رغد دختر صدام

ادعای عجیب و افشاگری دختر صدام

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1396کد مطلب : 64178زمان مطالعه : 2 دقیقه
دختر بزرگ صدام حسین مدعی شد که در دولت پدرش هیچ گونه منصبی نداشته است و از سال 2003 که از کشور خارج شده دیگر به عراق بازنگشته است.

ادعای عجیب دختر صدام

«رغد»، دختر بزرگ صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق که نامش در فهرست مهم ترین افراد تحت تعقیب دولت عراق ثبت شده است پس از سالها سکوتش را شکست.

رغد در مصاحبه تلفنی با العربیه در واکنش به درج شدن نامش در لیست افراد تحت تعقیب دولت عراق گفت:«در زمانی که عراق از اشغال رنج می برد آنها هیچ کار دیگری جز پرداختن به من ندارند!»

وی افزوده است که در دولت پدرش هیچ گونه منصبی نداشته است و از سال 2003 که از کشور خارج شده دیگر به عراق بازنگشته است.

رغد

افشاگری جدید دختر صدام

رغد به اتفاق خواهرش رعنا و فرزندانشان در تابستان سال 2003 به اردن گریختند و اکنون در این کشور بسر می برند.

دختر ارشد صدام حسین همچنین گفته است که روزی از تمام کسانی که او را مورد آزار و اذیت قرار داده اند، شکایت خواهد کرد.

دولت اردن تاکنون به درخواست دولت عراق برای استرداد وی پاسخ منفی داده است.اردن گفته است که استرداد او در مغایرت با سنت میهمان نوازی عربی است.

رغد این سوال را مطرح کرد چگونه افراد در حالی که از زندگی خود راضی هستند، می توانند «گماشته» باشند؟ ما اکنون در جهانی قانونی زندگی می کنیم و قانون جنگل حکم فرما نیست.

وی افزود:«معتقدم فرد و افرادی که این لیست ها را منتشر کرده اند و نامم را در آن گنجانده اند، افرادی قانون مدار نیستند و در جنگل زندگی می کنند. این اقدام نقض فاحش قوانین عراق است.»

فهرستی که دولت عراق تحت عنوان افراد تحت تعقیب منتشر کرده شامل 60 نفر از مظنونان عضویت در گروه داعش، القاعده و حزب بعث عراق است.

چرا نام رهبر داعش درمیان افراد تحت تعقیب دولت عراق قرار ندارد؟

ژنرال صادق فرج عبدالرحمان گفت:«حدود 400 فرد به اتهام های مختلف ازجمله تروریسم، فساد و جرائم کیفری تحت تعقیب دادگاه عراق قرار دارند و تاکنون حدود 60 نفر از آن ها استرداد شده اند و در این راستا اطلاعیه های اینترپل درباره استرداد این افراد در میان 192 کشور عضو توزیع شده است.»

وی افزود:«بسیاری از این اسامی پیشتر نیز در فهرست افراد تحت تعقیب دولت عراق قرار داشتند ولی طبق قوانین اینترپل این فهرست باید هر پنج سال یک بار بررسی و منتشر شود.»

ابوبک بغدادی

رئیس پلیس اینترپل عراق درباره قرار نداشتن نام ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش در این فهرست، گفت:«بغدادی تحت تعقیب دولت عراق قرار دارد و پیشتر نیز اطلاعیه آن منتشر شده بود و نیازی به انتشار مجدد نبود. البته بغدادی علاوه بر دادگاه عراق، از سوی مجامع بین المللی نیز تحت تعقیب قرار دارد.»

دولت عراق شب گذشته (یکشنبه) فهرست افراد تحت تعقیب دولت مرکزی را صادر کرد که در میان اسامی نام رغد صدام، دختر دیکتاتور سابق عراقی نیز مشاهده می شود.

ادعای عجیب و افشاگری دختر صدام

3.560
این مطلب مفید بود ؟4218
برگرفته از خبرگزاری برنا - خبرونه - / ل
وبگردی