کاهش دمای هوا

دمای هوا کاهش می یابد

تاریخ انتشار : 15 دی 1399کد مطلب : 62067زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

میزان: فریبا گودرزی درخصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت:برای این هفته همچنان در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش بینی می شود و هوای شهر های صنعتی و پر جمعیت از جمله تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، تبریز و مشهد غبارآلود است و انتظار می رود با توجه به وزش باد امروز اندکی از میزان غلظت آلاینده های هوا کاسته شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از اواخر وقت امشب تا پایان هفته شرایط آلودگی هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها است، افزود:امروز با شمالی شدن جریانات هوا بر روی دریای خزر، برای استا ن های واقع در سواحل شمالی و همچنین به تدریج از بعد از ظهر برای خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه در مناطق کوهستانی بارش برف رخ می دهد و احتمال کولاک وجود دارد، ادامه داد:فردا سه شنبه برای استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و شمال رضوی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می شود و امروز بعد از ظهر درجنوب بوشهر رگبار، رعد وبرق و بارش پراکنده رخ می دهد.

گودرزی با اشاره به اینکه از امروز تا چهارشنبه دمای هوا در مناطق شمال شرق کشور 6 تا 10 درجه کاهش می یابد، اظهار کرد:از امروز تا آخر هفته در دامنه های جنوبی البرز، مرکز، غرب، جنوب و جنوب شرق کشور با کاهش 4 تا 6 درجه ای دما رو به رو هستیم.

وی در خصوص آخرین وضعیت آب وهوایی پایتخت توضیح داد:آسمان تهران صاف تا کمی ابری است و گاهی وزش باد در آن رخ می دهد و همچنین در بعضی ساعات در نقاط پر تردد شهری غبار محلی وجود دارد و از فردا تا پایان هفته آسمان تهران غبار آلود است و بیشینه دمای آن به 9 درجه می رسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد:شهر کرد با 11 درجه زیر صفر دیشب سردترین مرکز استان و بندر عباس با 25 درجه سانتی گراد دیروز گرم ترین مرکز استان بوده اند.

انتهای پیام/م

دمای هوا کاهش می یابد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : هواشناسی
وبگردی