پوست های آفتاب سوخته
اگر مدتی طولانی در معرض آفتاب قرار گرفته اید و پوستتان ملتهب شده است از این ماسک های مفید برای درمان پوست های آفتاب سوخته بهره کافی ببرید.

چند ماسک عالی برای درمان پوست های آفتاب سوخته

قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند باعث بروز مشکلاتی در پوست، مثل آفتاب سوختگی شود که بسیار خطرناک است. در این مقاله ماسک های مناسب برای بهبود پوست های آفتاب سوخته ارائه شده است .

5ماسک فوق العاده برای درمان پوست های آفتاب سوخته

اگر مدتی طولانی در معرض آفتاب قرار گرفته اید و پوستتان ملتهب شده است، برای تسکین و احساس خنکی ماسک های زیر را امتحان کنید .
1 ماسک ماست
این ماسک تسکین دهنده پوست های حساس و ملتهب است. یک پیمانه ماست ساده را روی پوست خشک و تمیز بمالید. 20-15 دقیقه صبر کنید و صورت خود را با آب گرم بشویید. اسید لاکتیک ماست به تسکین پوست و رفع التهاب آن کمک می کند .در صورتی که مدتی طولانی در آفتاب بوده اید، 2 قاشق چای خوری آلوئه ورا برای احساس خنکی بیش تر به ماست اضافه کنید .
2 ماسک کدوحلوایی
2 قاشق چای خوری پوره کدوحلوایی را با 2 قاشق چای خوری عسل و ¼ قاشق چای خوری خامه سفت که خوب هم زده اید، مخلوط کنید. مواد را به صورت خمیری سفت روی پوست خشک و تمیز بمالید. قبل از شستن با آب گرم، 10 دقیقه صبر کنید .ویتامین آ کدوحلوایی خاصیت درمانی داشته و به بهبود بافت و پوست تحریک شده کمک می کند .

پوست های آفتاب سوخته

کدو حلوایی یک ماسک مفید برای پوست های آفتاب سوخته

سه ماسک دیگر برای درمان آفتاب سوختگی

آلوئه ورا و خیار

ترکیب آلوئه ورا و خیار نیز در درمان آفتاب سوختگی بسیار موثر است . ابتدا یک چهارم یک خیار را بدون اینکه آن را پوست بگیرید، حلقه حلقه نمایید؛ زیرا پوست خیار حاوی ویتامین آ بوده و روند بهبود را افزایش می دهد . سپس، حلقه های خیار را کاملا رنده کرده و در یک کاسه بریزید. در مرحله بعد، به خیار رنده شده چهار قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا بیفزایید .سپس، یک قاشق غذاخوری روغن ویتامین E به مواد حاصل اضافه کرده و آن را کاملا هم بزنید . در انتها، ماسک ایجاد شده را به محل آفتاب سوختگی بزنید .

بهتر است روی یک حوله و در مسیر باد پنکه دراز کشیده و به مدت 20 دقیقه، پوست صدمه دیده را به حال خود رها سازید تا مواد درمان کننده ماسک کاملا توسط پوست آسیب دیده جذب شود . در آخر، محل سوختگی را با آب سرد شسته و به آرامی خشک کنید .

پوست های آفتاب سوخته

آلوئه ورا و خیار یک ماسک مفید برای پوست های آفتاب سوخته

جوش شیرین یا نشاسته ذرت

مقداری جوش شیرین یا نشاسته ذرت را با آب مخلوط کرده تا خمیر صاف و یکدستی حاصل شود . سپس خمیر را روی مناطق آفتاب سوخته پوست، قرار دهید. سرعت درمان با این ماسک بالا می رود .

عسل  

تحقیقات نشان می دهد که عسل دارای خواص درمانی متعددی بوده و از آنتی بیوتیک ها بهتر عمل می کند. عسل می تواند تورم و التهاب را کاهش داده و درد را حداقل سازد . بنابراین، می توان از این ماده چسبناک برای درمان موضعی پوست آفتاب سوخته، استفاده کرد .

ماسک های مفید برای پوست های آفتاب سوخته

4.244
این مطلب مفید بود ؟377
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از دکتر سلام / سلامت نیوز / ف
وبگردی