چیدمان اصولی آشپزخانه
اگر می خواهید یک آشپزخانه شیک و زیبا با چیدمان اصولی و صحیح داشته باشید باید نکات مهم دکوراسیون آشپزخانه را با نظر طراحان دنبال کنید.

نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان اصولی آشپزخانه از نظر طراحان برجسته

اگر اندازه، شکل یا سبک آشپزخانه شما هیچ شباهتی به آشپزخانه روییاییتان ندارد، زمان آن است که به طراحان مراجعه کنید.گاهی اوقات یک طراح آشپزخانه خوب می تواند ساختاری را پیشنهاد کند که فضای بهتری ایجاد می کند، اما برای هر چیزی که فراتر از واحدها و چیدمان باشد، شما می توانید از کمک های اضافی بهره مند شوید.

زیباترین آشپزخانه ها با جزیره ای فوق العاده، انتقال یکپارچه و صندلی های نرم و هماهنگ، به ندرت کار تنها یک استعداد طراحی است. آن ها معمولاً توسط یک تیم طراح آشپزخانه، معمار و طراح داخلی ایجاد می شوند که به دنبال ایجاد سقف، دیوارها و سطوح مختصات، رنگ ها و نکات نهایی هستند.

در دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان وسایل آن باید دقت کنید تا از تمام فضا درست استفاده کنید و به تمام وسایل به راحتی دسترسی داشته باشید. این بخش از دنیای مد نمناک از زاویه ای متفاوت به دکوراسیون و چیدمان اصولی آشپزخانه پرداخته ایم و نکاتی را از زبان طراحان گفته ایم که کمتر به آن توجه می شود.

چیدمان اصولی آشپزخانه

نکاتی در مورد چیدمان اصولی آشپزخانه

به آشپزخانه تان شکل و شخصیت بدهید:

لوازم جانبی به خصوص لوازم قدیمی زیبا را اضافه کنید تا حس خوبی به آشپزخانه تان بدهد.ایده دیگر این است که صندلی های آشپزخانه را با رنگ روشن و یک چاپ هندسی که پشت صندلی قرار دارد، مزین کنید.

ایجاد یک فضای سازمان یافته:

سازمان دهی خوب، کلید داشتن یک آشپزخانه زیبا و مناسب است. اگر آشپزخانه شما درست باشد، همه چیز خوب خواهد شد، زیرا آشپزخانه قلب خانه است.

فضای آشپزخانه

چیدمان اصولی آشپزخانه زیبا و شیک

نکات مهم برای چیدمان اصولی آشپزخانه

1. هوا داخل آشپزخانه را مدیریت کنید:

هودهای آشپزخانه معمولاً بهترین راهکار در این زمینه هستند که می توانند علاوه بر تمیز نمودن هوا، دود و چربی غذاها را نیز به خود جذب کرده و از آلوده شدن سطوح آشپزخانه جلوگیری کنند.

2.ادویه و روغن را در کابینت دم دست بگذارید:

یکی از ویژگی های آشپزخانه خوب این است که مواد غذایی و ادویه ها زمانی که آشپزی می کنید، در دسترس باشند. بهترین حالت این است که در نزدیکی اجاق گاز کابینتی را برای نگهداری ادویه، روغن و مواد افزودنی در نظر بگیرید.

3.در صورت داشتن آشپزخانه کوچک از لبه های پنجره ها استفاده کنید:

اگر برای چیدمان وسایلی که مایلید در دسترس باشند، فضا کم آوردید می توانید روی پنجره هایتان حساب کنید. شما می توانید از لبه پنجره ها لوازم کوچک و تزئینی بچینید، آویزان کردن قابلمه و یا ماهیتابه جلوی پنجره آشپزخانه هم ممکن است که باعث صرفه جویی در استفاده از فضای آشپزخانه می شود. اگر بهگل و گیاه در آشپزخانه علاقه دارید، می توانید از لبه پنجره آشپزخانه برای این کار استفاده کنید که گیاه نیز بتواند از نور کافی برخوردار باشد.

