پیش بینی بارش برف

اخطاریه هواشناسی درباره بارش سنگین باران و برف

تاریخ انتشار : 27 آبان 1398کد مطلب : 46453زمان مطالعه : 3 دقیقه
بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی بارش شدید باران و برف از امروز (دوشنبه 27 آبان ماه) تا ( چهارشنبه 29 آبان ماه) پیش بینی می شود.

پیش بینی بارش سنگین برف و باران

ایسنا: سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای ضمن اشاره به بارش سنگین باران و برف در کشور تا دو روز آینده نسبت به بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال رخداد سیلاب هشدار داد. 

امروز (27 آبان ماه) در خلیج فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بارش حداکثر بین 40 تا 70 میلیمتر، در نیمه غربی و جنوب فارس، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، گیلان و جنوب اصفهان حداکثر بین 30 تا 50 میلیمتر و شمال زنجان و جنوب شرق اردبیل حداکثر بین 20 تا 30 میلیمتر پیش بینی می شود. 

فردا (28 آبان ماه) بارش در خلیج فارس، بوشهر، غرب و جنوب فارس حداکثر بین 40 تا 60 میلیمتر، گیلان و مازندران حداکثر بین30 تا 50 میلیمتر، در هرمزگان، شمال زنجان و جنوب شرق اردبیل حداکثر بین 20 تا 30 میلیمتر و در تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، سمنان، شمال یزد حداکثر بین 15 تا 25 میلیمتررخ می دهد. 

چهارشنبه ( 29 آبان ماه) بارش در مازندران حداکثر بین40 تا60 میلیمتر، گلستان حداکثر بین 30 تا 45 میلیمتر، در هرمزگان، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان حداکثر بین 20 تا 30 میلیمتر و در سمنان، یزد، کرمان، غرب خراسان رضوی حداکثر بین 15 تا 20 میلیمتر پیش بینی می شود.

بر اثر بارش های پاییزه آبگرفتگی معابر، بالا آمدن آب رودخانه ها و احتمال رخداد سیلاب، لغزندگی جاده ها، مه آلودگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی پابل پیش بینی است. از این رو مردم هنگام تردد احتیاط کنند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند. 

سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:امروز (27 آبان ماه) بارش باران و در ارتفاعات بارش برف برای استان های گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان، بارش باران و برف برای استان های اردبیل، زنجان، کردستان، نیمه شرقی لرستان، مرکزی، همدان، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، یزد و ارتفاعات شمال فارس و رگبار و رعد وبرق برای استان های خوزستان، بوشهر، فارس، غرب هرمزگان و خلیج فارس پیش بینی می شود. 

فردا (28 آبان ماه) بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان و بارش باران و برف در شرق لرستان، مرکزی، قزوین، تهران، البرز، سمنان، قم، اصفهان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی خراسان رضوی، جنوب خراسان شمالی، غرب خراسان جنوبی، یزد و ارتفاعات استان های فارس و کرمان و رگبار و رعد وبرق در استانهای:بوشهر، فارس، نیمه غربی کرمان، برخی نقاط هرمزگان، خلیج فارس و تنگه هرمز رخ می دهد. 

چهارشنبه (29 آبان ماه) بارش باران و در ارتفاعات بارش برف برای شرق گیلان، گلستان و مازندران و بارش باران و برف در سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، کرمان و یزد، شمال فارس، تهران، قم و رگبار و رعد وبرق برای هرمزگان، سیستان و بلوچستان، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان پیش بینی می شود. 

پنج شنبه (30 آبان ماه) بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان های گیلان، مازندران و گلستان، بارش باران و برف در استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان و رگبار و رعد وبرق در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و دریای عمان و جمعه (اول آذرماه) بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان های گیلان، مازندران، گلستان، بخش هایی از خراسان شمالی و اردبیل رخ می دهد.

انتهای پیام/م

پیش بینی هواشناسی از بارش سنگین برف و باران

51
این مطلب مفید بود ؟01
وبگردی