شستن بالش

نحوه شستن بالش در لباسشویی

کد مطلب : 24938زمان مطالعه : 2 دقیقه
انواع بالش هایی که برای خوابیدن به آنها نیاز دارید را چگونه شستشو داده و مرتب می کنید.بهترین روش شستن بالش ها که آسیبی به آنها نمی زند را در این بخش خواهید خواند.

چگونگی شستن بالش 

بالش هایی که برای خوابیدن چند ساعته به زیر سر ی گذارید مانند لباسهایتان نیاز به مرتب کردن و شستشو دارد.مثلا زمانی که سرما خورده و مدام در حال استراحت هستید پس از گذراندن دوره درمان بهتر است برای حفظ سلامتی خود بالش ها را نیز شسته و ضدعفونی کنید.

علاوه بر این بعضی افراد ممکن است هنگام خواب آبِ دهان بریزند و این امر نهایتا منجر به یک لکه روی بالش و یک بوی ناخوشایند خواهد شد. تصور کنید دفعه بعدی که شما برای خوابیدن سرتان را روی یک بالش تمیز و خوش بو می گذارید چقدر خوشایند خواهد بود. 

1 . ابتدا برای اطمینان از قابل شست شو بودن بالش تان، برچسب آن را بخوانید.
2 . تمام درز های آن را بررسی کنید و اگر دوخت آن باز شده بود آن را ترمیم کنید، شستشو می تواند موجب پاره گی بیشتر و خالی شدن و محتویات بالش شما شود و ماشین لباس شویی شما را تبدیل به یک ظرف غذای وحشتناک کند!
 
روش شستن بالش

آموزش شستن بالش

 
3 . ماشین لباس شویی را تا نیمه با آب گرم پر کنید و سپس مایع شوینده را به آن اضافه کنید. سیکلِ شستشوی ماشین را فعال کنید و اجازه دهید که 3 دقیقه یا تا زمانی که مایع شوینده با آب ترکیب شود کار کند.
 
روش شستن بالش

شستن بالش در ماشین لباسشویی

 
4 . هر یک از دو بالش را به منظور حفظ تعادل ماشین لباس شویی در دو سمت مخالف قرار دهید. اگر قصد شستن فقط یک بالش را دارید، بوسیله حوله یا پُتو های کوچک تعادل ایجاد کنید.
5 . ماشین لباس شویی را تا جایی که بالش ها زیر آب بروند و بتوانند به آسانی حرکت کنند پر کنید. برای اینکه هوای درون بالش ها خالی شود آن ها را به درون آب فشار دهید.
6 . ماشین لباس شویی را با دور ملایم فعال کنید و به آن اجازه دهید تا مدت 4 الی 8 دقیقه به شستشو ادامه دهد.
بالش های فومی را در هوای خشک قرار دهید، بالش های فومی می توانند درون خشک کن بدون حرارت خشک شوند.
بالش ها را در حین فرآیند خشک شدن همواره بررسی کنید و به منظور حفظ شکل آن ها را نرم کنید.
حتی با وجود یک لایه محافظ باز هم بالش شما باید بعضی اوقات شسته شود.
بالش های که با کُرک و پَر ساخته شده اند ممکن است نیاز به شست و شوی حرفه ای داشته باشند، لطفا برچسب آن ها را بخوانید. 

 

نحوه شستن بالش در لباسشویی

2.912
این مطلب مفید بود ؟75
برگرفته از چگونه-/ف
وبگردی