فتحعلی اویسی
در این مطلب میخواهیم شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 21 دی ماه متولد شده اند از آزیتا حاجیان تا فتحعلی اویسی آشنا کنیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 21 دی ماه به دنیا آمدند

امروز 21 دی ماه مصادف با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که برای مردم این سرزمین از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

روز تولد افراد مشهور همیشه در تاریخ ماندگار است و امروز 21 دی مصادف با سالروز تولد آزیتا حاجیان، مهدی باقربیگی، فتحعلی اویسی و افشین یداللهی از چهره های مشهور ایرانی است. در ادامه میخواهیم شما را با این چهره ها بیشتر آشنا کنیم.

سالروز تولد چهره های مشهور ایرانی در 21 دی

آزیتا حاجیان

آزیتا حاجیان بازیگر سریال کیمیا متولد 21 دی ماه 1336 در تهران است. این هنرمند کشورمان فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنری دراماتیک دانشگاه هنر است و همسر سابق محمدرضا شریفی نیا است. آزیتا حاجیان و محمدرضا شریفی نیا دو دختر به نام های مهراوه و ملیکا دارند.

آزیتا حاجیان

وی فعالیت بازیگری خود را نیز از سال 1354 و با نمایش خورشید خانم آفتاب کن آغاز کرد بازی در سینما را در نیز اواخر دهه 60 و با حضور در یکی از فانتزی های کودکانه آن سالها یعنی دزد عروسک ها ساخته محمدرضا هنرمند آغاز کرد، در این فیلم دخترش مهراوه نیز حضور داشت. آزیتا خانم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم روبان قرمز به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا به دست آورد.

فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی متولد 21 دی ماه 1324 در قم، کارگردان بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون ایرانی است.

فتحعلی اویسی

فتحعلی اویسی فارغ التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا در سال ١٣5٣ است. فعالیت سینمایی فتحعلی اویسی با بازی در فیلم قدغن (علیرضا داودنژاد) در سال ١٣5٧ آغاز شد. اوج هنرنمایی و موفقیت فتحعلی اویسی، بازی در مجموعه تلویزیونی بدون شرح بود.

افشین یداللهی

افشین یداللهی متولد 21 دی ماه 1347 در اصفهان و بزرگ شده تهران است. وی دکتر روانپزشک (متخصص اعصاب و روان) است که با وجود علاقه به شعر و ترانه به رشته تحصیلی اش وفادار مانده و معالجه بیماران را در اولویت کاری اش قرار داده است.

افشین یداللهی

افشین یداللهی کار حرفه ای خود در ترانه سرایی را در سال 1376 با سرودن ترانه ای در باب شخصیت امام حسین (ع) شروع کرد که با آهنگسازی فؤاد حجازی و خوانندگی خشایار اعتمادی در ارکستر سازمان صداوسیما اجرا شد.

افشین یدللهی روز سه شنبه 24 اسفند ماه 1395 در راه بازگشت از شهر هشتگرد به تهران دچار سانحه تصادف شد و دارفانی را وداع گفت.

مهدی باقربیگی

مهدی باقربیگی مجید به یادماندنی قصه های مجید متولد 21 دی ماه 1365 در اصفهان است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی کشاورزی است و با سریال قصه های مجید به شهرت باورنکردنی در دنیای هنر رسید.

مهدی باقربیگی

آغاز بازیگری مهدی باقربیگی در سال 1369 و با بازی در مجموعه تلویزیونی قصه های مجید بود. او همچنین در فیلم های سینمایی صبح روز بعد، شرم و نان و شعر ایفای نقش نموده است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 21 دی ماه + تصاویر

4.424
این مطلب مفید بود ؟213
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی