افراد چاق

مغز افراد چاق یک چیز کم دارد!

تاریخ انتشار : 23 تیر 1395کد مطلب : 33468تعداد نظرات : 1 نظر
فکر می کنید افراد چاق باهوش ترند یا قدرت مغز در آنها کمتر است ؟ مطالعات جدید روی سیستم و شبکه های مغز افراد مبتلا به اضافه وزن واقعیت جالبی را ثابت کرد.

هوش افراد چاق بیشتر است یا افراد لاغر؟

تا به حال به این فکر کرده اید که افراد چاق باهوش ترند یا افراد لاغر ؟ افرادی که وزن بیشتری دارند در انتخاب خوراکی و مواد غذایی خود بیشتر اشتباه می کنند ، شاید سلول های خاکستری مغز آنها کمتر و ضعیف تر کار می کند. 

چرا هوش افراد چاق کمتر است؟

به گزارش دیلی میل؛ تحقیقات و مطالعات جدید دانشمندان ثابت کرد که هوش و توانایی مغز افراد چاق نسبت به افرادی که تناسب اندام و وزن متناسب دارند کمتر است . زن و مردهایی که اضافه وزن دارند ماده سفید و خاکستری مغزشان کمتر است ، همچنین این دسته از افراد توانایی پردازش متغییری دارند .یافته های محققان به نوعی علت این ضعف در مغز افراد چاق را روشن می کند و همانطور که می توان حدس زد داشتن یک رژیم غذایی نامناسب اصلی ترین عامل در کاهش توانایی پردازش و فعالیت های نرمال در مغز می باشد. این نظریه با مطالعات دقیق روی گروهی از افراد در پروسه کاهش وزن به نوعی ثابت شد .

مغز افراد چاق

تفاوت مغز افراد چاق و افراد لاغر با وزن متناسب

کاهش ماده سفید مغز در افراد چاق

پزشکان بر روی 32 مرد و زن بالغ مطالعات را انجام دادند . در این بررسی ها تاثیر وضعیت وزن بدن روی سیستم عصبی ، پردازش و کنترل در سیستم مغز و... مورد بررسی قرار گرفت به این ترتیب که اندازه گیری دقیق روی شاخص توده بدن یا همان میزان چاقی افراد با تفاوت و تغییرات در مغز مورد بررسی قرار گرفت. دکتر " چس فیگلی " استاد دانشگاه مانیتوبا در رابطه با یک سری اسکن و بررسی های دقیق مغزی روی این افراد گفت :ما تمام تغییرات در شبکه چیپده مغز را مورد بررسی قرار دادیم و به یک تفاوت در salience network برخوردیم. Salience network بخشی در قشر مخ است که عملکردی مشابه با سوئیچ شبکه و یا برج مراقبت پرواز را برعهده دارد. نقش این بخش از مغز انسان این است که تشخیص می دهد چه چیزی در آن لحظه مهم است و باعث می شود که اندام های بدن بر روی انجام آن فعالیت خاص متمرکز شوند.

پیش از این مطالعات نشان داده بود که ماده سفید موجود در مغز افراد چاق نرمال است ولی در این تحقیقات به طرز کاملا واضحی مشاهده شد که نسبت ماده خاکستری افرادی که BMI یا شاخص حجم بدنی بالاتری دارند نسبت به ماده سفید مغزشان بیشتر است. توجه در تصاویر شبکه های مغز در این افراد این ناهماهنگی را به وضوح نشان داد و ما دریافتیم که این تغییرات رابطه مستقیم با اضافه وزن دارد چرا که افراد چاق به دلیل داشتن ماده سفید کمتری در مغزشان در کنترل تغذیه و داشتن سبک زندگی سالم ضعیف تر عمل می کنند. در نهایت وجود کمتری از ماده سفید در مغز افراد چاق نشان می دهد که هوش آنها درصد پایین تری نسبت به افراد متناسب دارد.

افراد چاق ، افراد چاق باهوش ترند یا افراد لاغر

3.214
این مطلب مفید بود ؟95
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن
برچسب : سلامت مغز
1 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1397-07-22
به هیچ عنوان قبول ندارم یکی از دوستام چاقه ولی باهوش ترین فردیه که تا بحال دیدم
82
وبگردی