وسایل آشپزخانه

چیدمان اصولی لوازم آشپزخانه

4.وسایل را گوشه نگذارید:

برای درست کردن درها و لوازم خانگی کارکردی، برنامه ریزی فضای باز و بسته شدن درها و جهت چرخش در آشپزخانه تان را برنامه ریزی کنید. لوازم را از گوشه ها دور نگه دارید.

5. ارتفاع مناسب را برای مایکروویو پیدا کنید:

ارتفاع و مکان صحیح برای یک فر میکروویو بسته به آشپز یا آشپزخانه ها متفاوت است. برای بزرگسالان، 10 سانت بالاتر از سطح کانتر یک ارتفاع خوب برای مایکروویو است. برای کودکان، یک چیدمان پایین ترمی تواند ایمن تر و مناسب تر باشد.

6. عملکرد جزیره را تعیین کنید:

وقتی نوبت به جزایر آشپزخانه می رسد، نوع عملکرد مهم است. اگر می خواهید در جزایر آشپزخانه آشپزی کنید و غذا بخورید، فضای کافی را برنامه ریزی کنید تا به طور ایمن از فضای غذاخوری جدا شود.

چیدمان صحیح آشپزخانه

چیدمان دکوراسیون داخلی آشپزخانه

توصیه هایی برای چیدمان اصولی آشپزخانه

7. فضای ورودی را درست برنامه ریزی کنید:

هنگام طراحی آشپزخانه 10 سانت از کانتر را در هر طرف اجاق گاز و یخچال خالی بگذارید. فضا در نزدیکی مایکروویو نیز مهم است که خالی باشد.

8.هر چیزی را در جای مناسب خود قرار دهید:

هر چیز را در جایی نگه دارید که از آن استفاده می کنید. قابلمه و ماهیتابه ها بهتر است در نزدیکی محدوده ی آشپزی نگه دارید. کاسه هایی که برای مخلوط کردن غذا از آن استفاده می کنید را نزدیک مکان آماده کردن مواد غذایی بگذارید. بشقاب، لیوان و ظروف لب تخت در نزدیکی ماشین ظرف شویی باشند.

9.از ظروف شیشه ای استفاده کنید:

وسایل کوچک آشپزخانه را در کابینت نگهداری کنید. در صورت امکان، از قوطی هایی استفاده کنید که داخل آن دیده شود و دارای برچسبی باشد که خواندن و پیدا کردنشان آسان است.

ظروف آشپزخانه

اصول چیدمان وسایل آشپزخانه در کابینت ها

10. مرتب کردن محدوده:

یک قفسه در کنار یا پشت اجاق قرار دهید تا روغن های طبخ غذا، لوازم آشپزخانه و ادویه را دم دست نگه دارید. قلاب S شکلی را بالای ظرفشویی آویزان کنید تا لیوان ها را به راحتی خشک کند و در دسترستان باشد.

11. در هنگام نگه داشتن چاقو دقت داشته باشید:

چاقوها را روی یک نوار مغناطیسی که به شیر آب نزدیک است، قرار دهید. این کار پیدا کردن چاقو درست برای یک آشپزی خوب را آسان می کند و آیتم های خطرناک را از دسترس دور نگه می دارد.

12. بازیافت را آسان کنید:

از یک کابینت با جاهای جداگانه برای شیشه، پلاستیک و فلز استفاده کنید. یک کشوی یدکی می تواند وسایل قدیمیتان را نگه دارد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

چیدمان اصولی آشپزخانه مرتب و زیبا

چیدمان اصولی آشپزخانه باید چگونه باشد؟

13. کار کودکانتان را سریعتر کنید:

غذاهای مورد علاقه کودکان و اسنک ها را در قفسه هایی قرار دهید که می توانند به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند.

