زوج‌های موفق
زوج های موفق که سالها در کنار هم زندگی خوبی را سپری می کنند، معمولا رمز و رازهایی دارند که شاید شما از آن بی خبرید. شما هم اگر می خواهید زندگی تان را مثل آنها بگذرانید، این مطلب را بخوانید.

نکات مشترک میان زوج های موفق

زندگی مشترک برای بیشتر افراد، با تجربه هایی که از آزمون و خطا به دست آورده اند ادامه پیدا می کند. اما دانستن تجربه زوج های موفق می تواند کمک کند که ازدواج شادتری داشته باشید. به خصوص اگر در شروع ازدواج یا دوران نامزدی هستید، بهتر است این نکته ها را بدانید و به کار ببندید تا از ابتدا مسیر را درست بروید.

زوج های موفق همدیگر را مرکز توجه قرار می دهند این نوع افرادبه قابلیت های همدیگر اطمینان کامل دارند و همیشه به فکر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند و کارهای آنان را نیز در اولویت قرار می دهند.

ویژگی های یکسان میان زوج های خوشبخت

زوج های موفق بحث می کنند

اگر زوجی گهگاه دعوا می کنند یا با یکدیگر بر سر یک سری موضوع توافق ندارند، به این معنی نیست که رابطه آن ها در حال فروپاشی است. اطلاعات زیادی وجود دارند که نشان می دهند جروبحث ها مفید هستند. تا زمانی که کنش و واکنش های مثبت برای جبران و متوازن کردنشان داشته باشید، مشکلی پیش نمی آید. این کنش و واکنش ها می توانند بحث های مفید، بیرون رفتن، ابراز محبت یا حق شناسی باشد. هر زوجی متفاوت است؛ اما مطمئن باشید که جر وبحث ها تأثیر خوبی دارند.
در واقع، اگر جروبحث ها مؤثر واقع شوند، موفقیت آمیز محسوب می شوند. اگر مدام احساسات خود را مخفی کنید، در حال ایجاد رنجش و دشمنی هستید که می تواند یک زندگی مشترک را از هم بپاشد.
بهتر است چگونه دعوا کنید؟ زوج ها باید بتوانند نیازهای خود را شناسایی و در مورد آن ها صحبت کنند. لحظه ای که یکی از طرفین فکر می کند طرف مقابل باید نیاز وی را بشناسد، احتمالاً خود را برای تجربه شکست و ناامیدی آماده می کند. توجه داشته باشید که هیچ کس نمی تواند ذهن شما را بخواند.

زوج های موفق گوش می کنند

همان قدر که دوست دارید خواسته ها و نیازهای خود را به زبان بیاورید، بایستی حرف های طرف مقابل را نیز بشنوید. یکی از مهم ترین موانع حل مشکلات این است که طرفین دوست ندارند به حرف های یکدیگر گوش کنند. آن ها حرف های طرف مقابل را می شنوند؛ اما نمی خواهند آن ها را درک کنند.
اگر شما نیز دچار چنین مشکلی هستید، از روش زیر استفاده کنید. اگر مدام حرف های طرف مقابل را تکرار کنید، می توانید به طور مؤثر به حرف های وی گوش دهید. به عنوان مثال به همسر خود بگویید آنچه من شنیدم این است که زمانی که فلان کار را انجام می دهم، تو احساس خوبی نداری.

زوج های موفق

زوج های موفق

زوج های موفق بدون منفی نگری، احساسات را درک می کنند

اگر هر دو طرف منفی نگر باشند، چگونه می توان شرایط سخت را پشت سر گذاشت. زوج های موفق از زبان مثبت استفاده می کنند و زوج هایی که مشکلات زیادی دارند، معمولاً زیاد انتقاد می کنند. این انتقاد ناشی از یک تحقیر عمیق است و فرد احساس باارزش بودن یا مهم بودن ندارد.
برای مقابله با منفی نگری، بایستی زوج ها استفاده از زبان مثبت را تمرین کنند. مثلاً با بیان چیزهایی که از طرف مقابل می پسندند، به مکالمه بپردازند. همچنین بایستی یاد بگیرند بدون گرفتن حالت دفاعی، احساسات فرد مقابل را بشنوند. احساسات را نباید الزاماً توجیه کرد. گاهی باید بدون وقفه آن ها را به زبان آورد.

زوج های موفق با یکدیگر توافق می کنند

زوج هایی که ارتباط آن ها مدت زیادی دوام می آورد، به شدت انطباق پذیر هستند. اگر زوجی نتوانند تغییر کنند و خود را با طرف مقابل سازگار کنند، نمی توان رابطه را ادامه داد.
توجه داشته باشید این گونه نیست که حق با یک طرف باشد و طرف دیگر کاملاً در اشتباه باشد. هیچ گاه زندگی سیاه وسفید نیست. همیشه خاکستری نیز وجود دارد. زوج های موفق به دنبال خاکستری می گردند تا هر دو به راحتی با یکدیگر سازگار شوند.

زوج های موفق از گذراندن زمان با یکدیگر لذت می برند

ایجاد رابطه بیش از هر چیزی به تلاش و زمان نیاز دارد. یعنی بایستی در ارتباط باشید و زمانی را با یکدیگر بگذرانید. این ارتباط برای هر زوجی متفاوت است. برخی کل روز را با ارسال پیام متنی سپری می کنند، برخی در زمان ناهار یک تماس تلفنی می گیرند، برخی آخر هفته به تماشای یک فیلم می روند و برخی هفته ای یک بار شام را در بیرون از خانه صرف می کنند.
مطمئناً تمام افراد مشغله های روزمره ای مانند کار، خانواده و دوستان دارند. با این حال، به زمانی که با همسر خود می گذرانید، اهمیت بدهید. بایستی به دنبال کاری بروید که برای هر دوی شما خوشایند است.

ویژگی های مشترک در بین زوج های موفق

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از فوت و فن - / ر
وبگردی