فایده زردچوبه
از فایده زردچوبه تا به حال بسیار گفته شده است. اما تا به حال شاید توجهی به اینکه این ادویه را به چه ادویه دیگری اضافه کنیم، پرخاصیت تر می شود، نکرده باشیم.

چیزهایی که باید در مورد فایده زردچوبه بدانید 

ادویه زردچوبه که ادویه زرد طلایی هندوستان شناخته شده است برای سلامت جسم در سرتا سر جهان یک داروی شناخته شده است. با توجه به خواص قوی آن و بسیاری از مزایای بهداشتی آن، جای تعجب نیست که از آن به عنوان یک منبع غذایی فوق العاده نام برد چرا که فایده زردچوبه تنها در یک بخش به عنوان مثال تغذیه خلاصه نمی شود و در زیبایی و درمان هم موثر است.

زردچوبه حاوی کورکو مین یک ترکیب قدرتمندی می باشد که ادویه را به رنگ زرد تبدیل می کند و تقریبا تمام خواص دارویی آن می باشد. با توجه به تحقیق انجام شده توسط پایگاه داده کتابشانسی ملی مد لاین این ادویه قدرتمند را مورد بررسی قرار داده اند و گفته شد که این ادویه 600 مزایای بالقوه دارد.

زردچوبه

به همین دلیل است که متخصصان سلامت و متخصصان تغذیه به شدت توصیه می کنند که این ادویه مفید را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا سلامت کلی شما را بهبود دهید. با این وجود، قبل از اینکه از این ادویه استفاده کنید مطالب زیر را بخوانید.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، کورکوبین یک ترکیب فعال است که یکی از خواص شگفت انگیز زردچوبه می باشد. با این حال، این ترکیب به آسانی قابل دسترس نمی باشد. به همین دلیل شما باید نحوه افزایش جذب آن توسط بدن را یاد بگیرید. علاوه بر این نتایج مطالعات حیوانی و بالینی نشان می دهد که غلظلت کورکوبین در ادرار، بافت های محیطی و پلاسمای خون بدون توجه به دوز آن بسیار بی اهمیت است.

فواید زردچوبه

فایده زردچوبه وقتی با نوعی ادویه ترکیب شود بیشتر می شود

برای افزایش فواید زردچوبه البته به صورت طبیعی توصیه می شود که مطالب ادامه را بخوانید.

زردچوبه و چربی های طبیعی

مواد مغذی محلول در چربی های طبیعی به بدن جذب می شوند که آنها را برای آینده نگه می دارند و در بدن ذخیره می شوند. زردچوبه به گروهی از مواد محلول در چربی ها تعلق دارند به این معنی که شما باید آنرا با چربی های سالم ترکیب کنید تا جذب آن افزایش یابد.

زردچوبه و فلفل سیاه

زردچوبه و فلفل سیاه به خودی خود یک داروی طبیعی می باشد و فلفل سیاه به کمک پیرین همراه با ترکیب قدرتمند زردچوبه عملکرد زردچوبه در بدن کمک بسزایی می کند. پیشنهاد می کنیم آنرا با روغن زیتون و روغن نارگیل مخلوط کنید. به این ترتیب کورکوبین زردچوبه به طور مستقیم در جریان خون از طریق سیستم لنفاوی جذب می شود.

مصرف زردچوبه

علاوه برا این دکتر نیز گفت :این بسیار مهم است زیرا کورکوبین کمتر در معرض آنزیم های متابولیسمی قرار دارد و در خرم آزاد باقی می ماند و اجازه می دهد در بدن بیشتر بماند. با توجه به تحقیقات، ممکن است که گرما 12 برابر حلالیت کورکوبین را افزایش دهد که می تواند زیست پذیری آنرا در بدن افزایش دهد.

طبق گفته دکتر سوقومار ماده موثر و مهم داخل زردچوبه که کورکوبین می باشد. علی رغم قدرت آن بدون کمک بدن به راحتی جذب بدن نمی شود. توصیه می شود در غذاهایتان نصف قاشق چایخوری استفاده کنید.

زردچوبه را با چی بخوریم فایده بیشتری داره؟

3.7139
این مطلب مفید بود ؟10336
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب/ف.ن
برچسب : زردچوبه
وبگردی