14. یک مرکز پیام در نظر بگیرید:

یک مرکز پیام را در نزدیکی تلفن آشپزخانه ایجاد کنید. یک تخته بولتن، گچی، یا وایت برد را روی دیوار قرار دهید، و یک تقویم، دفتر یادداشت، و لوازم آشپزخانه در یک کشو در آن نزدیکی نگه داری کنید.

15. پریز برق:

چندین خروجی برای برق را در امتداد آشپزخانه و اجاقتان نصب کنید تا در هر جایی که به آن نیاز دارید از برق استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه شیک

دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن

16. زمان تمیز کردن را کاهش دهید:

تصمیمات طراحی دقیق، تمیز کردن آشپزخانه را آسان تر می کنند. قفسه های شیشه ای دارای پیزهایی هستند که قفسه های سیمی از آن عبور می کنند. زیاد نگران سینک نباشید. مدل مات را انتخاب کنید که نیاز به برق انداختن ندارند.

17. استفاده از رنگ های روشن در یک آشپزخانه کوچک:

طرح های رنگ تیره فضای کوچک را کوچکتر می کنند. از رنگ های روشن در کابینت آشپزخانه و نور طبیعی برای توسعه بصری یک اتاق کوچک استفاده کنید.

18. یک نقطه مرکزی پیدا کنید:

کاشی های آب رنگی، فانتزی، سرپوش بزرگ، قفسه های روشن آشپزخانه، و الگوهای شلوغ، چشم اندازهای زیادی می گیرند که نگاه ها را به خودشان جلب می کنند. یک نقطه کانونی در طراحی آشپزخانه خود را انتخاب کرده و آن ناحیه را با چند تغییر جزئی، آرام تر کامل کنید.

چیدن وسایل آشپزخانه

بهترین روش چیدن وسایل آشپزخانه

چیدمان اصولی آشپزخانه از نظر طراحان

19. جاهای نگهداری مناسب بیابید:

بزرگ ترین اشتباهی که مردم در مرحله برنامه ریزی مرتکب می شوند، این است که مکان ذخیره سازی کافی را طراحی نمی کنند. کابینت های سرپوشیده ای که نزدیک سقف قرار دارند را تا جایی که خالی دارند، پر کنید.

چنانچه در بخش دنیای مد نمناک اشاره کرده ایم برای دسترسی راحت تر به قابلمه ها و تابه ها، کشویی های عمیق را در نظر بگیرید که جای ذخیره سازی کافی برای وسایلتان دارد به جای اینکه وسایلتان را روی کانتر قرار دهید.

20. نور مناسبی را در نظر بگیرید:

برخلاف اتاق های دیگر خانه، روشنایی بالای سر در آشپزخانه ناکافی است. شما به نوری نیاز دارید که در مقابل شما قرار گیرد. نور زیر کابینت های بالایی هم خوب هستند، چون آن ها مستقیماً روی کانتر را روشن می کنند.

نور آشپزخانه

نور مناسب در دکوراسیون آشپزخانه

21. در نظر گرفتن فضا و سطح متناسب:

هیچ چیزی به اندازه فاصله زیاد کانترها مهم نیست. سطحی را انتخاب کنید که برای کار کردن و مراقبت آسان است. اما به خاطر داشته باشید که دوغاب بین کاشی ها سخت باشد و فولاد ضد زنگ به آسانی خراش نخورد.

22. تلاش برای حفظ ایمنی:

آشپزخانه تان تا جایی که ممکن است باید امن و خانوادگی باشد. همچنین عناصر آگاه ایمنی را به عنوان کابینت های گرد, کفپوش غیز لیز و اجاق مقاوم در برابر لغزش در نظر بگیرید.

 

دکوراسیون و چیدمان اصولی آشپزخانه با نکات متفاوت طراحان

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : bhg / rd / idealhome / بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی