دلیل ابتلا به سنگ کلیه
بیماری سنگ کلیه علاوه بر دلایلی همچون ارثی بودن و داشتن فشار خون علت دیگری دارد که طبق گفته ی محققان خطر ابتلا به سنگ کلیه را تا دو برابر افزایش می دهد.

سنگ کلیه و هرآنچه که باید در مورد آن بدانید

 

حدود 7 درصد از زنان دنیا و 11 درصد از مردان در دنیا از مشکل سنگ کلیه رنج می برند و افراد مبتلا به خوبی درد سنگین و غیر قابل تحمل این مشکل را می شناسند و حتما برای رهایی از این درد طاقت فرسا انجام و دنبال کردن هر توصیه ای را ارزشمند می دانند چه بسا این توصیه ها به قیمت چشم پوشی از برخی لذت ها و خوشمزگی ها باشد که در این بخش به یکی از پرطرفدارترین آنها اشاره می کنیم.

 
نوشابه
 

تاثیر منفی نوشابه بر سنگ کلیه

 
 
نوشابه و سنگ کلیه
 این را به لیست مضرات مصرف نوشابه اضافه کنید که این نوشیدنی میتواند ریشه ایجاد سنگ کلیه باشد.
با مصرف نوشابه خود را معرض خطر بزرگی به خصوص در ناحیه کلیه ها قرار می دهید این نتیجه ی تحقیقات و مطالعاتی است که دانشگاه زنان بریگهام به ان دست یافته است. محققان بعد از بررسی و مطالعاتی در طول 16 سال برروی 194000 نفر به تاثیر منفی و افزایش دو برابر خطر ایجاد سنگ کلیه در بدن توسط نوشیدن نوشابه پی بردند. 
افرادی که هر روز به طور متوسط یک لیوان نوشابه مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که در هفته 1 لیوان نوشابه مصرف می کنند 23 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کلیه قرار دارند.
 همچنین افرادی که مستعد ابتلا به سنگ کلیه هستند هم چنین باید در مصرف مواد غذایی همانند گوشت قرمز و خوراکی های فرآوری شده و به طور کلی مواد غذایی که باعث افزایش فشار خون می شود با احتیاط عمل کنند.

علت اصلی سنگ کلیه

4.653
این مطلب مفید بود ؟494
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : نمناک /ن
وبگردی