وزش باد شدید

وزش باد شدید در مناطق شرقی کشور

تاریخ انتشار : 20 مهر 1399کد مطلب : 58158زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

میزان:کبری رفیعی در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت:این هفته بیشتر مناطق کشور جوی آرام دارند، اما در شهر های صنعتی و پر جمعیت انتظار غبار صبحگاهی را داریم.

وی ضمن اشاره به اینکه از نظر شرایط دمایی مناطق شرق و شمال شرق کشور امروز و فردا با کاهش نسبی دما همراه هستند. ادامه داد:از امروز تا پایان هفته در دیگر نقاط کشور افزایش نسبی دما حدود یک تا دو درجه را داریم.

این کارشناس هواشناسی بیان کرد:طی 3 روز آینده در مناطقی از استان های خراسان جنوبی، شرق کرمان و هرمزگان و همچنین سیستان وبلوچستان وزش باد شدید پیش بینی می شود و احتمال خیزش گرد وخاک در این مناطق وجود دارد.

رفیعی افزود:از بعد از ظهر فردا دوشنبه و طی روز سه شنبه دریای عمان و تنگه هرمز با توجه به وزش باد شدید که در این مناطق وجود دارد، مواج و متلاطم است.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت توضیح داد:آسمان تهران امروز صرف تا کمی ابری است و گاهی ورزش باد در آن رخ می دهد و حداکثر دما امروز در این شهر به 21 درجه بالای صفر می رسد و حداقل دمای امروز مهرآباد 11 درجه سانتی گراد است و پیش بینی می شود فردا هم همین حداقل دما را در پایتخت تجربه کنیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد:از بین مراکز استان ها سردترین مرکز استان امروز شهرکرد گزارش شده که حداقل دما در این شهر یک درجه زیر صفر است و دمای بجنورد هم به صفر رسیده و شهر های بیرجند، همدان، مشهد و زنجان دمای یک درجه بالای صفر را داشتند.

رفیعی اضافه کرد:گرمترین مراکز استان دیروز بندرعباس با حداکثر دمای 37 درجه بالای صفر و بعد از آن اهواز با دمای 36 درجه سانتی گراد بوده اند.

انتهای پیام/م

وزش باد شدید در مناطق شرقی کشور

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی