حیوانات زیر زمین

پرنده ای که زیر زمین زندگی می کند!

کد مطلب : 79842زمان مطالعه : 5 دقیقه
هرچه پیش تر می رویم بیشتر از قبل در عجایب خلقت خداوند محو می شویم، بخصوص وقتی می بینیم پرنده ای که باید همیشه در آسمان باشد زیر خاک زندگی می کند.

حیواناتی که می تونن زیر زمین زندگی کنن

بسیاری از حیوانات انتخاب می کنند که بیشتر مدت زمان زندگی خود را در زیر زمین باشند. این حیوانات معمولاً جز عجیب و غریب ترین مخلوقات محسوب می شوند. آن ها می توانند خودشان را بدون هیچ سختی خاصی با زندگی در زیر زمین وفق دهند.

معمولاً هم جزء حیوانات کمیاب محسوب می شوند. تعداد کمی از حیوانات هستند که اینگونه زندگی می کنند که در این قسمت جذاب از سرگرمی نمناک آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

موش دوپا

موش دو پا یک حیوان کوچک است که در جزیره ها یافت می شود. توانایی پرش در ارتفاع های بلند را هم دارد. پاهای عقب او بسیار بلند است که به او کمک می کند تا پرش بلندی داشته باشد. موش دوپا از پاهای عقبی برای فرار کردن از دست شکارچیان استفاده می کند و می تواند در فاصله های 3متر با یک پرش هم بپرد.

موش دوپا در جزیره های آسیا و آفریقا یافت می شود و بیش از 30 گونه مشهور از این حیوان وجود دارد. موش دو پای مصری مشهورترین انواع این موش ها می باشد که در قطر و دیگر مکان ها یافت می شود. موش های دوپای کشور قطر در این گونه، کوچکترین موش های دو پا محسوب می شوند. طول آن ها به طور میانگین به 10 سانتی متر می رسد.

موش دوپا

خرگوش پیکا یا بی دم

این حیوان از خانواده پستانداران به حساب می آید و در نواحی آسیایی و اروپای شرقی و آمریکای شمالی یافت می شود. این خرگوش ها یک صدای منحصر به فرد دارند و با آن ارتباط برقرار می کنند. صدای آنها شبیه به صدای سوت است. آن ها شبیه به خرگوش معمولی هستند اما سایز کوچک تری دارند و از گیاهان و دانه ها در محیط های گرم تغذیه می کنند.

آن ها غذای خود را در زیر زمین دفع می کنند و بعدا در زمستان از آن استفاده می کنند. علت اینکه زیر زمین زندگی می کنند، این است که هیچ محلی برای لانه درست کردن ندارند. به همین دلیل شروع می کنند تا در زیر زمین مکان هایی را درست کنند تا به عنوان یک پناهگاه از آن استفاده کنند.

آن ها از کیفیت بالای خاک برای زندگی استفاده می کنند و احتمال آسیب پذیری در آن ها کمتر است. البته به دلیل گرمای جهانی در معرض خطر هستند اما می توانند خودشان را با هوای سرد خوب وفق بدهند.

خرگوش پیکا

بیلبی یا موش گوش دراز

این جانوران گوش هایی شبیه به گوش خرگوش دارند و در استرالیا یافت می شوند و جزء حیوانات شب رو یا شب بیدار محسوب می شوند. اما موی بدن آن ها نرم تر از سایر حیوانات شب رو است. گوش های بلند و دم پشمالویی دارند که شبیه به خرگوش می باشد و پاهای عقبی آن ها شبیه به پای کانگورو است که آنها را به یک موجود منحصر به فرد تبدیل می کند.

سایز آن ها شبیه به سایز خرگوش است و معمولاً خودشان به تنهایی زندگی می کنند. این حیوانات عاشق تنهایی هستند و همزمان می توانند خوشحال و غمگین باشند. آن ها معمولا در سوراخ های زیر زمین زندگی می کنند که ممکن است تا 1 و نیم متر هم عمق داشته باشند و در موارد نادری از آن جا بیرون می آیند.

خدنگ باریک آنگولایی

این حیوان در آفریقا یافت می شود و کوچکترین گونه خدنگ محسوب می گردد. این حیوانات در زیر زمین زندگی می کنند و بعضی از آن ها در نواحی شرقی آفریقا ساکن هستند و تا بیش از هشت سال هم عمر می کنند. آن ها اغلب خانه خود را در تپه ها حفر می کنند و از موریانه ها تغذیه می کنند. غذای آن ها معمولاً حشرات است.

خدنگ باریک آنگولایی

جغد زیر زمینی

شاید هرگز فکر نمی کردید که جغد ممکن است زیر زمین هم زندگی کند اما یک نوع جغد زیرزمینی به نام Burrowing Owl وجود دارد که بسیار جذاب است. این جغد ظاهر بسیار جذابی دارد و دوست دارد در زیر زمین زندگی کند. این جغد خانه هایی را در زیر زمین حفر می کند و به شدت عاشق محل زندگی آرام است.

گاهی اوقات سوراخ هایی به عمق 2و نیم متر را زیر زمین ایجاد می کند. این جغدها با جغد های دیگر متفاوت هستند و می توانند در طول روز فعالیت بالایی داشته باشند، معمولاً در نواحی متنوع و گسترده ای از کانادا تا آمریکای جنوبی یافت می شوند.

پرنده ای به نام swiftlet

بادخواه های کوچک نوعی پرنده هستند که در زیر زمین زندگی می کنند و به راحتی خودشان را با محیط تاریک در زیر زمین وفق می دهند. این پرندگان به خفاش ها شباهت دارند اما پژواک صدا در گوش آنها شبیه به گوش انسان عمل می کند و با خفاش متفاوت است.

بادخواه های کوچک

روباه صحرا

روباه فنک در کویر و صحرا یافت می شود و یک حیوان خانگی بسیار محبوب است زیرا ظاهر جالب و منحصر به فردی دارد. این حیوانات در طول روز خواب هستند و از نور آفتاب استفاده نمی کنند.

گوش های بزرگ آن ها باعث می شود که در طول روز خنک نگه داشته شوند. آن ها به طور کلی نیاز به نوشیدن آب ندارند زیرا بدن شان می تواند با خشکی سازگاری پیدا کند. آن ها آب مورد نیاز بدن خود را مستقیماً از گیاهان دریافت می کنند. موی بدن آن ها نسبتاً ضخیم است و باعث می شود که شب های سرد کویر گرم نگه داشته شوند.

سمندر سفید

سمندر سفید در آب های زیر زمینی یافت می شود معمولاً در کشور ایتالیا و هرزگوین وجود دارد. این حیوان از حشرات، حلزون و بعضی از خرچنگ های کوچک تغذیه می کند، غذا را می جود و حتی ممکن است کل غذا را به یکباره ببلعد.

غذای خود را فقط از زیر زمین ذخیره می کند و می تواند تا مدت زمان طولانی آن را داخل کبد خود نگهدارد. بعضی از این سمندر ها تا بیش از 10 سال بدون هیچ غذایی هم عمر می کنند. عمر بعضی از آن ها به 70 سال هم می رسد.

سمندر سفید

موش کور تگزاس

این موش های کور شبیه به سمندر سفید هستند. شباهت های زیادی به هم دارند. این موش ها به جای ریه آبشش دارند و غذای آن ها حشرات، ماهی و میگو است. این موش ها مربوط به نواحی تگزاس هستند.

موش کور مول (mole)

این حیوان شبیه به خفاش ها است. اغلب آنها در زیر زمین زندگی می کنند. پستانداران کوچک به راحتی با زندگی زیرزمین سازش پیدا می کنند. آنها گوش های کوچک و چشمان ریزی دارند و موی بدن آن ها حالت مخملی دارد. معمولا در نواحی اروپایی، آسیایی و آمریکای شمالی یافت می شوند.

حیوانات عجیبی که زیر زمین زندگی می کنند، پرنده و ....

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی