مشکلات یکدیگر مطلع شوید تا بتوانید درک، حمایت و همدلی را به هم هدیه دهید، بسیار مهم است.

7. رویاهایت چیست؟ و چه چیزی باعث می شود که از رویاهای خود دست بکشی؟

پاسخ به این سوال ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. پرسیدن این سوال شما را از اهداف و خواسته های شریکتان آگاه می کند و می تواند به شما کمک کند تا به شما مشاوره داده شود و رابطه خود را تقویت کنید.

8. به نظرت در رابطه ، چه چیزی غیر قابل بخشش است و چرا؟

اغلب زوج ها در مورد آنچه که به آنها و ارتباط آنها آسیب می رساند کمتر صحبت می کنند. مهم است که عمیقا در مورد آنچه که شریک زندگیتان برای محافظت از رابطه میخواهد بیشتر صحبت کنید.

9. چرا و چه زمانی احساس می کنید بیشتر دوستت دارم؟

حیاتی است که شریک زندگیتان شما را از ویژگی ها و اخلاقیات مختلفی که دارید و وی از آن موارد حس خوبی دارد، آگاه کند و آنچه شما هر دو نیاز دارید برای تقویت رابطه خود و ادامه رابطه زناشویی این است که خوشحال باشید.

10. چگونه می توانیم رابطه جنسی مان را بهبود بخشیم؟

فقدان صمیمیت جسمی یکی از دلایل اصلی فاصله و قطع ارتباط در ازدواج است. به یاد داشته باشید هنگام صحبت کردن در رابطه با زناشویی، بدون نگرانی و خوش بین، و متمرکز بر آنچه که می خواهید و نیاز دارید باشید.

به یاد داشته باشید، یک رابطه شاد همیشه شامل حرکات عاشقانه بزرگ نیست، این چیزهای کوچک است که زوج ها را خوشحال می کنند و به رشد آنها کمک می کند.

خوشبختی در زندگی مشترک

پرسش و پاسخ برای موفقیت در زندگی زناشویی

10سوال مهم که برای خوشبختی در زندگی مشترک باید از هم بپرسید!

4.330
این مطلب مفید بود ؟264
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/آ
وبگردی