بی توجهی مرد به زن
زن و مرد در زندگی مشترک هر دو به توجه یکدیگر نیاز دارند. البته این بی توجهی ها دلایل مختلفی دارد که باید با پیدا کردن علت اصلی از عواقبشان جلوگیری کنید.

علت بی توجهی و اهمیت ندادن شوهر به زن

ارتباط سالم و صمیمانه زوجین با یکدیگر نه تنها در رشد فردی و اجتماعی آنها تاثیرگذار است بلکه سطح سلامت روان آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. در زندگی مشترک رابطه زن و مرد نیاز به مراقبت و توجه دارد و زوجین باید به یکدیگر توجه نمایند و نیازهای عاطفی و... یکدیگر را برطرف کنند.

متاسفانه پای درد و دل برخی از خانم ها که بنشینیم، شکایاتی از زندگی مشترک و بی توجهی همسرشان دارند البته برخی خانم ها نیز نسبت به همسرشان بی توجه هستند اما به سبب اینکه خانم ها عاطفی ترند، کم توجهی نسبت به همسر در آنها کمتر دیده می شود.

بسیاری از خانم ها که با مشکل کم توجهی و یا بی توجهی همسر روبرو می شوند، درصدد یافتن علت آن بر می آیند و از خود سوال می کنند چرا شوهرم به من اهمیت نمی دهد و دلیل این بی توجهی چیست؟ اگر شما نیز جزو این دسته از بانوان هستید، این بخش از نمناک به شما کمک خواهد کرد تا با دلایل بی توجهی مرد به زن آشنا شوید.

بی توجهی مرد به زن

نشانه های بی علاقگی و بی توجهی مرد به زن

برای اینکه در یابیم همسرمان به ما بی توجه است یا خیر، باید به نشانه های رفتاری او توجه و با دقت آنها را ریشه یابی و بررسی کنیم. نشانه های بی علاقگی و بی توجهی مرد به زن عبارتند از:

  • کاهش صمیمیت
  • کاهش تعهد
  • عدم انجام درست مسئولیت ها
  • احساس غم ، نا امیدی ، تنهایی
  • عصبانیت و تحریک پذیری زیاد
  • کمتر شدن گفت و گو بین زن و شوهر

عصبانیت زیاد

دلیل چیست؟ چرا شوهرم به من اهمیت نمی دهد؟

اگر همسرتان مدتی است که به شما بی توجهی می کند، باید علت این امر را بیابید. چنانچه در بخش خانواده پلاس نمناک میخوانید برخی از علل بی توجهی مرد به زن عبارتند از:

مشغله های کاری و حواس پرتی

گاهی علت کم توجهی مرد به زن را می توان به حساب مشغله های کاری و حواس پرتی او گذاشت. تحت فشار بودن مرد به دلیل پروژه های کاری، مسائل شخصی یا خانوادگی ممکن است، سبب شود که او انرژی لازم برای پرداختن به سایر جنبه های زندگی را نداشته باشد.

حتی گاهی مرد آنقدر درگیر این مسائل است که رفتار خود را نمی بیند و حتی به ذهنش نیز خطور نمی کند که همسرش از بی توجهی او ناراحت است، در این زمان می توانید با او صحبت دوستانه ای داشته باشید و احساس خود را با او در میان بگذارید.

مشغله های کاری مردان

رفتار و بی توجهی خودتان

بله یکی از علل بی توجهی همسرتان این است که شما نیز به او بی توجهید پس ابتدا رفتار خود را بررسی کنید. اگر همیشه شما حرف می زنید و فقط گوینده خوبی هستید و به احساسات و صحبت های همسرتان توجهی ندارید و تمایل به قطع کردن حرف های او دارید ، او نیز تمایلی به صحبت با شما پیدا نخواهد کرد و به مرور زمان نسبت به شما بی توجه می شود.

همچنین اگر رابطه دوستانه ای با همسر خود برقرار نمی کنید، اگر درک و شناخت عمیق از سلایق وعلایق یکدیگر ندارید، اگر خیلی از مسائلی که ساعت ها برای آن وقت می گذارید اصلا برای همسرتان جذاب نیست، اگر همیشه از همسر خود شکایت می کنید، بی توجهی همسرتان را در رفتار خودتان جستجو کنید.

رفیق بازی

متاسفانه در زندگی برخی از آقایان دوستانشان حرف اول را می زنند و آنها ترجیح می دهند وقت زیادی را با دوستان خود بگذرانند. این آقایان رفیق باز به دلیل اهمیت زیاد به دوستان خود کمتر به مشکلات و نیازهای همسرشان توجه می کنند.

در بعضی موارد، ممکن است او قصد نداشته باشد که همسرش را نادیده بگیرد اما اولویت قرار دادن دوستان به تدریج سبب دوری زن و شوهر از هم می شود.

رفیق بازی

عیب جویی و دعوا

آیا شما همیشه زمان صحبت با همسرتان به دنبال نقایص و کاستی های او می گردید و تمایل دارید که بحث و مشاجرات خود را با سرزنش شوهر خود یا عنوان کردن عیب های او به پایان برسانید. اگر اینطور است، باید بگوییم عیب جویی و بیان نقص های شوهرتان سبب می شود که او از شما به شدت آزرده خاطر شود و مورد بی مهری و بی توجهی او قرار بگیرید.

مکالمات آزار دهنده و بد زبانی

برای همه زوجین دعوا و مشاجرات پیش می آید اما همه افراد باید بدانند زندگی پس از مشاجره نیز ادامه دارد پس باید مواظب رفتار و حرف های خود در مشاجرات باشند. گاهی برخی خانم ها در مشاجرات حرف های بسیار آزاردهنده به همسر خود می زنند.

گرچه ممکن است شما این حرف ها را پس از دعوا فراموش کنید اما همسرتان هرگز آنها را فراموش نخواهد کرد و این مکالمات آزار دهنده و بد زبانی بر زندگی زناشویی اثر گذاشته و سبب می شود همسرتان از شما دور و سرد شود.

بدحرف زدن زن با شوهر

تنبیه همسر

برخی از مردان از بی توجهی به عنوان ابزاری برای تنبیه همسر خود استفاده می کنند. برخی از آقایان که در زندگی مشترک با همسرشان دچار اختلاف نظر و یا تعارضی می شوند، به جای حل کردن کردن مشکلات از راه صحبت و مذاکره تلاش می کنند تا با رفتار سرد خود نشان دهند که از وضعیت موجود ناراضی هستند.

بی توجهی به همسر به عنوان تنبیه شیوه مناسبی نیست و این رفتار به شدت به رابطه زوجین به خصوص زنان آسیب می زند و منجر به ایجاد مشکلاتی مانند نگرانی و افسردگی می شود.

بی علاقگی به همسر

برخی از آقایان به علت های گوناگون مانند ازدواج اجباری و... علاقه ای به همسر خود ندارند و یا به دلیل برخی علل نسبت به همسر خود بی علاقه می شوند پس یکی از علل بی توجهی مرد به زن این است که او علاقه خود را به شما و رابطه از دست داده و نمیداند چگونه ارتباط برقرار کند. مردی که به همسرش توجه نمیکند، برای حضور همسرش ارزشی قائل نیست و به زندگی مشترک اهمیت نمیدهد.

مشکل بی علاقگی به همسر

طرز فکر متفاوت

برخی از آقایان پس از تمام شدن ماه عسل و دوران ابتدایی زندگی مشترک علاقه خود را ابراز نمی کنند و فکر می کنند که زمان ابراز عشق و علاقه به همسر تمام شده و تمرکز خود را روی تامین مایحتاج زندگی می گذارند.

افسردگی

یکی از دلایل بی توجهی مرد به زن، ابتلا به افسردگی است. افسردگی ممکن است به دلایل گوناگون مانند از دست دادن یک دوست و ... باشد. گاهی افسردگی موقتی و یا حاد می شود و کیفیت زندگی با همسر به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و فرد دیگر انگیزه و اشتیاق کافی برای ابراز علاقه و عشق به همسرش را ندارد.

افسردگی

عواقب و پیامدهای بی توجهی مرد به زن

بی توجهی و کمبودهای عاطفی آقایان به خانم ها پیامدهای منفی را در پی دارد که عبارتند از:

  • کاهش کیفیت فرزندپروری
  • افسردگی
  • تنهایی
  • عدم برقراری ارتباط با یکدیگر

دلیل اهمیت ندادن شوهر به زن کشف شد

4.758
این مطلب مفید بود ؟544
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی