ابجد زینب

عدد ابجد زینب + فال و نذر ختم 69 صلوات حضرت زینب

تاریخ انتشار : 18 فروردین 1403کد مطلب : 92956زمان مطالعه : 4 دقیقه
محاسبه حروف ابجد اسم زینب را در این مطلب برایتان انجام داده ایم.

همه چیز درباره عدد و نذر حروف ابجد حضرت زینب

زینب جزو اسامی محبوب و پرطرفدار بین ایرانیان است که ریشه عربی دارد و در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. زینب، سومین فرزند مهد ولایت علی علیه السلام و فاطمه زهرا علیها السلام است که با انجام رسالت خویش زینت بخش تاریخ شد و موجب افتخار و سرافرازی خاندان وحی و ولایت گشت. اگر در نظر دارید نام زینب را برای دختر خود برگزینید علاوه بر معنای آن با ابجد زینب، معنی ابجد 69، عدد 69 حضرت زینب و...آشنا شوید.

عدد ابجد زینب و روش محاسبه آن

خیلی افراد اعتقاد دارند که با انتخاب نام فرزند و یا تغییر اسم خود بر مبنای ابجد می توانند در سرنوشت، خوشبختی کودک و خود تاثیر بسزایی داشته باشند. حروف ابجد دو نوع می باشند. ابجد کبیر و ابجد صغیر. ابجد اسم زینب برابر است با:

  • ابجد کبیر زینب (ز + ی + ن+ ب) برابر است با 69 (7+ 10 + 50+ 2 )
  • ابجد وسیط اسم زینب برابر است با 21
  • ابجد صغیر اسم زینب برابر است با 15

حروف ابجد

فال ابجد اسم زینب

یکی از روش های فال گرفتن، فال ابجد با نام مادر است، در این روش که از قدیم نیز رواج داشته، ابجد کبیر نام مادر و نام شخص محاسبه می شود، با محاسبه حروف ابجد نام فرد و مادرش می توان به طالع او پی برد. برای انجام فال ابجد با اسم مادر مراحل زیر را انجام دهید:

1.نام خود را با حروف ابجد کبیر حساب کنید.

مثال:ابجد کبیر نام زینب (ز + ی + ن+ ب) برابر است با 69 (7+ 10 + 50+ 2 )

2.نام مادر خود را بر حسب حروف ابجد کبیر نوشته و حساب کنید.

مثال:ابجد کبیر نام فاطمه (ف + ا + ط+ م + ه) برابر است با 135 (80 + 1 + 9 + 40 + 5 )

3. حاصل جمع اسم خود را با حاصل جمع اسم مادرتان جمع کنید.

مثال:زینب فرزند فاطمه :204 =(135+69)

4.حاصل جمع را بر 12 تقسیم کنید.

مثال:زینب فرزند فاطمه :اگر 204 را بر 12 تقسیم کنید، باقیمانده 0 می شود.

هر باقیمانده‌ای با یک ماه متناظر است و همین طالع شخص را مشخص می‌کند. اگر باقیمانده تقسیم 0 شد آن را متناظر با برج 12 در نظر بگیرید.

به صورت کلی افرادی که نامشان با حرف “ز” شروع می‌شود، بسیار متعهد،دارای ظاهری دل‌نشین و زیبا، ددارای اخلاق و رفتار خوبی می‌باشند و در زندگی در مواجه با شکست شکیبا بوده و شکست را مقدمه پیروزی می دانند.

صلوات ابجد حضرت زینب؛ نذر حروف ابجد حضرت زینب

توسل به حضرت زینب در زمان گرفتاری‌ها و مصیبت‌ها یکی از پربرکت‌ترین توصیه‌های دینی در آئین مسلمانان است. برای توسل به حضرت زینب و ختم 69 صلوات حضرت زینب سفارش شده برای مدت 69 روز (69 عدد ابجد حضرت زینب است) هر روز 69 مرتبه صلوات بفرستید. ثواب این صلوات‌ها را به حضرت زینب هدیه کنید و هر روز صدقه دهید.

تاثیر اسم زینب در زندگی

اسم در واقع هویت و شخصیت، رفتار و حتی روحیات افراد را نمایش میدهد.باید دقت شود اسمی که برای نوزاد انتخاب می شود، از انسانهای خوب گرفته شده باشد. چون اسم خوب هم شخصیت فرد را می سازد و هم نشان دهنده شخصیت اوست. به عنوان مثال وقتی اسم زینب را بر کودک می گذارند، شاید او در دوران کودکی معنای اسمش را نداند و صاحب آن را نشناسد، اما به مرور که می بیند این اسم به مبارکی بین مردم یاد می شود و صاحب بزرگی دارد، قطعا تلاش می کند شبیه سازی کرده خودش را به آن شخصیت نزدیک کند تا در شأن آن اسم باشد. در صورتی که برای فردی نام نامناسب انتخاب شود؛ می تواند در زندگی شخصی، اجتماعی، تحصیلی و... او تاثیر بگذارد، بنابراین بر عهده والدین است که نام نیکو برای فرزند خود انتخاب کنند.

چرا اسم زینب سنگین است؟

برخی از افراد معتقدند زینب را به‌دلیل آن همه بلایی که در تقدیرش نگاشته شده بود و باید آن‌ها را متحمل می‌گردید، «زینب» نامیدند و زینب کسی است که بلای بسیاری را باید تحمل کند، بنابراین نام سنگینی است اما برخلاف این باور سعادت می خواهد که نام دخت مولا امیرالمونین و فاطمه زهرا را بر کسی بگذارند. هر کس نام فرزندش را زینب بگذارد و حرمت این نام را نگه دارد به زینت دین و اخلاق آراسته می شود زیرا ایشان از زنان فاضل و عالم و مفسر قرآن کریم بوده و با صلابت و درایت خود پس از حادثه عاشورا زینت خاندان عصمت و طهارت را حفظ کرد و خطبه‌های متین و حکیمانه او در بازار کوفه و مجلس یزید عظمت اهل بیت (ع) را در تاریخ بشریت ترسیم نمود.

زینب اسم قشنگیه؟

زینب یکی از نام های زیبا با ریشه عربی به معنای زینت پدر، نام درختی خوشبو و زیبا، نام خواهر امام حسین (ع) است. با خواندن معنی اسم «زینب» می‌بینیم که این اسم چقدر برای دختران زیبا و برازنده است. البته اسم «زینب» برای شیعیان یادآور حضرت زینب (س) دختر امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) بانوی جسور و بااستقامت و گوهر دشت کربلاست. اگر دختری جسور، بااستقامت و خردمند می‌خواهید اسم فرزندتان را زینب بگذارید. باشد که همه فرزندان ما ایشان را الگوی خودشان قرار دهند.

عدد ابجد زینب + فال و نذر ختم 69 صلوات حضرت زینب

52
این مطلب مفید بود ؟20
منبع : بخش دین و مذهب نمناک/ن/ن.ح
برچسب : فال
وبگردی